Snaha o splodenie dieťaťa a stres

29. okt 2020

Prepáčte že takto anonymne sa pýtam, je to pre mňa citlivá téma. S manželom obaja máme +30 a dieťa ešte nemáme. Keď sme sa rozhodli že už by sme dieťatko chceli, začali sme sa teda snažiť.
Manžel mám pocit že ho chce ešte viac ako ja.
Ale odkedy sme sa začali snažiť mal akoby problém pri styku to dotiahnuť do konca. Snaží sa, ale trvá mu to dlhšie ako predtým až nakoniec mu to už nejde tak to necháme večer tak a netlacime na to.
Len my sme pred snažením mávali sex raz-dva krát do mesiaca. Vyhovovalo nám to obom.
Chceli sme že pri snažení budeme mať styk častejšie, ako každý radí buď pár dni pred ovu a každý druhý deň až do skončenie ovulácie, alebo celý mesiac každé 2-3 dni. A tu nastáva problém že my nie sme schopní mať sex každé 2-3 dni. Je to na nás moc ja sa tak neviem už vzrušiť aj ma to dole bolí akoby a on ma už úplne problém to dokončiť.
Zrejme to bude tým že sme si zvykli 2x do mesiaca.
Skúšame teda aspoň pred ovu do ovu ale aj tak je to pre nás často na to ako sme boli zvyknutí, je to stresujúce a nedokážeme sa uvoľniť :(
Máte nejaké rady čo by nám pomohlo? Alebo bol niekto v podobnej situácii? ďakujem za každú radu ❤️

erika_ms
29. okt 2020

Asi sa to ľahšie povie, než vykoná, ale najdôležitejšie bude uvoľniť sa. Nestresovať z toho, že musíte mať viac sexu, ak je to jednoducho pre vás nie je pohodlné. Snažila by som sa koncentrovať to len v okolí ovulácie. Ak si počkáte na cca dva dni pred, myslím, že budete mať po mesačnej abstinencii oveľa viac chuti. Možno by som počas mesiaca zaradila aj nejaké vitamíny a čaje na podporu plodnosti, prípadne nejaké cviky – je veľa jogových pozícií. Myslím, že by to mohlo pomôcť aj psychicky, že budete vedieť, že preto niečo robíte a nečakáte nečinne celý mesiac len na ovuláciu. Držím palce 

amelie2017
29. okt 2020

Uff..nepomozem, ale ozaj sa da fungovat dlhodobo na 2 sexoch za mesiac??

Ja som prvykrat otehotnela, ked sme mali sex len 2krat, bez pocitania ovulacie, nicoho. Pred svadbou sme boli 3 tyzdne u nasich v 2 izbovom byte a sex sme mali, len ked sa konecne dalo.

autor
29. okt 2020

@amelie2017 no veru to ze da sa to tak lebo ono nejde o to ako často ale ako kvalitne. U nás je to aj preto tak že manžel má vyčerpávajúcu prácu dlho do večera takže beriem na vedomie aj to že musí byť vyspatý na ďalší deň aby vládal a nechcem ho unaveného ťahať na styk lebo viem že to už by nedal a trápil by sa. Čiže u nás keď bol styk 2-3x do mesiaca tak sme ho mali poriadny vášnivý nám to tak vyhovovalo a aj napriek tomu sme kľudný spokojný a rozumieme si. Neviem možno preto nám tak nechýba. A fakt že sme si zvykli na to proste. Zqs ja by som nedokázala každý deň ako iné páry, to by mi už ani rezne nechutili keby ich jem každý deň alebo niekoľko krát do týždňa 🙂 samozrejme je to na každom aké tempo mu vyhovuje len u nás je to práve počas snaženia sa dosť problém :(

tatisna
29. okt 2020

Tak nemusite sa milovat, staci ked zistis ovulku a v ten den nech sa vystrieka dnu, nech si aj pomoze rukou alebo co. A o tri dni mozte zas. Ak Ta to dolu boli, odporucam lubrikant.

sono2
29. okt 2020

Tak si rob ovulačne testy, alebo popros doktorku/kľudne jej povedz, že sa snažíte viac ako rok/'nech ti odsleduje ovu a majte sex len vtedy.
No také vlastne to máte . Veď to je jedno. Ja by som to riešila takto. Akurát takými spermiami možno veľa vody nenamúti natoľko budú pri ejakulacii raz za mesiac staré. Proste mali by mať maximálne týždeň.

autor
29. okt 2020

@tatisna používame kokosový olej ten sa nám osvedčil zatiaľ aj príjemné vonia 🙂 keď to niekedy ide ťažšie.

autor
29. okt 2020

@sono2 nemôžu byť staršie ako týždeň?

zabka1987
29. okt 2020

Tak povedala by som ,že manžel má problém keď máte 2x do mesiaca sex aj to má problém vyvrcholiť ? Však po takej abstinencii by to malo byť skôr opačne

denden77
29. okt 2020

ziaden stres.. a lahvinka dobreho vina 😉🍀

sono2
29. okt 2020

Môžu. Čoby nemohli. Ale toto môže byť problém. Aj keď na rovinu, ta si myslím, že si to robí práve často a pri tebe ma problém.
Proste je na seba zvyknutý.
Mne príde fakt divne, že mladý chlap ma sex dvakrát do mesiaca.

amelie2017
29. okt 2020

Prepac, ale z tvojho prispevku aj z komentara mam pocit, ze len manzelovi to vyhovuje 2 krat do mesiaca, ale tebe nie, ale nechces byt za neposlusnu, zvratenu, zvrhlu, tak si sa prisposobila a akoze ti to vyhovuje. 2krat za mesiac je malo aj pre par s 3 mesacnym babom a nie pre niekoho, kto sa o diata snazi. Iba ak by ste sa vynimocne stretli 2 asexual8 a sex ozaj len v plodne dni, lebo tuzite po dietati a inak to nejde.

amelie2017
29. okt 2020

Ale z tvojich slov sa mi to nezda. Moj muz ma 41, maka ako fretka aj 14 hod a prve co ma v hlave je sex. Ano, aj rodinu domacnost...ale najradsej by najprv sexoval. Mali by ste ist do poradne, k sexuologovi, alebo si veci vyjsnit medzi 4 ocami. Ak chlap nema minimalne 60 rokov, normalne to nie je

leniel
29. okt 2020

Viem sa velmi vzit do tvojej koze, tiez je u nas ta frekvencia nizka a obom nam to vyhovuje. Nam to vyslo prave vtedy, ked sme sa prestali umyselne snazit a uzivat si to. Ono sa vravi, ze s jedlom rastie chut a celkom rastla 😊 skuste to ozaj hodit za hlavu, spravte si pekny vecer, ked budete mat naladu, urcite to vyjde 😉

mariska1989
29. okt 2020

Na začiatok určite treba ten sex až je pravidelný ako písala jedna vychsie až sú spermie čerstvé ak robíš ovu testy alebo vieš kedy máš plodné tak aspoň 4/5 dní predtým potom v čase keď vijde ovu test pozitívny a napr 2 dní po ,treba vyskúšať lubrikačný gél na podporu otehotnenia .a prvom rade prejsť na vášnivý sex s predohru naporiadok tak sa snim pohraj až ten sex tak dlho netrva až sa teda urobí 😀

doda26
30. okt 2020

ja by som poradila doplnok vyzivy Maca...my sme sa posledny mesiac rozhodli ze sa budeme snazit o dieta a nechame tomu volny priebeh...ja som sa dozvedela ze Maca pomaha ako afrodiziakum a aj podporuje plodnost, tak ze skusim...uzivala som to cca dva tyzdne od menstruacie a pocas plodnych dni som mala tolko chuti ze fakt skoro kazdy den sme museli 😂 a to mne napr stacilo vzdy tak dvakrat do tyzdna a teraz akoze ja by som stale 😂 moj chlap to neuzival, ale vraj to ma rovnaky ucinok aj na chlapov...tak skuste toto, malo by vas to trosku prebrat, a vraj to ma vplyv aj na kvalitu spermii...

lusyc
30. okt 2020

Určite by som presne odsledovala ovulaciu, pomocou appky - meranie bazalnej teploty teplomerom na dve desatinne čísla a sledovaním hlienu. Styk by som načasovala deň pred ovulaciou, ale ak by sa dalo, teda bolo by možné, tak dva dni pred a v deň ovulácie. Treba skúšať. A nasadila by som obom vitamíny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre