Snaha o bábätko a manželove problémy so srdcom a tlakom

10. jún 2024

Ahojte
Chcela by som sa poradiť so ženami ktoré majú mužov,priateľov,druhov s podobným problémom ako môj. Manžel ma menšie problémy so srdcom a tlakom, berie lieky ako prestarium a ivabradin na tep..Snažíme sa o bábätko, vyšetrenia som mala všetky okej p.doktorka mi povedala že nič nebráni otehotneniu avšak mám obavu keďže manžel berie tieto lieky..Je nutné lieky vysadiť?budúci týžden idem k svojej dr a opýtam sa aj jej keďže som jej to ešte nespomenula.Len ma zaujíma že či sa u mužov musí dbať aj na lieky ktoré berú keď si plánujú založiť rodinu. Ďakujem

zmrzlinka2021
10. jún 2024

Nie som odbornicka, ale som presvedcena, ze muz nic nemusi vysadzat. Ved on nebude tehotny. A ani by som to muzovi nedovolila - jeho zdravie a zivot su pre mna cislo 1

svokrinjazykmonika
10. jún 2024

Tak toto by ma ani nenapadlo zakázať mužovi lieky na tlak 😂 aby ťa mohol oplodniť. Absurdné

cookie29
10. jún 2024

Ach jaj. A chces babatko ci sa zbavit manzela? Lebo tak to znie :(
Prestarium sa berie viac menej dozivotne. Mozu sa upravovat davky, ale nevysadzuje sa. A Ivabradin, len ak ma problemy so sietnicou :( Toto predsa nema nic s oplodnenim.

veselo_neveselo
10. jún 2024

Ehm, ziadne "mensie" problemy so srdcom ci tlakom neexistuju. Ma problem so srdcom a tlakom, a lieky vysadzovat nesmie bez porady s lekarom.

Reagujem, lebo to slovo "mensie" v ludoch/pacientoch/rodine vzbudzuje falosny pocit bezpecnosti, alebo nedolezitosti, a pritom su to zavazne diagnozy. Dobre manazovatelne, ale zavazne.

skrecok321
10. jún 2024

Skôr by som manžela poslala na spermiogram, to je u neho smerodajné 🙂

babushkaem
10. jún 2024

A okrem ineho, xy zien co je tu, tiez im doktorka povedala, ze vsetko je ok, nic nebrani otehotneniu, a nakoniec sa skoro vzdy nasli. Ty si si obehala aj inych lekarov okrem gyndy? Kolko sa snazite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre