Snaha a otehotnenie a práca na turnusy

sajmi
30. jan 2022

Dobrý deň/Ahojte.
S priateľom sme sa rozhodli, že sa ideme pokúsiť o bábätko. Menštruačný kalendár si značím do telefónu, kde mi ukazuje, kedy asi mám ovuláciu. Samozrejme že to nie je 100% presne, ale značím si to už približne 2 roky, takže by sa to mohlo približovať ku realite.
Problém ale je, že priateľ chodí pracovať na turnusy a príde (podľa aplikácie) týždeň po ovulácii.
Myslíte, že je nejaká šanca otehotnieť, alebo nemám ani dúfať? Bola by som rada, ak by som otehotnela teraz vo februári...
Ďakujem za vaše odpovede 🙂

jjanulienka
30. jan 2022

Keď je sex vždy je šanca otehotnieť... prečo chceš otehotnieť vo februári ?😅

cecilia29
30. jan 2022

Ak máš ovulaciu v tom čase ako uvádza kalendár tak týždeň po ovulácii určite neotehotneješ. Otehotnejes iba v čase ovulácie, keďže spermie čo to vydržia tak šanca je tam cca 2-3 dní pred ovulaciou a max deň po ovulácii.

jjanulienka
30. jan 2022

@cecilia29 tak toto absolútne nieje pravda, moja kamarátka otehotnela deň po skončení menštruácie, vtedy dovolila mužovi, že sak sa nič nestane, no a mala ma 5 rokov 😬

cecilia29
30. jan 2022

@jjanulienka tak deň po menštruácii musela mať ovuláciu . Ale bez ovulácie neotehotneješ. Samozrejme sa nedá spoľahnúť na nejaký kalendárik. Nemusí mať totiž každá žena ovuláciu v strede cyklu

mariska1989
30. jan 2022

Odporúčam buď nech si priateľ posunie odchod z práce neskôr aby bol doma už tak 2 dní pred ovu a odchádzal po nej alebo aby bol doma ešte aspoň deň pred ovu .tiež manžel takto chodil a povedala som mu že teda nech príde o týždeň neskôr a tak aj bolo a aj podarilo

sajmi
autor
30. jan 2022

@jjanulienka samozrejme, že je pre mňa najdôležitejšie aby bolo dieťa zdravé a aby bolo všetko v poriadku 🙏🏾 ale bola by som rada, ak by sa narodilo v novembri

sajmi
autor
30. jan 2022

@mariska1989 bohužiaľ, na ňom nezáleží kedy sa prichádza a odchádza.... Takže mi asi len zostáva modliť sa, aby jeden mesiac prišiel v správny termín......

cecilia29
30. jan 2022

@sajmi https://www.menstruacny-kalendar.sk/ovulacia pozri tu je to pekné vysvetlené. Po ovulácii žije vajíčko 24h Max. a potom sa rozpadne. Pred ovulaciou je.to už na spermiach koľko vydržia čakať. Tých 5 dní v článku je skôr rarita ako bežné. Čiže ideálne je snažiť sa okolo ovulácie 2 dní pred a do 24h po. Preto je fajn poznať cyklus aby si aj reálne vedela kedy máš ovulku.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajko2011
30. jan 2022

My sme sa s manželom tiež rozhodli, že chceme druhé bábätko. ❤️ Vysadila som antikoncepciu pred 3 týždňami. Stiahla som si apku, kde si značím kedy sme mali styk. Ale to len tak pre zaujímavosť. 😂 Podľa apky sme mali styk 3 dni pred ovu, v deň ovu a deň po. Manžela mám kamionistu a je doma len cez víkend. Cez týždeň len výnimočne. Tak uvidíme. Ináč si ovu nesledujem. Ani pri synovi som nesledovala len proste jedného dňa neprišla ms. 😂 Ináč tiež by som bola rada kedy sa podarilo vo februári. 😂 A deti by som mala obe novembrové aj manžela. 😂 Ale nie, hlavne nech je zdravé. ❤️
Držím palce 👏

cecilia29
30. jan 2022

@bambulienka25 normálne ako mnoho nespisovnych tvarov ktoré sa bežne používajú ...napr. môžme môzeme...atď. Nepíšem úradný list tak takéto prkotinky neriešim

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sajmi
autor
30. jan 2022

@cecilia29
@bambulienka25
@ajko2011
Ďakujem vám za pomoc ❤️
Jeho príchody a odchody neovplyvnim, takže mi zostáva jedine skúšať a dúfať, že sa to podarí. Len som chcela mať aspoň nejakú nádej 😜

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajko2011
31. jan 2022

@sajmi ja tiež neovplyvním manželove príchody a odchody. Ani ovuláciu. Tak nechávam tomu voľný priebeh. 🙂 Snáď nám bude dopriate aj bez toho sledovania. 😝

kkovacovak
31. jan 2022

@sajmi ja som si tiež značila do kalendára menštruáciu a myslela si že viem kedy mám ovulaciu...otehotnela som asi týždeň pred menštruáciou kedy som podľa kalendára vôbec nemala otehotnieť. Takže to že ti to kalendár píše neznamená že to tak aj je a kľudne ju môžeš mať práve vtedy kedy tu bude manžel. Ak ste začali so snažením ešte len nedávno tak to absolútne nerieš nejakými ovulačnými testami alebo meraním teploty. Je to potom psycho a na hlavu. Bude to stresovať teba a aj chlapa. Sexujte keď tu je a hotovo lebo aj tak iná cesta nie ke pokiaľ bábätko nechceš s iným chlapom 😄 Máte možnosť byť spolu len keď je doma takže ovulačné testy by ťa len nervovali. To že chceš otehotnieť vo februári je síce pekné ale takto to bohužiaľ nefunguje. Môžeš otehotnieť vo februári ale kľudne až budúci rok. Vykašli sa na nejaké kalendáre a snaženie sa a proste buďte spolu keď je to možné. Iná cesta nie je

mariska1989
31. jan 2022

@sajmi no tak v tom prípade máš smolu. keby bol doma ešte pred ovu že by odchádzal napr 2 dní pred ňou tak pred odchodom dať sex a dúfať že čo to prežije a podarí sa otehotnieť .nakoľko teda on nemôže si posunúť odchod či príchod tak odporúčam vycestovať za ním .sú baby čo sadnú na vlak a cestujú do Nemecka a ak je sám v izbe ostanú na noc ak nie tak hotel urobiť čo treba a nazad domov .a to tiež nemusíte mať šťastie že sa zadarí na prvý X takých je málo alebo teda polovica žien otehotnie na prvú šuupu a iné aj rok a tak ďalej

simona1998
2. feb 2022

@sajmi ahoj, sestrin muž chodí 3 týždne robota týždeň teba a zas 3 týždne robota týždeň doma , a majú 3 detičky ❤️😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre