Slabé spermie a snaženie sa o bábätko

mg21
20. mar 2024

Dobrý večer žienky ja by som mala jednu otázku mandžel má slabé spermie lekár mu predpísal brat profertil 180kapsul berie ich už 2mesiace a stále nič ma niekto stým skúsenosti ako tie lieky fungujú a či už niekomu. Pomohli ďakujem za odpoveď

viestta
20. mar 2024

a ten kto ti spravil to babatko co cakas, ten nemal problem so spermiami, vsak?
"Mg21 je v 16. týždni tehotenstva." mas v profile

mg21
autor
20. mar 2024

Aké tehotenstvo veď ja ešte deti nemám o bábätko sa snažíme niesom v 16tyzny🤦

13riska13
20. mar 2024

@mg21 mas to napisane v profile

13riska13
20. mar 2024

@mg21 pozri

mg21
autor
20. mar 2024

@13riska13 tak ja neviem prečo to tak ukazuje ja som tu teraz prišla prvýkrát po radu deti ešte nemám ale z manželom by sme chceli snažíme sa ja som si tu prišla po radu od skúsenejších 🤷

13riska13
20. mar 2024

@mg21 to ja uz netusim co si si nastavila v profile

mg21
autor
20. mar 2024

@13riska13 už opravené a viedel by mi tu niekto poradiť ohľadom tych liekov?🙏

medda_beda
20. mar 2024

@mg21 Predražené, značkové vitamíny také isté ako každé iné.Žiaden zázrak.
Buď to pomôže alebo nie.

zuza265
21. mar 2024

@mg21 pojdete po 3 mes na dalsi spermiogram?

pabla99
21. mar 2024

@mg21 môžete skúsiť aj tieto vitaminy ale nečakajte od toho zázraky. Lacnejšie to vyjde si kúpiť každý vitamín jednotlivo, ako zinok selen, vitamín E, maca a podobne. Neviem síce akú máte diagnózu, ale moj má tiež problém so spg a nedarí sa už dva roky. Na vitamínoch je od minulého leta.
Isto pôjdete o pár mesiacov na kontrolný spermiogram, tak by som sa odrazila od roho čo a ako ďalej..

mg21
autor
22. mar 2024

@pabla99 tak moj bol v košicach v gyncare tam mu povedali ze ma slabe spermie a predpisali mu profertin to ma brat 3 mesiace a potom na kontrolu len nevimem ako to vlastne z tymi liekmi je či už niekomu pomohli

mg21
autor
22. mar 2024

@zuza265 ano

natalienka12
22. mar 2024

@mg21 To nie su ziadne lieky, ale vitaminy. To co je za diagnozu “slabe” spermie? Take nie su. Musi mat diagnozu, kolko ml spermii bolo v ejakulate, ci su morfologicky deformovane atd. Napis co ma v zavere toho spermiogramu.

zuza265
22. mar 2024

@natalienka12 podla mna to len “nevie” spravne povedat a lekar to takto dovysvetlil. Nic take sa nedeje

zuza265
22. mar 2024

@mg21 tak uz len pockat na opakovany odber a uvidis ci prisla nejaka zmena🙂 drzim palce

pabla99
22. mar 2024

@mg21 presne, slabé spermie neexistujú. Pozrite sa na záver spermiogramu. Normálny nález je normospermia. Potom je buď oligo, asteno, terato…
A musím vás sklamať nie sú to lieky, ako bolo písané vyššie, ale vitaminy, preto nečakajte od vitaminov zázraky.
Ale však uvidíte ešte na opakovanom spg či došlo l nejakej zmene…

natalienka12
22. mar 2024

@zuza265 Urcite lekar nepovedal, ze su “slabe” spermie, co su retardovani? Sulozit vedia, maju obciansky preukaz, tak hadam vedia laicky pochopit, ze spermii v ejakulate je malo, su morfologicky deformovane (kolko %), alebo malo pohyblive alebo nebodaj ziadne spermie. Kedze povedali, ze sa snazia kratko, tak lekar biznismen im odporucil 1000x predrazene vitaminy, ktore nepomozu. A pridte o 3 mesiace.

zuza265
22. mar 2024

@natalienka12 … nechcem sa nikoho dotknut, ale nie vsetci vsetkemu rozumieme dostatocne a snad si ma pochopila dostatocne a nemusim viac vysvetlovat🙂 nerozumiem preco ta to az tak hneva🙂 nie bezne kazdy ma skusenosti, nema taku kapacitu, aby az tak chapal, poznal vyznamy, pripadne sa teme venoval viac.

bluehorsee
22. mar 2024

@mg21 ahoj. My keď sa sa snažili o posledné bábätko mužovi tiež vyšli biedne výsledky zo spermiogramu. Odporučili nám rovnaké lieky, ale my sme si kúpili zinok a selén zvlášť, plus prášok Maca a Tribulus(to by malo spermie zrýchliť)
Oba prípravky sme objednali na gymbeam. Užíval to 3 mesiace a nám to teda pomohlo🤗

severus23
6. apr 2024

@mg21 Ahoj,možno trošičku odbočím od témy oslovil ma pre mňa známy manželský pár(pár z rodiny sesternica manželky),že ak sa nenahnevám,nakoľko mám tri krásne a zdravučke detičky,či by som im vedel poskytnúť biologicky materiál,nakoľko manžel toho páru má dosť ,,lenivé,, spermie.Prosim o radu,oslovili iba mňa,manželku nie,dokonca má aj poprosili aby som pred ňou o danej veci nič nehovoril.Ako mám zareagovať,vravel somnim,že potrebujem čas na rozhodnutie.Ale ani si to neviem predstaviť,ako to má prebehnúť a činjento vôbec správne a čo manželka,ďakujem za akúkoľvek radu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre