Skúsenosti s užívaním Duphastonu kvôli tomu, že skoro vôbec nemám menzes

emi_emi159
11. jún 2020

Ahojte dneska som bola po 4 mesiacoch u gynekológa na kontrole kvôli tomu že nemám skoro vôbec menštruáciu kvôli PCO tak mi dal dneska duphaston na 3 mesiace. Mám ho užívať od 15 do 25 dňa cyklu. Máte s tým liekom skúsenosti ? Vďaka nemu vraj budem mat určite každý mesiac menštruáciu. A ešte sa chcem spýtať či ste aj otehotneli vďaka tomuto lieku? Alebo teda popri tomto lieku či sa vam pošťastilo. Od 15-25 dňa cyklu užívať duphaston 3 mesiace a potom sa ísť ukázať takto to kam užívať. Ďakujem pekne 🙂

inas6
11. jún 2020

Ja ho beriem už dlhé roky tiež kôli tomu istému problému ako máš ty..menzes na čas ale ovulaciu aj tak nemám stále ..k dieťatku mi to nepomohlo ale môj manžel má tiež problémy takže my sme kus iný prípad..

admontis
11. jún 2020

Ja som Duphaston brala 2 mesiace, menzes sa upravil resp dostala som sa do normálu. Popritom som brala aj Inofolic a wualaa, o chvílu sme 3 🙂
Pravdaze ešte som na zaciatku tehotenstva mala nastavenu hormonalnu liecbu, aby sa plod udrzal. Tolko k mojej skusenosti 🙂
@emi_emi159

emi_emi159
autor
11. jún 2020

@inas6 držím palce 🍀🍀🍀

emi_emi159
autor
11. jún 2020

@admontis ja som brala inofolic 3 mesiace a vôbec nič. Teraz ďalšie 3 mesiace idem skusit tento duphaston tak uvidíme. A gratulujem to je super ❤️🤗

admontis
11. jún 2020

@emi_emi159 tiež som bola skeptická voči Inofolicu, popravde stále mu neprikladám nejakú veľkú úlohu v otehotnení ( no človek nikdy nevie). Ďakujem krásne :*
Držím palčeky! 🙂 Určite sa pošťastí! 🙂

PS: Ja som si zaopatrila zo zvedavosti aj ovulacne testy, reku nejdem nic podcenovat :D. Známa brala veeeelmi dlho Duphaston a snazili sa o babetko. Nakoniec zistila už pred umelým oplodnením, že sa v zlé dni snažili. No to je zas o inom príbeh :P

emi_emi159
autor
11. jún 2020

@admontis my neriešime vôbec plodne dni a ovulacne testy , mame pravidelne pohlavný styk každý druhý tretí deň a myslím že vtedy rátať netreba 😁 a ďakujem pekne 🤗

admontis
11. jún 2020

@emi_emi159 pravdu píšete, v pravidelnosti a prirodzenosti je sila :D
Nech sa darí ;)

len_nig
12. jún 2020

Ja som ho brala viac cyklov minulý rok, mám ten istý problém, dlhé cykly a žiadna menštruácia. Pri užívaní som ms mala pravidelne, avšak pribrala som a žiaľ neotehotnela som ani tak, takže som to vysadila...

ewca0611
12. jún 2020

emi_emi159
Ahoj ja som užívala Duphaston skoro dva roky, sám mi k otehotneniu nepomohol, tiež mám PCO, aj som užívala rok inofolic, a nepomohlo až nakoniec sme išli do centra asistovanej reprodukcie kde ma poslali na hocijaké vyšetrenia a jedno z nich bola aj diabetológia kde mi zistili inzulínovú rezistenciu, nasadili mi lieky Metformín, a po troch mesiacoch od užívania som otehotnela 🤰prirodzene
A dám ti malú radu, kdeže máš PCO tak asi nemáš ani pravidelne ovuláciu, v centre mi dr. odporučila že si mám Duphaston nasadiť až na 18 deň cyklu, že tým dávam tri dni telu naviac aby mohla nastať ovulácia, lebo keď nasadíš Duphaston už ti ovulácia určite nenastane
Ja som si to sama potom nakoniec upravila a dávala som si Duphaston až na 20-siaty deň cyklu
Želám veľa šťastia pri snažilkovaní 😊

emi_emi159
autor
12. jún 2020

@ewca0611 ďakujem veľmi pekneeee 🙏🏻😊😊😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre