Sex viac dní po sebe a kvalita spermií

15. jan 2024

Dobrý deň. S manželom sa snažíme o bábätko. Sex máme pravidelne počas celého cyklu, akurát v období plodných dní ešte trochu častejšie (každý 1-2 dni). Chcem sa spýtať - keď máme sex napr. 3 dni po sebe, ovplyvní to nejako aj kvalitu spermií alebo len ich množstvo? ďakujem pekne.

nika23t
15. jan 2024

Neviem, ja som otehotnela práve v tom mesiaci, kedy sme sa snažili každý jeden deň od skončenia ms. Mesiace predtým som sa riadila tým, že každý 2-3 deň.

marseillefan
15. jan 2024

My sme sexovali každý deň a otehotneli sme vždy na prvý cyklus, aj keď manželka mala nepravidelnú menštruáciu a prakticky sme ani netušili, kedy má ovuláciu...

ivkav5
15. jan 2024

Tiež som otehotnela hneď na prvý pokus a bolo to práve v takomto “móde”😂 Mali sme styk každý deň asi 3-4 dni (odo dňa kedy mi vyšiel pozitívny ovulačný test) a minimálne 2x denne 🙏😅

autor
15. jan 2024

@nika23t @marseillefan @ivkav5 Ďakujem za skúsenosti, vidím to tak že to skúsime rovnako ako sme chceli 😅 už len dúfať že to vyjde

ivkav5
15. jan 2024

Držím palce 🙏

siska53
15. jan 2024

No..ja som citala, ze ak ma byt zachovana kvalita spermii, tak sex sa odporuca raz za 2-3 dni. Tak som to praktizovala pri druhom dietati ( prve prislo, neviem ani ako 😅😅) a na druhy pokus som bola tehotna.

euka210
15. jan 2024

Ano, netreba kazdy den, treba cas spermiam dozriet...pocas plodnych dni kazdy 2.den

rebekita45
15. jan 2024

My sme tiez mali sex kazdy den, niekedy aj viac x do dňa, a to,kedy sa to podari, je len na tych spermiach 😁🙏 no vzdy som otehotnela presne na ovulku

myari
16. jan 2024

Ja som zas citala, ze vobec netreba cakat na kazde 2-3 dni a kludne sexovat aj kazdy den ak to psychicky a fyzicky zvladate 😃
Ono to je skor o tom, ze staci aj kazde 2-3 dni a nie je potrebne sa do toho nutit.
Sex kazdy den kvalitu spermii vraj nezhorsuje, dokonca zlepsuje.
Citala som studiu kde skumali spermie u muzov, ktori ejakuovali niekolkokrat denne a jedine co sa zhorsilo bol ich pocet v kazdej dalsej ejakulacii, ale ani to nejak signifikantne a stale to bolo povazovane za "zdrave mnozstvo".

hefo
16. jan 2024

Matematický prístup k sexu málokedy vedie k dobrým výsledkom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre