Sestra sa snaží otehotnieť, ale nedarí sa

becnova
11. júl 2020

Dobrý večer,
So sestrou riešime debatu. Snaží sa o dieťaťko. Už dva mesiace a nič. Pri tom nám (mne a manželovi) sa to podarilo na druhý krát a len tak spontánne. Ako sa Vám podarilo s Vaším zlatíčkom? 🙂 hovorím jej nech nestresuje ,že to príjde

lucinka1988
11. júl 2020

@becnova najlepsi recept je o nič sa “nesnažiť” a užívať si spoločne chvíle s partnerom podľa nálady a chuti, nám to tak vyšlo už 3x, z toho 1x žiaľ neúspešne. Ja veľmi nemám rada “snaženie sa o dieťa”, ono ak je vzťah v poriadku a ten sex si užívajú 2-3x do týždňa nie za účelom splodenia potomka, väčšinou je úspech zaručený( nehovorím samozrejme o tom, keď má jeden z partnerov zdravotné problémy).

miadi
11. júl 2020

@becnova prvorodena na 1x potom bolo biochemicke na 2 pokus potom sa zadarilo az o 8m ale zle to skoncilo v 18tt potom sa zadarilo za 4m ..je to individualne vacsine by sa malo zadarit do roka.Neviem preco si ludia myslia ze by sa malo zadarit hnet aj ked nam sa to trebars stalo s malou. A to sme mali nad 30 obaja 🙂 proste klud nie su to preteky o tom kto bude mat dieta hnet ako si zmysli ze ho chce. A mozu byt stastni ked sa im podari aj o rok niekto sa trapi dlhsie. Ze uz dva mesiace ..iba dva mesiace. Nech sa zacne stresovat ked sa nebude darit rok a potom nech ide k dr na vysetrenia aj s manzelom.

becnova
autor
11. júl 2020

@lucinka1988 tak tak

becnova
autor
11. júl 2020

@miadi pre nich to je už 😅 ja som veľmi ľahko otehotnela a tak isto aj mamča naša. Vždy na prve pokusy. A vam gratulujem ☺️

katarina9593
11. júl 2020

@becnova ahoj u nás to bolo tak že sa poznáme 6 rokov... Ale ☝️☝️to sme sa veľmi nemuseli vždy sa sme sa len rešpektovali ... Ale minulý rok neviem čo sa porobilo...a akosi sme spolu začali .. hovorili sme aj o deťochale neriešili sme lebo sme boli kratucko spolu ..... A plánovali sme ako navštívime kamoša v Londýne... A ako pôjdeme v lete na Santorini... 🙂No ale plány sa nám zmenili keď som zistila že som v júni zostala tehotná.. podotýkam na šupu hneď ... Bez plánovania ... Ovulacnych testov a merania bazalnej teploty ...a hlavne predčasných robení tehotenských testov .. .meškalo mi to dlhšie a keby mi káva nechutila inak a nemeskalo to dlhšie ani nerobím test ... No ale kde som ho urobila bum hneď dve jasné koľajnice ☺️☺️....a to som pred 5 rokmi 2x potratila ... Takze jednoducho neriešiť užívať si milovanie lebo keď už príde mincí už to nieje také ružové aspoň nie začiatky ,🙂🙂👌👌

becnova
autor
11. júl 2020

@katarina9593 gratulujem! ☺️ A ja súhlasím s Vašim názorom ale mali sme takúto debatu a len tak sme sa rozhodli ,že by som napísala takúto debatu. Je zaujimave ako je každá žena ina a náhoda je náhoda 😂

katarina9593
11. júl 2020

@becnova ďakujem ale teda pozabudla som napísať že to bolo minulý rok dcérka už má 5mesiacov teraz ☺️☺️☺️tak samozrejme milión ľudí milión chuti 🙂každý má iný názor a pohľad na dané veci 🙂👌...ale lepšie je to neriešiť čo má prísť príde ... A najhoršie je sexovať za ucelom splodenia potomka..prok aj tie polovičky majú prístup aký majú ..🤷🤷

c_est_la_vie
11. júl 2020

@becnova no ja som otehotnela 3 krat na prvy pokus. Len prve bolo MA, druhe biochemko a az teraz v tretom to tahame 7 mesiac. Medzitym som mala ale vacsie casy bez snazenia kvoli psychike.

Kazdopadne, 2 mesiace je malo, nech si sleduje bazalku a robi ovulacne testy. Po roku moze riesit s lekarom.

lentilkaxxx
11. júl 2020

Po 3,5 roku...
Kamarátka pri 2.sexe v 19 a potom už celé roky nič. Jej dcéra na prvý plánovaný šup a druhé po niekoľkých rokoch trápenia, medzi tým neúspešné IVF. Niekedy keď sa nedá, tak sa nedá

queen_el
12. júl 2020

Neviem, preco si niektori myslia ze staci mat raz sex a zena uz utehotnie (nemyslim teba, skor sestru). To tak nefunguje. Aj ked vsetko klape je sanca nejakych 20%. Dva mesiace nie su “uz”. Dva roky by boli “uz”, alebo aj jeden rok povedzme. Ten jeden rok by nic nemala riesit, iba ak chce, sledovat ovulaciu, aby aspon vedela ci ju ma a kedy.

daniel_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre