Šanca otehotnieť, keď je priateľ neplodný

lejlalll
29. jún 2024

Ahojte. Mám asi veľmi hlúpu otázku no za opýtanie nič nedám. Veľmi dlho som čakala na prvý pohlavný styk. Mám partnera a vždy máme pri pohlavnom styku ochranu. No teraz sa nám stalo že sme si nedali. Viem že to bola chyba ale už zo nezmením. Nebudem sa obhajovať že prečo proste sme to zanedbali :(. Moja otázka je či môžem byť tehotná ak sa priateľ neurobil. Nebol to úprimne ani pohlavný styk párkrat zastrčil ale to je všetko. Len viem o kapôčkach lásky. Priateľ má riziko neplodnosti a je veľmi malá šanca že nejaká spermia bude aktívna ale tak vždy tam nejaká šanca je. Tak len potrebujem váš názor či si myslíte že je veľká šanca oplodnenia. Menštruáciu mám mať až o 10-12dní a dovtedy budem pod veľkým stresom. Tak verím tomu že vy ma nejako podporíte 🙂 Ďakujem vám veľmi krásne <3

januska12323
29. jún 2024

Ako sama píšeš riziko je vždy.

lejlalll
autor
29. jún 2024

@januska12323 no to viem Januš,len by som chcela približne vedieť aké veľké :(

viestta
29. jún 2024

@lejlalll v percentach ti to nikto nevyjadri. Sanca sa priblizuje k nule, ale nulova nie je

lejlalll
autor
29. jún 2024

@viestta anoo to mi je jasné,skoro nikdy nič nieje bez rizika. Rozmýšľala som aj nad tabletkou po no bála som sa že mi to sposobí nejaké tažkosti. Verím že tá šanca je veľmi malá a že to bude v poriadkz. Ďakujem krasne za odpoveď <3

janai1
29. jún 2024

To čo je za sex, že vlastne len pár krát zasunul a neurobil sa ani jeden? V poslednom čase to tu je nejako často. Buď to zakladá ta istá osoba pod inými nickmi alebo podozrivo veľa ľudí má (ne)sex

ysseba
29. jún 2024

@lejlalll A čo znamená riziko neplodnosti? Ako ste prišli na toto riziko?

lejlalll
autor
29. jún 2024

@janai1 ja tu píšem prvykrát,nikdy som túto stránku nepoužila. Napadlo ma že tu budú skúsenejšie ženy ako ja tak som napísala 😊 neviem prečo to robia ostatný u nás išlo len o také “provokovanie”. Myslím si že by ste hneď nemusela vyskakovať. Pýtala som sa na jednu otázku a čakám od normálnych žien nejaké rady. Nie zbytočné “súdenie a podpichovanie”. Pekný zvyšok dňa

lejlalll
autor
29. jún 2024

@ysseba bol na vyšetrení a tam mu to povedali. Vysvetľoval mi to no nepamätám si už presne takže nechcem hovoriť konkrétne čo. Spomínal že to má malé percento mužov. Ale na podrobných testoch nebol pokiaľ viem 😊

sense
29. jún 2024

@lejlalll vzdy ked mas nechraneny styk je sanca otehotnenia a je jedno ci hl zasunul raz slebo 2 krat. A na oplodnenie staci jedna jedina spermia, takze riziko jeplodnosti tiez nie je 100perc neplodnost

lejlalll
autor
29. jún 2024

@lejlalll a možno aj bol neviem iba mi povedal že mu niečo zistili že to ma malé percento mužov a že sa nemam báť že šancq je veľmi malá pretože je neplodný. Viac sme túto tému nerozoberali predsa len neplodnosť je dosť citlivá a viem že vy mi tu viac pomôžete ako on 🙂

lejlalll
autor
29. jún 2024

@sense ano to mi je jasné ja som len chcela vedieť či šanca je vyšia alebo nižšia ako keby je plodný

janai1
29. jún 2024

@lejlalll keby som vyskakovala, tak ti napíšem čo si naozaj o tebe myslím na základe tvojho príspevku a odpovedí 😉

sense
29. jún 2024

@lejlalll to ti nikto nepovie...mas pary kde je vsetko dobre a nedari sa roky, a mas pary kde raz zasunu a je to tam...pozri sanca je takmer nulova ale nie nulova

lejlalll
autor
29. jún 2024

@janai1 mňa naozaj nezaujíma čo vy si o mne myslíte. A ani neviem ako to súvisí s príspevkom. Možno by sa trebalo zamyslieť nad tým ako môžte súdiť niekoho na základe jedného príspevku ;)

lejlalll
autor
29. jún 2024

@sense ďakujem krásne,verila som že tu bude niekto múdry 😊 majte ešte pekný večer

nominativ
29. jún 2024

Podľa mňa je nelogické nedať si tabletku po kôli tomu, že to s tebou niečo urobí. Pretože tehotenstvo, pôrod, 20 ročná výchova človeka alebo aj potrat sú stále väčšie zásahy do tela.

Toľkokrát som toto počula, že som sa musela vyjadriť.

katka533
29. jún 2024

@lejlalll tu je to normalne, niekto ti normálne odpovie, niekto podpichuje, niekto ponizuje

lejlalll
autor
29. jún 2024

@nominativ chápem vás no len ja som od včera pod takým stresom kvôli tomu že sama som nevedela čo mam robiť. Všetko toto prežívam prvykrát takže neviem v niektorých situáciach ako sa zachovať 🙂

lejlalll
autor
29. jún 2024

@katka533 už som si všimla. Ja si nič z takých ľudí nerobím len viem že niekomu takéto nevhodné poznámky môžu aj ublížiť. Hlavne keď chce niekto len drobnú radu 😕

mia_von_prag
29. jún 2024

Nie si tehotná

lejlalll
autor
29. jún 2024

@mia_von_prag verím v to. Musím vydržať tých 10 dní či sa menzes objaví..dúfam že ano

kulumulu123
29. jún 2024

@lejlalll ja ked som mala 25r tak mi mudr povedala ze moja sanca na tehot je iba za pomoci ivf aj to velmi mala... 3x som itehotnela sponntanne... Aj to pisedny krat potom co mi mudr na zaklade krvnych testov diagnostikoval predcasnu memopauzu.. Takze k tym testom asi tolko... Ako pises sanca je vzdy...

nevenka
29. jún 2024

@lejlalll pozri, my sexujeme pomaly 20 rokov tak, ze vytiahne tesne pred. A plodni sme obaja dost, mame 4 deti, ani jedno nie je z nejakych kvapociek a uz vobec nie z takehoto niecoho, co ste vy mali. Podla mna je riziko fakt taka nula. Zas to nie je o tom, ze tie spermie skacu hlava nehlava. Pravdepodobnost je vyssia, kedze mas asi teraz plodne dni, kedze MS ma byt o 10-12 dni. Ale my sme fakt mali prerusovany sex aj v case ovulacie a nic. Takze ja by som nestresovala vobec na tvojom mieste.

lejlalll
autor
29. jún 2024

@nevenka včera keď sme mali ten pohlavný styk bol deň po plodných dňoch to som zabudla spomenúť. Veľmi krásne ďakujem,veľmi ste ma upokojili<3

ysseba
29. jún 2024

@lejlalll Aha, takže niečo mu hovorili, ale vlastne ani nevieš čo. Oukeeej 🙈 Každopádne bolo by dobré zistiť si to. Kvôli súčasnosti - aby si nemusela stresovať, ale aj kvôli budúcnosti - ak raz budeš chcieť deti. Či ich vlastne môže mať. Mojej kamošky muž je neplodný. Hoci na prvý pohľad má vraj normálny ejakulát, má v ňom 0,00% spermií. Normálne že žiadna spermia. Nie že nejaké poškodené, so zlou morfológiou. Ale žiadne. Že ani operáciou mu žiadnu nedokážu vytiahnuť. Oni deti mať nikdy nebudú (jedine darované spermie).

lejlalll
autor
29. jún 2024

@ysseba rozpravávali sme sa akurát o tom a vola sa to varikokéla. 🙂

peknyvladko
29. jún 2024

Ahoj. Ak ta to trocha upokoji, mal som jednu byvalu, s ktorou sme nepouzivali ochranu nikdy a mavali sme sex skoro aj hodinu vkuse. Chodili sme spoku rok a pol a sex sme mali niekedy aj 4x denne (ano, casy mladosti…)
Otehotniet z kvapociek lasky nie je vobec jednoduche a stava sa to velmi zriedka pokial viem.
No a pointa samozrejme, ze nikdy pri tom neotehotnela.

lejlalll
autor
29. jún 2024

@peknyvladko ďakujem krásne. Ono samozrejme záleží aj od človeka nikto nieje taký istí. Ale ďakujem upokojilo ma to😊

ysseba
29. jún 2024

@lejlalll aha…Tak to je skor ochotenie žíl a nie porucha plodnosti 🤷🏼‍♀️

lejlalll
autor
29. jún 2024

@ysseba ano anoo ale čítala som že to spôsobuje neplodnosť a aj na vyšetrení mu to povedal doktor tak teraz neviem noo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre