Šanca na ovuláciu

31. jan 2022

Ahojte. S priateľom budeme mať šancu byť konečne osamote cez víkend a chystáme sa na víkend preč .
Pozerala som si menštruačný kalendár , my ideme 5-6 a menštruáciu mám dosť 7mého. Občas mi mešká podľa kalandára pár dní ale väčšinou príde vtedy, kedy mi to kalendár ukazuje. Aká je podľa vás šanca na ovuláciu počas víkendu? Samozrejme viem, nie ste veštice. Len ma zaujímajú vaše skúsenosti/ informácie - či ste otehotneli pred menštruáciou alebo je to takmer (vždy je minimálna šanca, preto píšem takmer) bez šance? Ďakujem 🙂

mamina0078
31. jan 2022

Najčastejšie je ovulácia v strede cyklu tj. Ak máš 28dňový tak máš okolo 14.dňa v mesiaci (pár dní pred pár dní po). Samozrejme, niekedy sa posunie o pár dní ale nie až o toľko dní, že skoro splýva s dátumom MS takže podľa mňa šanca je úplne minimálna. A na to, aby bola sanca aspoň minimálna potrebuješ tie plodné dni bez nich neotehotnieš aj keby si chcela.

autor
31. jan 2022

@mamina0078 Ďakujem. 😊

zuzanaete
31. jan 2022

Snad si citila, ci si uz mala ovulaciu. Pri pravidelnom cykle s vykyvom par dni je minimalna sanca, ze by sa ti zrovna tento cyklus posunula ovulacia az o tolko dni. Tesne pred menstruaciou sa neda otehotneniet, hormony su uz proste v inom stadiu. A ked niekto povie, ze otehotnel pred menstruaciou, tak iba pred predpokladanou menstruaciou. Ak zena neotehotnela, tak by ovulacia prisla neskor. Proste vajicko potrebuje cas na uhniezdenie.

autor
1. feb 2022

@zuzanaete Pred pár dňami som mala taký hlien, ktorý by mohol svedčiť o tom😊 Chápem, ďakujem za informáciu😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre