Rozmýšľate nad druhým tehotenstvom?

sante81
26. sep 2011

ahojte maminy, viem že su tu podobné témy, ale chcela by som vedieť nejaké akutálnejšie názory, vaše skusenosti. rozmyšlame nad druhym dietatom, syn mal 2 roky, manžel by chcel veľmi ale mna brzdí práve moje prvé tehotenstvo a aj predstava ako budem zvládať domácnosť, a 2 deti. prvé tehu bolo rizikové, 4mes mi byvalo zle, ležala som skoro mesiac na infuziach v nemocnici, potom sa mi začala roztahovať maternica, krče, a kopec inych problémov suvisiacich s tym. chcela by som vedieť vaše skusenosti, ako ste to všetko zvládli hlavne po psychickej stránke, možno mi to pomôže prekonať ten strach ktory v sebe mám a aj sa rozhodnuť, či ešte počkať kym maly pôjde buduci rok do škôlky. alebo nečakať vôbec. dakujem za každy váš názor.

zuzikkaa
26. sep 2011

@sante81 ale ved uz mozes dst maleho do skolky nie??

tazko odppovedat,,niekto ma tehotenstva rovnake a niekto uuuplne ine...to sa neda presne lebo kazde telo je ine a inak reaguje...mysli pozitivne ze to vsetko dobre dopadne 😉 a neboj domacnost zvladnes a ked nie tak neutecie,,treba si uzivat deti kym sa da 😅

sante81
autor
26. sep 2011

@zuzikkaa suhlasim že každé telo je iné, asi len potrebujem počuť že to moje druhé tehotenstvo bude bezproblémové 😎 malého dám do skôlky od buduceho roka na jar, nejako rychlo mi ubehli tie 2 roky, a asi som sa tešila na to že trochu vypnem, lebo do teraz sa budil v noci aj 5x na sunar,a predstava že ma čaká od znovu to isté ma asi trochu blokla. dakujem za príspevok, asi fakt treba trochu pozitívneho myslenia

berus222
26. sep 2011

kamaratka bola cez prve tehotenstvo viac v nemocnici ako doma a druhe zvladla uplne ukazkovo pri 2 rocnom synovi. ja som mala prve take, ze som ani nevedela ale druhe je horsie. ale asi sa len viac pozorujem, lebo mam na seba cas, ked som doma s prvym. treba mysliet pozitivne. a ako budeme zvladat domacnost a 2 male deti? noooo, bude to zaujimave ale urcite zvladneme. 😉

wieruss
26. sep 2011

@sante81 ja teda neviem ake je to druhe tehu, ale moja mamina mi povedala, ze mala vsetky 3 tehu rovnake problemy... vobec sa nelisili ci cakala mna, segru alebo bracha 😅

annaopialova
26. sep 2011

ahoj zvladat to budes musiet tak ci tak bude ti chybat oddych ale ked si z manzelom rozdelite urcite prace tak sa to da zvladnut len aby si na vsetko nebola sama

skvele
26. sep 2011

my sme sa rozhodli pre druhe dieta preto, aby syn mal surodenca. Sam sa doma nudi. A na tie problemy som akosi zabudla mysliet, ale to najhorsie je hadam za nami, teraz si to tehotenstvo uzivam a tesime sa na babo, aj ked viem, ze to bude tazke, ale radost je vacsia. 😉

drnduliak
26. sep 2011

moja mala bude ma rok a urcite chcem, aby mala este aspon jedneho surodenca, ale chceme este vyckat, kym troska podrastie...taky 3-4 rocny interval...ale musim priznat, ze ma to uz teraz chyta, tehotentsvo som si uzivala (teda okrem prvych troch mesiacov, ked som bola najcastejsie na zachode...ale to asi skoro kazda zienka).. a ked vidim malinke babinko hned stucham do manzela, ze boooze, ta nasa drnda uz tak narastla, je to fakt neskutocne...hrozne sa tesim na dalsie tehotenstvo aj babatko, ved taky maly cloviecik je uuuuzasny a tak rychlo vyrastie, ze mi je to az luto...urcite si chcem este raz naplno uzit brusko, pohyby babatka, milovala som sono🙂ale este chcem vydrzat a uzivat si dcerku 😉

anjelicek26
26. sep 2011

@sante81 My mame rozdiel 4 rocky a velmi si to pochvalujem, dcerka je uz rozumna, postrazi ho, ale sa aj pekne hraju, je to pre mna taky ideal. Strach z tehotenstva ti nikto nezoberie, ale treba si uvedomit, ze kazducke tehotenstvo je ine a aj ked ti pri prvom byvalo zle - pri druhom vobec nemusi. Vies, ked by si sa kvoli strachu rozhodla to dalsie babatko nemat, urcite by si si to raz vycitala a rozmyslala, co by bolo keby... nam zienkam tikaju biologicke hodiny dost neuprosne, kazdy rok cakania navyse znamena mozne problemy s otehotnenim. Nikdy nevies. Aby ste o tych par rokov, ked sa strachu zbavis, nemali problemy aby ste vobec pocali to vytuzene babo 🙂

A este toto - druhe dietatko je mat omnoho jednoduchsie. Ides do toho s väcsim kludom, uz nestresujes ak dieta nerobi vsetko podla tabuliek ci lekarka pusti nejaku hlupu hlasku. Aj domacnost stihas lepsie, ved rozdiel dve deti a jedno - je maly. Ku tomu ti to starsie dieta to mladsie zabavi a uz nebudes ty ta jedina "hracka" v domacnosti pre tvoje starsie dieta.

Neviem, my chceme aj tretie o par rockov 😅 😅

feb13
26. sep 2011

@sante81 Dobraaa tema. Ja uz mam vlastne tretie tehu, ale bude to druhe dieta, takze asi patrim sem. Vekovy rozdiel bude 17 mesiacov. 😅 Tiez neviem ako budem zvladat domacnost a vsetko ostatne. Maleho mam mimoriadne narocneho ale si myslim, ze aj jemu bude lepsie ked bude mat surodenca vekovo blizsie, na zaciatku to bude urcite tazke ale ked trosku podrasu tak sa mozu spolu hrat a ja uz nemusim ich tolko zabavat. Aspon teda dufam, ze budu kamosi. 😉
Ja som len na zaciatku, ale co mozem doteraz porovnat: pocas prveho tehu mi zacalo byvat zle asi od 7tt a zvycajne len rano, teraz uz aj koncom 5tt a skor poobede, ale dnes uz aj cele doobedie, takze cakam co z toho bude. S malym som bola na rizikovom od 30tt kvoli skracovaniu krcka, teraz som uz koncom 6tt krvacala tak dufam ze nebudem na rizikovom az do porodu lebo popri malom sa kludovy rezim fakt neda dodrzat. Porod som mala velmi zly a potom som mala velke problemy s dojcenim ale teraz sa na to pozeram optimisticky: uz som skusena, viem mnohe veci ktore som vtedy nevedela, uz ma tak vela veci nezaskoci... a ked som zvladla taky tazky porod, tak zvladnem aj druhy, mozno bude lahsi ale aj keby nebol, uz mam skusenost ze sa to zvladnut da a viem co mi pomahalo vtedy a co nie.

sante81
autor
27. sep 2011

mamimy dakujem vám za príspevky, dost mi to pomohlo, naozaj velká vdaka všetkym 🙂

kukucg
27. sep 2011

@sante81 My cakame teraz druhe babo, prva vec je, ze kazde tehu aj tej istej zeny je ine, aj u mna, napriklad pri synovi mi byvalo rano hrozne zle a zvracala som, potom cez den, dobre, teraz som nevracala ani raz, ale je tazko od zaludka stale, od rano do vecera, niekedy ma napina... je to ine 😉
Inak medzi detmi budeme mat 5 rokov presne, ja som rada ze maly do skolky, zacala minuly rok, je uz zadaptovany, ziadne problemy. A to je dolezite bojim sa ze keby som ho mala este doma, nemala by som na neho tolko casu co doteraz a ziarlil by... Ked pojde do skoly, nase mimi bude mat cez rok, tiez som spokojna, uz to nebude take babatenko ale este budem doma na MD tak sa budem stihat venovat aj starsiemu na zaciatkoch skoly, chodit po neho s kocikom 😅 no dufam ze namto tak vyde... Pre mna osobne je idealny rozdiel tak 4, 5 rokov... aj ked viem ze mozno sa za tak nezahraju ako keby bol dva, ale ma to ine vyhody a hlavne je uzasne ako sa syn tesi, pusinkuje mi brusko, stale sa pyta ako sa ma babo a ze ho lubi 😵 zlaty je

syslica
27. sep 2011

@sante81 Tvoje problémy v tehotenstve sa síce môžu, ale aj NEMUSIA zopakovať, netreba sa ale preto hneď obávať, len podiskutovať s gynekológom. Ja by som na tvojom mieste rozhodne bola za druhé dieťa. Z vlastných skúseností: vekový rozdiel 3 roky je už fajn, problémy môže však robiť kombinácia novorodenec + čerstvý škôlkar a všetky donesené škôlkarske choroby. Nuž, my by sme tiež chceli ešte aspoň tretie (ideálne dievčatko 😉 ) a rozdiel bude logicky väčší, ale to neriešim, necháme to na prírodu...
No a k tomu, ako to zvládnuť - dá sa to, či už pri dvoch alebo viacerých deťoch. Síce si mama uvedomí, že jedno dieťa je pohodička, keď už má dve, ale s trochou plánovania a pomoci okolia, najmä rodiny sa to dá bez problémov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre