Rozhádzaný cyklus - je to v poriadku, ak sa snažíme o dieťa?

12. jan 2021

Ahojte, je v pohode keď mi menstruacia chodí raz tak raz tak? Napríklad jeden cyklus trvá 30 dni (menstruacia vzdy 7) potom 28, 27,31 .. snažíme sa o dieta tak neviem či to nie je problem😕

anjelicek26
12. jan 2021

Problem to byt moze a nemusi. Samozrejme je lepsie, ked je cyklus pravidelny, vies si odsledovat ovulaciu a podla toho si planovat sex... skus ovulacne testy jeden mesiac robit, tie lacne uplne stacia, len hladaj desiatkove ako easy home/premom, maju aj appku, tam si len odfotis a ono ti to vyhodnoti. Aspon si odsleduj, ci ovulacia je, idealne aj s meranim bazalnej teploty. Mne cyklus lieta 28-35 dni cely zivot, mame 4 deti, nikdy sme sa nesnazili dlhsie ako 4 mesiace, takze nemyslim, ze to musi byt nejaky zasadny problem.

viikkki
12. jan 2021

Ja mam cyklus 28-31, a babo sa nám podarilo na 4mesiac no bol z toho potrat a na 5ty mesiac sa nám podarilo skus piť alchemilkovy čaj a robiť ovu testy alebo merať bazalnu teplotu... Držím palce
Keď sa nebude dlhšie dariť urob si u gynekologicky hormonálny profil ako si natom 🙂

zojanka
12. jan 2021

Ja čo som sa strela s názorom viacerých doktorov tak tvoj cyklus je pravidelný. Ja som mala cyklus 23-27 a tiež popovedali že je to v poriadku a pravidelný. Nie každému chodí presne na deň ale chodí pravidelne. Nepravidelný cyklus znamená keďnti chodí že 35dní, potom 52dní, potom 39dní atď.

any_soj
12. jan 2021

Ovulaciu si vieš rovnako dobre odsledovať pri pravidelnom či nepravidelnom cykle. Sledovaním hlienu a teploty. Skús stránku lpp.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre