Rok sa snažíme o bábo a stále mám negatívny ovulačný test

deni8713
22. mar 2019

Ahojte,chcela by som sa opytat, s priatelom sa snazime uz asi rok o babatko. Zatial som tomu nevenovala nejak extra velku pozornost, ale po poslednej menstruacii som si hned 10den zacala robit ovulacne testy..dnes mam 21 den po MC a test je stale negativny...niektore dni sa objavila druha slaba ciarka, ale podla prilozeneho navodu, to stale znamena, ze test je negativny..minule mesiace som mavala bolesti v podbrusku, presne v tom case ked som mala ovulovat podla vypoctov a tento mesiac ma aj tie bolesti obisli...viete mi poradit ci mam s ovu testami pokracovat az do nasledujucej menstr.? Dakujeeem 🙂

malicka_mysicka
22. mar 2019

@deni8713 podla mna su tie ovulacne testy nepresne, ja som si ich robila tiez a ani raz sa mi druha ciarka neukazala. uz som chcela zacat riesit ze neovulujem, ked som zistila, ze som v tom 🙂 skus si asi radsej merat teplotu.

deni8713
autor
22. mar 2019

@malicka_mysicka vazne?? A aka by mala byt teplota? Ja si uz niekedy namyslam, ze preto je stale negativny ovu test, lebo som v tom 🙂 a predtym mesiac nez si zistila, ze si v tom, si mala MC? A dakujem za odpoved 🙂

titla
22. mar 2019

@deni8713 Tiež nemám s ovulačnými testami dobré skúsenosti. Stále som mala negatívne aj keď hormonálny profil potvrdil, že ovulácia prebehla a aj doktor pri prehliadke videl prasknutý folikul... Takže testy nie sú 100%. Avšak je možnosť, že si mala aj anovulačný cyklus. Ale aj to je v poriadku, každá žena má raz za čas anovulačné cykly, problém by bol ak by k ovulácii nedochádzalo vôbec.
Podľa mňa je presnejšie meranie bazálnej teploty (existujú na to aj aplikácie, ktoré ti potom vyhodnotia výsledok), ale ja som si napr. vždy vedela ovuláciu odsledovať podľa hlienu a bolestí. Ale otehotnela po vyše roku snaženia akurát v mesiac keď som si myslela, že mám presne anovulačný cyklus (divná MS, žiaden viditeľný hlien ani obvyklé bolesti), ani si nepamätám poriadne kedy sme ten sex stihli a podarilo sa...😅

sweetdreams
22. mar 2019

Ja som za posledný rok a pol tehotná tretíkrát a pozitívny ovulacny test som nikdy nemala.... Ako možno dakedy bola čiarka o čosi silnejšia, ale určite nie rovnako silná ako kontrolná... Takže za mňa sú ovulacne testy vyhodené peniaze.

deni8713
autor
22. mar 2019

@titla normalne som taka rada, ze som sa tu prihlasila a mozem sa s niekym o tomto porozpravat a poradit, lebo ziadne skusenosti s totou temou nemam, a zase nechcem kazdemu na nos vesat ze sa pokusame a nic z toho.... no uvidime buduci mesiac som zvedava velmi. Ale taketo skusenosti mi davaju nadej a trosku aj ukludnuju 🙂 dakujem velmi pekne!

deni8713
autor
22. mar 2019

@sweetdreams a niekde som citala ze tie testy su najspolahlivejsie z kazdej moznej metody na zistenie ovulacie...ale asi nie 🙂 a ja som uz zacala panikarit 🙂) a mimochodom gratulujem!

zzuuzziikkee
22. mar 2019

Ahoj, mne tiež testy stále ukazovali negatívny výsledok až som sa objednala k lekárovi a on mi potvrdil, že ovuláciu mám aj napriek negatívnym testom. Držím palčeky nech sa čím skôr zadarí 🙂

deni8713
autor
22. mar 2019

@zzuuzziikkee dakujem pekne 🙂

malicka_mysicka
23. mar 2019

@deni8713 stiahni si apku a znac si to 🙂 pred ovulaciou je bazalna teplota nizsia a ked zacnes ovulovat tak by sa mala zvysit. vyssia bude potom viac dni ale ovulacia je len ten prvy.

deni8713
autor
24. mar 2019

@malicka_mysicka dakujem pekne za radu 🙂

micka1111991
9. apr 2019

@deni8713 ahoj,podľa mňa závisí aj od toho kedy pocas dna robíš tie ovu testy. Ja som mala vždy pred obedom pozitívne a v poobednajsich alebo večer skoro negatívne testy. Ďalší den tak isto. Takze keby som robila po praci okolo 4tej,tak tiež by bol skor. Negatívny. U mna to aspon tak bolo .. ale ja som iba tento cyklus prvy krat testovala ovu

deni8713
autor
9. apr 2019

@micka1111991 ahoj, no ja som ich robila vecer o 19tej..... takze myslis ze to moze zavisiet aj od toho kedy ich robis? Lebo na jednych testoch bolo napisane, ze sa maju robit rano a na druhych stalo, ze ich urcite nerobit hned rano....takze nechapem..ale tersty tento mesiac vynecham, a zacala som si merat BT..tak uvidime.. 😊

micka1111991
9. apr 2019

@deni8713 ja som ich robila okolo 11tej doobeda a 3dni v kuse boli pozit. A ked som robila večer medzi 6tou a 8mou väčšinou za tie 3 dni boli blede ciarky.. no ja len svoju skúsenosť pisem 😍☺

deni8713
autor
9. apr 2019

@micka1111991 no vidis to...to by ma ani nenapadlo robit ich v inom case... dakujem velmi pekne aj tak 😊😘

bobo2433
9. apr 2019

Ja čo som mala ovu testy tak sa mali robiť vždy v rovnakú hodinu ,a pred tým aspoň 2hod by si mala obmedziť príjem tekutín na minimum .a vždy mi zatiaľ ukázali ovulaciu.a k tej bazalnej teplote ,moja gyneklogicka vravela že skôr testy ako bazalna.kedze meranie je potrebné vždy ráno ,hneď po prebudení a v rovnakú hodinu .a ja som vstávala všelijako 😂a aj tak mi stále ukazovalo nízku teplotu 🤔😂😂
Ja viem že mám ovu aj podľa hlienu. Ty nemáš nejaké ,,príznaky,, ?že možno darmo skusas ovu testy v strede cyklu ,možno máš ovu inokedy ,nie každý ju má presne v strede 🙂🙂

deni8713
autor
10. apr 2019

@bobo2433 no zatial si BT meriam vzdy v rovnakej hodine rano predtym nez vstanem z postele a s tym som zacala hned po ukonceni MC...a ovu testy som si robila od 6 do 18 dna MC a stale bol negativny...tak som si povedala ze vyskusat toto a ak nie tak dalsi mesiac uz navstivim gynekologa..zacala som uzivat aj kyselinu listovu tak snad sa zadari 😁

bobo2433
10. apr 2019

@deni8713 jj to je fajin ,jasom brala aj inofolic a priateľ folandrol ,to tiež obsahuje vitaminy. A potrebné látky.a teraz som začala femibrion 1 ,predpísala mi ho gynda,tak hádam to pomôže ,že pomáha aj k riadnemu dozrievaniu vajíčka a k tomu aby došlo k ovulacii 🙂hádam niečo pomôže 🤣

deni8713
autor
10. apr 2019

@bobo2433 drzim palce 😉

bobo2433
10. apr 2019

@deni8713 aj ja tebe 🙂

evatko
11. apr 2019

Ja si ovulacne testy robim roky. Treba ich vediet pouzivat. Na zaciatku som v nich aj ja mala hokej. Kolko dnovy cyklus mavas?
Ked sa blizimi ovulacia, treba ich robit robit aj tri x z dentoho. Niekomu LH vybehne hrozne rychlo. A nemusis ovulaciu zachytit. Ja teraz mavam pozitivny aj dva -tri dnitip. Ovulacia prebehne do 24(max 48)hodin od posledneho pozitivneho.

evatko
11. apr 2019

Pardon, mobil si pise, co chce..

ysseba
11. apr 2019

My sme sa o prvé snažili 3 roky, ale ako som sa tomu začala "viac venovať" tak sa do pol roka podarilo. Tým viac venovať myslím meranie BT, ovulačné testy a sledovala som kŕčok maternice a hlien. No a keď sme chceli druhé, tak som stavila na istotu a robila ovulačné testy plus ten kŕčok a hlien. BT som nemerala, lebo však som vstávala k malému a každý deň inak som vstávala, to by bolo irelevantné. No a druhé sa podarilo hneď v druhý cyklus 😀 A k tým ovulačným.... Ono to nefunguje tak, že čiarka silnie a silnie, ono môže byť čiarka úúúplne slabá a za pár hodím to vybehne a je mega pozitívny. Preto keď už bol čas ovulácie, tak som testovala 2x za deň. Odporúčam ti kúpiť ovu testy lacné tu z MK od baby lauritkatesty.

deni8713
autor
12. apr 2019

@evatko no asi hej...a ja v tom mam este stale hokej...cca 30 dnove...vazne??? No ale toto nikde nenapisu...

deni8713
autor
12. apr 2019

@ysseba och boze to by bolo uzasneeee.....no asi to budem musiet robit tak..a o kolko by sa mala zvysit BT pri ovu? Lebo teraz mavam 36,50..60,70 a niektory den som mala aj 36,80...

ysseba
12. apr 2019

@deni8713 Bože, teraz nechcem trepať, lebo BT som merala v roku 2014, ako som spomínala - pri druhom som nemerala, lebo to som spávala nepravidelne a často som vstávala k malému. Takže nechcem radiť, lebo už som to pozabúdala. Ale matne si spomínam, že to nie je nejak striktne dané, lebo každá žena má inú bežnú teplotu. A značíš si hodnoty do grafu? Lebo tam je to potom krásne vidieť. Metóda merania BT je ale záludná v tom, že až spätne vidíš, že ovulácia prebehla. Pred ovuláciou sú hodnoty nižšie a po ovulácií sa držia teploty vyššie. Ja som si to značila do grafu na stránke womenzone.cz. Tam ti to aj vyhodnotí kedy ovulácia prebehla. Skús sa pridať tu na koníkovi do skupiny "luteálna fáza - čakáreň pre snažilky" alebo tak nejak to bolo, tam boli veľmi milé baby, ochotné poradiť. Skús pokukať. Jaaaj a ešte som zabudla, že držím palce nech sa čoskoro zadarí 😉

deni8713
autor
12. apr 2019

@ysseba 😊 dakijem velmi krasne za rada, kuknem sa tam. A dakujeme 😊

nikolatom
30. máj 2020

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o vás názor. Keďže som min. mesiaca mala anovulacny cyklus a p. doktorka mi predpísala lieky na úpravu cyklu pripadne pri oplodnení udržanie mimika tento mesiac si ani neviem vypočítať ovulácia a tak som si kúpila ovulacne testy, aby som si to vedela skontrolovať a pokúsiť sa o babo. Stalo sa mi to po prvý krát. OV testy si robím od kedy mi začali MC. Boli stále negatívne (ani náznak druhej čiarky). Lenže na 5 DC bola druhá čiarka slabá a v ten večer ma začali bolieť aj vaječníky, keď som šla spať. Na druhy deň t. j. 6 DC bola druhá čiarky truchu silnejšia ale nie dosť k tej kontrolnej. Vaječníky už neboleli a večer už na OV zase žiadna druhá čiarka už ani slabá a to bolo taktiež už na 7DC čiarky nikde. Je možné, že OV bola na ten 5 a 6 deň ráno?? Testovať samozrejme budem ďalej, len by som chcela vedieť vás názor. Testujem každé doobedu. Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre