Roaccutane - Curacne. Po akej dobe môžem otehotnieť?

januus
22. feb 2019

Ahojte žienky 🙂 Je tu nejaká z vás, ktorá užívala lieky na akné (Roaccutan / Curacne / podobné ) a máte už bábo? 🙂 Po akej dobe po ukončení liečby ste otehotneli? A je bábatko zdravé? 🙂

(Názory lekárov sú rôzne, v príbalovom letáčiku Curacne je 1 mesiac po doužívaní že sa nesmie otehotnieť, no počula som už aj o roku až dvoch, že hrozí riziko)

ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

januus
autor
22. feb 2019

ešte baby,rada by som sa dozvedela skutočne reálne skúsenosti, osobné, na vlastnej koži 🙂 lebo takých "ja si myslím, a môj názor" už som počula veľa... 🙂

monika541
23. feb 2019

@januus ja som brala roaccutane, vtedy sa podľa letáku neodporúčalo otehotnieť 3 mesiace po ukončení liečby. No keď som po uplynutí tých troch mesiacov chcela ísť darovať krv, vyradili ma z evidencie daecov na 1 rok, že nemôžu riskovať, že moju krv by dali buď tehornej, alebo žene, ktorá skoro na to otehotnie. Ja som otehotnela až 5 rokov po ukončení liečby. Mne liečba pomohla, no nikdy som ani nemala vážne problémy s akné. Kolegyninej dcére sa akné po cca4 rokoch vrátilo, v miernejšej podobe.

januus
autor
23. feb 2019

@monika541 Ďakujem 🙂 no toot ma tiež napadlo, že neriskovala by som ani ísť darovaoť krv, lebo ak by sa dostala tehotnej... :/ a teraz mas babatko zdravucke a nemala si potom ziadne problemy vyplyvajuce z liecby s odstupom času? 🙂

monika541
23. feb 2019

@januus našťastie, dcérka je ok. Myslím, že nemám žiadne neg.účinky vyplývajúce z tej liečby😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre