Prstová metóda

klip0
23. jan 2021

Baby prstova metoda, mate niekto skusenost? Pomohlo?

moonlight1210
23. jan 2021

Skus dat blizsie info, ako sa ta metoda vykonava, lebo netusim, co si pod tym predstavit.

jaskolka
23. jan 2021

@moonlight1210 hneď po styku prstami "napchas" spermie ku krčku maternice.

simsalabim
23. jan 2021

@klip0 ano, viacero kamaratok tuto metodu uspesne pouzilo, v podstate prstami rozmazali ejakulat priamo do krcka maternice.

deti95060810
23. jan 2021

🙄🙄🙄
podľa mňa blbosť...

klip0
autor
23. jan 2021

@simsalabim vyznie to hlupo, neviem ako sa to inak opýtať, ale to v podstate len lrstami prechádzali po krcku? Lebo ja nikde necitim ziadnu akoze mlacku ejakulatu ktory mam dostat na krcok

jaskolka
23. jan 2021

@klip0 podľa mňa je to blbosť, akože aj keď nejako dotrepes tie spermie do krčku, keď su"lenive "😃😃veď ony sa musia, samy pohybovať, aby odtial šli ku vajíčku. A keď to zvládnu odtiaľ, tak myslím, že aj dorazia k tomu krčku 😃😃😃. A keď to proste nezvládnu ani tam, tak ako dorazia ešte kus ku vajickovodu?
Možno laicky to chápem, ale proste mi to nedáva zmysel

simsalabim
23. jan 2021

@klip0 no podla toho, co hovorili, tak ano, ide o to, pomoct tym spermiam "vojst dnu". Ale osobne skusenosti s tym nemam, len co sme ako babinec rozoberali.... ja som z kategorie tych, co otehotneju, uz ked sa pozru muzovi na trenky 🙈

moonlight1210
23. jan 2021

@jaskolka myslela som si, ale nechcela som takto otvorene. 🙂
osobne som neskusala a podla mna moze fungovat. ale ked raz ma chlap lenive spermie, tak problem tam bude stale podla mna.

jaskolka
23. jan 2021

@moonlight1210 presne to si myslím aj ja.

majkeel
23. jan 2021

@moonlight1210 Vrchol lenivosti je, ked lenivy chlap je lenivy aj do sexu a este aj spermie ma lenive. ;)

jaskolka
23. jan 2021
marcellka32
23. jan 2021

Počujem prvýkrát,...môj názor je, že ak sú spermie lenivé nepomôžu tomu prsty...ak sa dlhšie nedarí, treba ísť na spermiogram do reprodukčnej kliniky, nasadiť vitamíny, chlap by nemal nosiť slipy, rifle, chodiť do horúcich kúpeľov a sauny (prehrievanie neprospieva spermiam)

any_soj
23. jan 2021

@klip0 ak sa dlhšie nedarí, odporúčam NaPro technológiu.

luciannka83
23. jan 2021

Orgazmom ten krcok ,,vcucne,, spermie🙈. Skus este po ejakulacii partnera vyvrcholit aj ty. Vraj tie vztahy maternice pomahaju ku oplodneniu. (Nechcela som nikoho pohorsit, len dom nevedrla ako to nspusat slusnejjšiee🙈)

ivca88
23. jan 2021

@marcellka32
@majkeel
Ale túto metódu používajú skôr ženy lesbičky, ktoré túžia po bábätku, avšak styku s mužom by sa chceli vyhnúť. Aspoň tak som to pár krát zachytila.
U nich je to jediná šanca, ako obísť všetky veci okolo, keďže aj v centre reprodukcie musíte byť ako pár ( muž a zena ).
Takto si môžu nájsť darcu, ktorý s tým súhlasí a takto to prebehne..
Ale pravdepodobne to bude náročnejšie a bude to chciet viac opakovaní. Žena nemusí otehotnieť aj keď je to cez ovulaciu.
Takže je to síce kostrbaté, niekomu priečne, ale v rámci možností ktoré oni majú, je tam šanca.

januska41
25. jan 2021

@any_soj Osobná skúsenosť? Pomohla? Po akom čase?

any_soj
25. jan 2021

@januska41 hej osobná, ale u mňa išlo hlavne o stres, a nízke hormony. keď sa stres odstránil, som druhýkrát tehotná. Kým som začala riešiť NaPro, som bola raz, MA. U mňa bol problém, že potrebujem progesterón hneď po ovulácií preventívne, po pozitívnom teste by mohlo byť neskoro. Viem, že ini lekári takéto veci neriešia tak skoro (poznám viacero žien, ktoré mali viac potratov v prvých týždňoch, a ich lekár to nerieši. Jednej priamo povedal, že to je normálne a bude to riešiť tak po 4.potrate...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre