Proteín a jeho vplyv na plodnosť

15. jún 2020

Zdravím, chcem sa spýtať manžel športuje a pije proteín, ja sa v tom nevyznám píšu že obsahuje veľa bielkovín nič zlé tam nevidím, berie aj macu, môže mať proteín zlý vplyv na spermie??
Vďaka

amelia000
15. jún 2020

Moze mat rezen zly vplyv na spermie?

autor
15. jún 2020

Neviem prečo rezeň ale dobre.

e1i
15. jún 2020

Rezeň tiež obsahuje bielkoviny, asi pre to

autor
15. jún 2020

Dobre.

amelia000
15. jún 2020

Tak to je taka otazka, na ktoru si vies odpovedat selskym rozumom. Maso obsahuje bielkoviny a neskodi to na spermie..jogurty, syry, vajicka..atd a nato sa nikto nepyta ci to skodi...len proste ked chlap ma svoju vahu a napr nevladze zjest tolko jedla, aby si zabezpecil dostatocny prisun bielkovin alebo ma rozne alergie a tu stravu nahradi proteinom. Cize nie, tak ako 4 vajicka na ranajky neublizia jeho spermiam, tak ani protein ktory si da po cviceni 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barboratoth
15. jún 2020

Ano môže. Ak tým myslis tie proteínove nápoje, ktoré tvoj muž pije. Väčšina z nich sa získava zo sóje a je známe, že sója významne znižuje tvorbu a kvalitu spermií 🙂

tripetta
16. jún 2020

Esenciálne aminokyseliny potrebuje pre svoj život nevyhnutne každý. Tie či chceme, alebo nie, musíme v strave prijímať, lebo naše telo si ich samo nevyrobí.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
goodidea
16. jún 2020

@barboratoth väčšina týchto nápojov je z mliečnej srvatky,( a to že sója znižuje znižuje tvorbu a kvalitu spermií bolo vyvrátené )

21anjelik19
16. jún 2020

Ja som zase čítala, že tieto proteiny škodia spermiám tak že sa zníži ich počet a spomaľujú sa čiže môže byť ťažké otehotnieť .....ale či je to pravda to netuším 🤔🤔

autor
16. jún 2020

No veď to sú dva brehy... Jeden tvrdí áno škodí to spomaľujú spermie, druhý nie... A vyber si... Tak nebude ich brať 🙄

terezia1477
16. jún 2020

@barboratoth absolutne nie, vekmi mala cast proteinov je sojovych. Vascinov su z mlieka.. Sojove su specialne aj sa volaju sojove a chutia inak

terezia1477
16. jún 2020

Ver ze neskodi, studovala som to, naozaj naozaj neskodi

terezia1477
16. jún 2020

A protein sa ani neda brat, to niesu lieky, ak sa naozaj bojis nastuduj si o tom a uvidis ze neni coho, ale nie z nejakych bulvarnych stranok. Jedine na co dat pozor, ze radsej o nieco drahsi ale nie plny umelin a znehodnocovany pri vyrobe. Lebo kvalitny protein len podpori imunitu, regeneraciu a celkove napredovanie organizmu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre