Progestanelle 100

veronika2194
26. okt 2021

Dievčatá potrebujem radu dnes je 22 deň cyklu a mám hnedé spinenie + bolesti ako pred MS a nafúknuté bruško v skratke rovnaké príznaky ako pred MS ale cykly mávam 32-34 dni a od 16 dňa cyklu beriem progesteron 2x denne ( už 6 cyklus kvôli nepravidelnej MS ) .
Taktiez beriem aj inofolic 2 cyklus a začala som od minulého týždňa brat euthyrox 50 kvôli zníženej funkcii štítnej zlazy. Môžem dostať menzes aj počas užívania progesteronu a ako si to mám teraz počítať mám ho douzivat alebo nie ? Mala ,by som ho brať 10 dni . Ďakujem

andrejocka36
26. okt 2021

@veronika2194 chcem sa ťa opýtať, či sa ti po užívaní progestanelle vytratilo to hnedé špinenie. Dík za odpoveď.

veronika2194
autor
26. okt 2021

@andrejocka36 neporadím ti ,keďže som príspevok pridala teraz a tiež čakám na radu od niekoho skúsenejšieho 😊 ja mám pocit akoby mal prísť MS úplne tie iste príznaky mám výtok ,bolesť krížov,brucha a nafúknuté brucho akurát , že dnes je ešte len 22 deň cyklu a uzivam ešte progesteron 😕

andrejocka36
26. okt 2021

@veronika2194 ja mám tiež taký problém, že pred ms špiním. Raz 6 dní pred ms, potom 4 dni a teraz až 8 dní. S tým, že neužívam progestanelle. Mám to tak už 3 cykly. Asi kvôli tomu musím navštíviť lekára, či nemám málo progesterónu a preto sa mi nedarí otehotnieť.

veronika2194
autor
26. okt 2021

@andrejocka36 určite , by som zašla k lekárovi ,keďže sa ti to opakuje . Ja mám zas HP v poriadku ale aj tak uzivam progesteron podľa doktora treba kvôli nepravidelným cyklom no teraz už mám v tom sama chaos a neviem čo sa deje či to spôsobil euthyrox alebo inofolic 🤷🏻‍♀️ my sa snažíme 8 mesiacov a zistili mi zníženú funkciu štítnej zlazy

nikuska1544
26. okt 2021

@veronika2194 ked som uzivala progestanelle kvoli planovanemu vkladu a aj pocas tak po spontannom potrate mi lekar povedal ze musim lieky vysadit lebo progesteron brzdi krvacanie ale nie uplne. Mozno to spinenie je zacinajuca menstruacia

miskamicha
26. okt 2021

@andrejocka36 neviem ci pri tskom dlhom cykle je okej uzivat progestanelle od 16dc. Pretoze moze blokovat ovulaciu. Skor ak mas taketo spinenie zvys davku na 2x 200mg, vaginalne. Nemusis sa obavat nic sa ti nestane, je to bežna davka. Nema to podla mna suvis ani s euthyroxom ani s inofolicom....aj ked infolic moze rohadzat cyklus. Doporucujem ti sledovat si akymkolvek sposobom ovulaciu a nasledne po nej uzivat progesteron.

miskamicha
26. okt 2021

@veronika2194 mohla si mat kludne prechodne hormon.nerovnovahu, obcas sa to stane.

miskamicha
26. okt 2021

@andrejocka36 mala som.to tak aj ja... progestron bol aj tak v norme, ale akonahle som po ovulacii nasadila progestanell 2x denne 200 mg tak spinenie uz nebolo 🙂 a to mi zacalo dakedy aj od 18 dna cyklu a krvacanie sa klasicky spustilo na 28DC.

veronika2194
autor
26. okt 2021

@nikuska1544
@miskamicha takze mám ten Progestanelle douzivat až do 10 dňa cyklu áno ? Ide o to ,že sa snažíme o babetko no tento mesiac mi na 11DC pri folikulometrii bola zistená cysta teraz mám mat kontrolu po menzese .

miskamicha
27. okt 2021

@veronika2194 nue do 10dna cyklu ale tym padom do 25dc cize na 10 dni. Ano dober ho, ale zvys davku ak spinis a sleduj ci zaberie, mne dal dr v CAR 2x200mg a pri spineni dokonca navysit na 3x 200.
Ak sa snaziteno babo musis ako tak odhadnut kedy je ovulacia...ak ho nasadis pred ovu,tak ju zablokujes. Ak mas nepravidelne cykly tak nieco za tym je a na to treba prist, ale ak mas cyklus 30-32 dni a nie viac pravdepodobne ovulacia aj je... ALE neskor tak okolo 20 dna cyklu. Naaledujuci skus aspon ovulacne testy ak si nerobila.

sense
27. okt 2021

@andrejocka36 mne dal teraz utrogestan 200g kvoli kratkym cyklom a spineniu, 2x200 na vkladanie, ci zaberie zatial neviem teraz budem brat prvy cyklus

veronika2194
autor
27. okt 2021

@miskamicha Za nepravidelným MS je ta štítna žľaza ( to mi zistili tento mesiac ,beriem už euthyrox ) cyklus sa mi upravil na 32-34 dni potom ako beriem progesteron a inofolic . Predtým som mávala cykly ešte dlhšie aj 60 dňové . Dnes je teda 23 deň cyklu a už mám menzes aj keď progesteron mám brat ešte 2 dni , myslím si ,že už je zbytočne zvyšovať dávku keď menzes som dostala a teraz neviem čo mám robiť ďalej ?

miskamicha
27. okt 2021

@veronika2194 nic. Neuzivaj progesteron uz ked sa spustilo krvacanie 🙂 treba odsledovat nie len samotnu stitnu zlazu ale aj ostatne hormony, aby za tym.nebol aj zvyseny prolaktin,resp.nejaky nabeh na PCO. Po menstruacii od cca 10.dna cyklu rob ovu testy - nastuduj si,a ukazes sa na gynde.

veronika2194
autor
27. okt 2021

@miskamicha Gynekolog mi robil HP a povedal ,že všetky hodnoty mám v poriadku až na TSH ,tak som šla hneď endokrinologovi.Ale napriek tomu mi nasadil znovu progesteron 🤷🏻‍♀️ Od 16 dňa cyklu a mám sa prísť ukázať po menzese. Jeden cyklus sa mi stalo toto iste ,že som dostala MS počas užívania progesteronu 25 deň cyklu a označila som si tento deň ako začiatok nového cyklu a Gyn má odbil,že počas užívania progesteronu si nemôžem tento deň počítať ako začiatok nového cyklu 😕. Rozmýšľam nad zmenou gyn lebo 6 mesiacov do mna tlačil progesteron ( čo je možno fajn ) ale ked som sa ho spýtala či ho neberiem skoro nakoľko mám dlhšie cykly ako 28 dňové a čítala som ,že si môžem zastavovať ovulku ,tak mi odpovedal ,že tam ešte niesme a to zistime na folikulometrii a ked mi ju konecne po 6 mesiacoch robil tak zas na 11DC videl malu cystu 😕🤷🏻‍♀️.

miskamicha
27. okt 2021

@veronika2194 ano ak mas dlhe cykly a nasadis progestron skoro blokujes tym ovulaciu. Cize bol roveny hormon.profil 2x v cykle? Na cca 2.den cyklu a potom cca 21.? az pokial nebola hodnota progesteronu taka aka ma byt aby potvrdil ovulaciu?

Doporucujem ti ani nie tak zmenu gyndara ale navstevu CAR..maju ine skusenosti 🙂 tym nemyslim ze hned treba IVF...nastavia vhodnu liecbu. Nestracaj cas.

andrejocka36
27. okt 2021

@miskamicha uvidíme, čo mi predpíše lekárka.

miskamicha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika2194
autor
27. okt 2021

@miskamicha Nie 2x mi ho nerobil vraj stačí 1x a hodnoty som mala ok akurát na TSH,ktoré mi kázal poriešiť s endokrinologom. Dnes som volala gyn či mám dožívať progesteron a povedal , že áno , že to čo mám nieje menzes , že ten príde až po vysadení progesteronu 🤷🏻‍♀️ Už som z toho mimo ,tak asi ja viem či mám MS alebo nie a stále má presviedčal , že dostanem MS až po vysadení a mám dobrat progesteron až do 25 dňa cyklu. Mimochodom už sa mi toto 1x stalo dostala som MS na asi 24 deň cyklu predposledný deň užívania progesteronu a tiež mi tvrdil , že to mám douzivat a ze to MS nebola a ja som ho pocuvla veď je to môj lekár a douzivala som tie tabletky do posledného dna a potom som MS dostala znovu o 2 týždne . 😞🤷🏻‍♀️ Takze už naozaj neviem čo si mám o tom myslieť a čo robiť a prečo sa mi to deje odkedy ho uzivam .

sense
27. okt 2021

@veronika2194 inak mne tiež robili Horm. Profil 2x, pretože iné sú hladiny hormónov pred ovuláciou a iné po ovulácie. 1x n'a 2DC à 2x na 17DC

dejna_
27. okt 2021

@veronika2194 moja skúsenosť s progestanalle...spinila som 6 dní pred menzesom ..pri používaní progestanalle sa mi to skrátilo na dva dni pred menzesom s tým že aj napriek liekom menzes prišiel ako mal presne na deň ...ale keď som otehotnela tak nebolo spinenie a menzes neprišiel ...HP mi robili len na začiatku cyklu a zistili len problém s AMH ktoré bolo trochu nižšie a ešte jeden hornom estradiol alebo.nieco také ale vraj nič dôležité ...ďalej mi HP už nerobili ...ale je pravda že ja som si sledovala ovulaciu a nasadila progesterón až po nej.

ailiba
27. okt 2021

@veronika2194 mňa z progesteronu tiež nafukuje. Ber ho tak, ako máš 10 dní. Sú dva typy žien. Jeden nedostane ms kým berie progesteron a ešte par dni a ten druhy typ ho napriek tomu dostane. Ja som ten druhy typ. A ty uvidis😁

veronika2194
autor
27. okt 2021

@dejna_ Už mám aj ja na pláne sledovať ovulku a skôr neužijem progesteron určite .

veronika2194
autor
27. okt 2021

@ailiba Ja som dnes ráno dostala MS ,takze ja už som ďalšiu tabletku neuzila ( mala som brat ešte 3 dni ) . 1x sa mi stalo toto iste a douzivala som ich a potom som dostala za 14 dni MS znovu a takto sa k ovulácii v živote nedostanem 😕takze tento krát som ich nedouzivala MS mám a keď skončí uvidím čo bude. 🤷🏻‍♀️

ailiba
28. okt 2021

@veronika2194 jasne, dobre si urobila. Keď si dostala ms, tak je to zbytocne brat. A neskúšala si nejaký prírodný prípravok na úpravu cyklu? Gynex, alebo Femigard. Po ňom som mala cyklus, ako hodinky.

veronika2194
autor
28. okt 2021

@ailiba Začala som s inofolicom zatiaľ druhý cyklus ,tak uvidím čo to spraví 😊

ailiba
28. okt 2021

@veronika2194 držím palce 👍, inofolic je dobrý na ovulku, ale Gynex aj Femigard sú výborné na harmonizáciu cyklu a pravidelnosť. Nech sa čím skôr zadari🙏

simona99687
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre