Priberanie počas užívania kyseliny listovej

vanda12345
18. sep 2020

ahojte baby, rada by som vedieť vaše názory a osobne skúsenosti v prili som mala poslednu menštruaciu ked som sa teda dozvedela, že som tehotna hned som si nasadila kys.listovu no žial o babo som prišla v juny bol kyret no kyselinu stale uživam bud mesiac chceme opat isť naplno no odkedy ju beriem som cca5kg pribrala je to mozne tou kyselinou alebo nieco ine sa pokazilo kedze moje stravovanie nie je naj no nezmenila som ho a kila šli hore dakujem všetkým za názor či skúsenosť

puskaruka
18. sep 2020

Ja beriem kyselinu listovú kvôli anemii každý tretí deň, a mám problém s tým, lebo priberám. Inak som bola vždy štíhla váha do 55kg

sense
18. sep 2020

Tiež užívam kysel. Listovú odkedy som ostala tehu, následne o pár týždňov zamlknuty potrat a teda pribrať som nepribrala... Užívam ju stále aj keď obdden... Nie každý deň...

vanda12345
autor
18. sep 2020

@sense dakujem ja kazdy den no som s toho dost mimo ale ked budem teho nebudem riesit aj tak vela priberiem ako predtym

emuska72
18. sep 2020

@vanda12345 ja beriem kyselinou listovú od Januára nonstop každý deň (prvé tehotenstvo ktoré skončilo potratom) a vôbec váha nejde hore. Teraz som tehotná znovu a práve že som schudla 6 kíl.

vanda12345
autor
18. sep 2020

@puskaruka tak nie som v tom sama fakt jem malo nejem ine ako pre tymno ta vaha tak co narobime asi nic len to nejak prezit

yanni
18. sep 2020

to je hlupost. To som este nepocula, ze by sa z kys. listovej priberalo. Ja som ju brala 5 rokov viac-menej v jednom kuse (2 tehotenstva plus pri oboch detoch cela doba kojenia) a nepribrala som (ak neratam tehotenske kg, ktore isli po porode dole).

vanda12345
autor
18. sep 2020

@emuska72 tak patrite k tym stastnejsim ja si stale davam pozor a teraz to nejde takze preto to pripisujem jej lebo nejem inak a vaha cele zle prijemne tehotenstvo prajem

vanda12345
autor
18. sep 2020

@yanni neviem preto sda pytam ci je to hlupost kedze som nic nezmenila jem malo a ta vaha je o dost vyssia mozno tie co mame predispoziciu priberat to tak robi neviem ozaj

yanni
18. sep 2020

@vanda12345 Neviem. ja tiez nemam tie najlepsie geny, vsetky tehu kila som si musela poctivo odtrenovat, nic take, ze pridem z porodnice a kila dole, alebo kojenim kila dole. prdlajz. Ja som musela makat. Popri kojeni sa strava nějak nedá obmedzovat, ale celením pohybom (beh a plavanie) to vzdy islo. Kys. litovu (hovorim len o cistej, ziadna zmes vitaminov) som brala aj pred tehu, hned ako sme zacali planovat a nepribrala som.

stanulienkat
18. sep 2020

Ja som brala dlhé mesiace a vôbec som nepribrala ani gram, musíš hľadať príčinu inde , či nejdeš viacej.

vanda12345
autor
18. sep 2020

@yanni tak mozno aj nieco ine sv u mna pokazilo po potrate si robim sa smejem ze _STK preventivu vsetko ok no zistili mi zlcnikove kamene tak gastro celiakia laktoza pecen no vsetko ok ale este pojdem na hadicku o 2 tyzdne no uvidim ci nieco najdu lebo nemam ziane ja problemy bolesti len obcas ma nejak nafukne verim ze vsetko bude ok a mozme ist na to cem este jedno babo 🙂

vanda12345
autor
18. sep 2020

@stanulienkat dik zistujem no je to so skupiny Bv tie napomahaju priberat tak ma to napadlo

yanni
18. sep 2020

@vanda12345 stitka je OK? Ta vie narobit sarapatu

vanda12345
autor
18. sep 2020

@yanni tam ma neposlali a teda ci ked robia preventivu aj nieco tym zistia neviem nie som celkom v tom doma

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
18. sep 2020

@vanda12345 vitaminy skupiny B všeobecne podporujú chuť k jedlu. Aj kys.list.je skup. B. Ale viac by sa malo priberať z B12 a panthenol. Ak ješ ako predtým, tak by si nemala priberať len čisto z nej.

beruska1108
19. sep 2020

No neverím ze sa niekto našiel s rovnakým problém ako ja. Par mesiacov sa snažíme o babo. Dva mesiace som brala kys listovú s vitamínom b a to bola asi chyba pribrala som 5 kg. A to som začala chodiť do roboty kde som stále na nohách a mam viac pohybu ako keď som bola doma.najprv som tomu nevenovala pozornosť ale keď mi už kamošky vravia ze ci som nepribrala tak mi až zle ostalo že aha vážne. Hneď som to vysadila a teraz sa toho ťažko zbavuje 🙈

vanda12345
autor
19. sep 2020

@beruska1108 takze tiez si nic nezmenila a aj tak pribrala??no aspon nie som blbv ze si to namyslam alebo tak teraz ked si vysadila ide aspon nieco dole??v ja sice nejdem vysadit kedze po dalsej ms ideme na to 🙂

beruska1108
19. sep 2020

@vanda12345 vieš čo kilo išlo ale ostatne sa stále držia ja ti už brat nebudem kašlem nato

vanda12345
autor
21. sep 2020

@beruska1108 tak ale ked budes tehu tak ber je to vraj dolezite aj ked ty sama uznas 🙂

millky
22. sep 2020

@vanda12345 priberanie by som kyseline listovej nepripisovala vôbec. Skôr hormonálnym výkyvom. Keďže si si prešla potratom, tak je to normálne. Niekomu sa extrémne zhorší kvalita pleti, niekto začne priberať. Ale za to môžu hormóny nie neškodná kyselina listová, ktorá je na bunkotvorbu. Ona neovplyvňuje hormóny ani udržiavanie vody v tele.

vanda12345
autor
22. sep 2020

@millky dakujemaj to je mozne no trocha jej to aj tak pripisujem lebo nic ine mi nrvychadza no dik zv vysvetlenie

millky
22. sep 2020

@vanda12345 kyselinu listovú teda nahraď potravinou, šaláty, kapusta, cicer, pšeničné klíčky, špenát, brokolica, cvikla.... A uvidíš či budeš priberať s relatívne dietnej stravy bohatej na kys. listovú. Ak budeš, je to hormonálne. Z týchto potravín sa totižto rozhodne nepriberá ☺️

misa11111
22. sep 2020

Bože čo by som dala zato aby som pribrala aspoň tri kg 🤦‍♀️mám 47 kg a beriem kyselinu viac ako rok, pochybujem že sa z toho priberá.. Jedine ze ja by som z toho chudla...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre