Premýšľam nad dieťaťom

29. apr 2022

Mam partnera a sme spolu 5 rokov. Na začiatku sme sa obaja zhodli ze nechceme dieťa. Teraz mam 35 a viac menej som dennodenne v kontakte s deťmi a začínam pociťovať miernu túžbu po dieťati. Jedno dieťa. Lenže môj partner dieťa nechce a chápem ho. Ma veľmi ťažkú a fyzicky náročnú prácu takže všetko by bolo na mne vo aj je. Viem ze ako otec by bol skvelý lenže ma blbú povahu takže býva často nervózny, podráždený a potrebuje svoj pokoj. Navyše sa bojím ze asi dieťa nemôžem mať lebo sme mali styk aj počas plodných dní a nič sa nikdy nestalo.
Zatiaľ nie som v takom štádiu ze by som po dieťati vyslovene salela ale každý mi vraví ze by som bola skvelá mama. Neviem co robiť. Na partnera musím ísť argumentmi a logikou prečo inak ho nepresvedčim.

anjelicek26
29. apr 2022

Ono je problem, ked sa na zaciatku dvaja zhodnu, ze dieta nechcu a ten jeden zmeni nazor a druhy nie, je to vacsinou na rozchod no... mas uz 35, na prve dieta je to dost, budu ti mamicky pisat, ze ako bezproblemovo im to vyslo - ale prirodu neoblbnes, vajicka su starsie, riziko potratu a anomalii u dietata vyrazne stupa. Cim skor budes mat babatko, tym lepsie. Sadnite si s muzom spolu, povedz, ako to citis ty, obcas nie je dobre sa pytat - ci chce on, ale vysvetlit mu v prvej rade, ze ANO ty chces a nech to skusi v hlave spracovat... na dieta nepotrebujes logicky argument, len srdce... lebo vzdy najdes dostatocne mnozstvo dovodov, preco nie... ale to by clovek nemal dieta nikdy... a to nikdy ta neobjime kazde rano a nepovie ti mama...

kvetinka75
29. apr 2022

Nuž ťažká situácia. Rokov máš už dosť, takže čím skôr tým lepšie. Tu len otvorený rozhovor s manželom. Povedz mu čo cítiš a že si zmenila názor. Tu kompromis neexistuje, buď bude dieťa alebo nie. A musíš si ujasniť čo spravíš, ak on neustúpi. Čo mu za vinu ani nemôžeš klásť, keďže na začiatku ste mali rovnaký názor a ten si zmenila ty. Či rozchod a iný partner, ale to môže trvať ďalšie roky.

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariannazara
29. apr 2022

Aby ta to nemrzelo celý život ze si dieťa nakoniec nemala v 50 zistíš že ti niečo chýba a bude už neskoro. Osobne nechápem ľudí ktorý nechcú mať dieťa je to to najkrajšie čo môže existovať. Posunie to človeka na úplne iný level, zas to ze naňho budeš sama to je bežné každý muž chodí do práce niektorý robia v zahraničí niesu doma vôbec a žena sa stará a nie o jedno ale o tri. Podľa mňa je to len o pohodlnosti bez dieťaťa je to síce ľahšie ale o to smutnejsie. Máš poslednú možnosť si rozmyslieť ci dieťa ano alebo nie. Lebo každym rokom bude neskoro. Veľa šťastia v rozhodovaní hlavne správnom pre teba a pre Vás oboch 🍀

julka29
29. apr 2022

Keď ste sa na začiatku zhodli, že deti nechcete tak ho do toho nútiť fér nie je. 35 je už dosť na prvé dieťa, ale ak sa rozídete koľko bude trvať nájsť si nového partnera a otehotnieť....aby to nebolo ešte pár rokov. Druhá vec je, že ak nechce deti a mali ste sex cez plodné dni tak musel rátať s tým, že tehotná môžete zostať. Asi najlepšie bude si sadnúť a porozprávať sa o tom.

diamond007
29. apr 2022

Veľakrát si žena neuvedomuje, čo obnáša to dieťa aj keď veľa dá. ak býva nervózny a podráždený, do dieťaťa by som ho nenutila. to nie je na mesiac, áno, prvé mesiace bude u teba ale dieťa bude mať 2-3-4roky, bude povedzme si narovinu otravné. Myslím že si vyberieš buď dieťa (čo bude koniec vášho vzťahu) alebo vzťah.
Zmyslela si si neskoro, mala si hľadať takého čo dieťa chce. Hormóny su hormóny, si vo veku kedy ozaj tikajú biologické hodiny takže chápem aj teba ale tie chlap nemá a cíti to tak ako ty pred pár rokmi.
Ja z tvojho pohľadu by som do toho nešla. Tehotenstvo berie rôzne komplikácie (tlak, bolesti, nevyspatie), pôrod detto problém od problému ( šitie, hemeroidy, padanie vlasov) atď. Mala som dva pôrody a každým som zostarla o päť rokov mám pocit 😒😑 prvé tri mesiace bývajú kolíky/reflux u detí, kedy nebudeš mať sekundu na seba ak budeš na bábo sama a budeš ho nosiť na rukách vo dne v noci či spat bude na tebe. Áno, strašne krásne vyzerajú miminka ale skoro kazdi kto ho má odrátava, kedy začne chodiť a byť samostatne takže jeden rok ,,v kybly,, 😀
A to teda ja mám deti rada, som mladá maminka na dnešnú dobu ale je to náročné s miminkami.

barborachors
29. apr 2022

Zato ze ti kazdy hovori ze budes skvelá mama tak rozmýšľas nad.dietatom? A potom ten kazdy ti aj s nim bude pomahat, ked tvoj muz bude v robote aby na vas zarobil a bude este nervnejsi ako teraz? A keby ti kazdy nehovoril aka budeš aj tak by si premýšľala? Je to tvoja vec ale rataj s tym, ze chlapi sa narodenim dietata menia k horšiemu a aktuálne negatívne vlastnosti vynasob tromi. Ja by som si dieťa s takym nerobila, ked uz teraz nema nervy, tak potom uz truplom nie. A nie si uz ani ty najmladšia, ako sama píšeš, uz to nemusí byt ani jednoduche splodiť. A v tejto dobe.... No je to vasa vec 🤦‍♂️

mimikarol
29. apr 2022

Toho že budeš sama na dieťa sa neboj. Tak to má veeelmi veľa žien. 35 rokov na prvé dieťa je dost, ale nieje to 45. V dnešnej dobe to je myslím si že normalne. Držím palce. Mať dieťa je krásne ❤️

joesvk
29. apr 2022

Keď sa nechránite, tak možno otehotnieš. Poznám ľudí čo nikdy nechceli deti a pritrafilo sa a potom to prijali a neverila by som, že budú takí super rodičia.

joesvk
29. apr 2022

@barborachors Práveže skôr sa menia k lepšiemu...

petamich
29. apr 2022

velmi sa mi paci ako tu teraz vacsina diskutujucich radi, ze no a co ze muz nie je doma, ved zeny maju aj tri deti a nevadi, ze uz teraz je partner nervozny, vybusny a naladovy, dieta, ktore nechce ho isto zmeni a tie iste zeny potom budu autorke o par rokov pisat ako si dieta mala rozmysliet a nemala si ho robit s chlapom, ktory ho nechcel a ci nebol nervozny uz pred dietatom (lebo teda moj manzel je najpokojnejsi clovek akeho poznam a nas 9mesacny mu dava zabrat a to sme ho velmi chceli a planovali) a tie iste zeny ti potom povedia, ze ved ti bolo jasne, ze budes na neho sama

takze asi tak 🤷‍♀️

luccija
29. apr 2022

Vyhovuje Ti chlap s takou povahou?deti nemáte z čoho je taký nervózny?
Ľudia sa rokmi menia no tak si si myslela, že deti nechceš a asi budeš chcieť.O rok budeš mať toho plnú hlavu jednoducho prírodu a nejaké nastavenie neoklames.
Tvoj chlap nie je jediný čo má ťažku prácu jedno by si zvládla aj sama snáď...bez jeho nervozity.
S vekom si vôbec hlavu nelam, ale zase čakať by som nečakala, keď vieš, že dieťa s týmto partnerom.
Treba si sadnúť prebrať možnosti no a presvedčiť chlapa bude asi ťažké.
S tým si musíš poradiť sama.Ale medzi nami bola by som ochotná sa aj rozísť, ak by do toho nechcel ísť bez dieťaťa by som nechcela zostať.

maranta_leuconeura
29. apr 2022

Ludia sa menia aj ich nazory a tuzby, podla mna je v poriadku, ze si zmenila nazor. Co by v poriadku nebolo, keby si muza oklamala a otehotnela bez jeho suhlasu (sex pocas plodnych dni bez ochrany-on o tom vie?). To sa rovno priprav na to, ze budes samozivitelka, samozrejme niektorym to tak vyhovuje.
A co sa tyka racionalnych argumentov, take neexistuju. Mat deti je drahsie a psychicky aj fyzicky narocnejsie ako ich nemat. Je to cisto pudova zalezitost, bud to tak citis alebo nie. A pokial to druhy tak neciti, asi ho nepresvedcis.

autor
29. apr 2022

Ľúbim ho a za tých 5 rokov sme toho preskakali veľa. Nevravím ze je nervy stále ale keď ma toho veľa tak je podráždený ale už viac menej viem ako naňho aby ho to prešlo. Navyše som mu vyše razy hovorila, že ak by sme mali jedno dieťa všetko čo vybudujeme budeme môcť dať jemu a nie jeho sestry deťom na ktoré si ona nárokuje. Nejde ani o pomstu ani nič také ale nebudem sa predsa dret aby som to co vybudujeme dala jeho sestry deťom. Prečo?
A s tým otehotnenim neviem pretože som mala aj viac partnerov a nikdy sa nič nestalo. Ak dieťa nebude chcieť budem to rešpektovať aké vyslovene ho nútiť nebudem a ja sa s tým viem vysporiadať. Keď sme sa poznali na začiatku prechádzala som traumatickym obdobím kedy som jednoducho o dieťati počuť nechcela vzhľadom na to co sa mi stalo a on to rešpektoval a zhodli sme sa. Lenže už som to prekonala a teraz.

autor
29. apr 2022

@maranta_leuconeura on to vie lebo ma prístup k môjmu mens. Denníku kde si všetko zapisujem takže podľa toho vie kedy mam plodné dní a kedy je vysoké riziko ze otehotniem

petamich
29. apr 2022

same spravne dovody mas tusim na to dieta 🤷‍♀️ a este by som chcela vidiet chlapa, ktory sa aktivne pozera zene do menstruacneho kalendara ci nema plodne dni 😃

uprimne ja keby deti nechcem, takto sme sa s manzelom dohodli a isli s tym do vztahu (lebo on to tak chcel) a o pat rokov za mnou pride, ze on sa s tym vysporiadal - tak sa ho spytam, ze ci je to aj o mne alebo len o nom a argument, ze aby to neslo detom jeho sestry asi radsej ani nespominaj

thoughtfulweirdo
29. apr 2022

Ja by som mu to povedala, bez otázok na neho, len svoju zmenu postoja a potom to nechala tak, nech to môže spracovať. A už uvidíš, čo on na to, možno ťa prekvapí. A možno nie a budeš vedieť, aké máš možnosti.

autor
29. apr 2022

Keď sme sa bavili o dieťati asi pred rokom povedala som mu ze ak by tak chcem mať dieťa len s ním inak nie. On povedal ze už sa tej myšlienke nebráni len si myslí že je zla doba mat dieťa a navyše v akej dobe by vyrastalo. Myslím si ze keby to bolo na svk iné nebránil by sa dieťaťu ale takto keď človek nevie co bude zajtra sú jeho argumenty logicke

sense
29. apr 2022

Ono správna doba na dieťa nebude Nikdy... Ale teda zarazilo ma. Ze chlap. Pozerá tvoj menštruačný zápisník.
A čo sa týka majetku by som jeho sestre povedala na rovinu ze to dostane ten kto sa o vás na staré kolená postará a nie ze si naň narokuje

joesvk
29. apr 2022

Obidvaja nie ste podľa mňa presvedčení tak alebo tak. Keďže sa nechránite, tak možno dieťa príde, možno nie.
A nemysli si, že všetci majú deti len po zrelej úvahe, vo vybranom čase. Veľa ľudí to zaskočí, ale potom sa to utrasie.
Ja ti prajem, aby sa pritrafilo., 😉

frota3
29. apr 2022

@joesvk ako tiez si myslim, ze ani pri autorke to nie je take to 100% presvedcenie, ze chce byt matkou. no ak by dieta nahodou prislo, tak isto budete skvelymi rodicmi, ono sa nazory zvyknu casom a hlavne okolnostami menit

thereisabear
29. apr 2022

Nečítala som komenty, ale ako dieťa nerváka, ktoré má okolo seba viacerých otcov nervákov ti radím NIE. Pri dieťati mať pokoj minimálne niekoľko rokov nebudete. Je malá šanca, že to vypáli dobre a otcovstvo sa stane zmyslom jeho života. Skôr aj chlapi, čo dieťa chcú, sú potom prekvapení a nezvládajú to.
Inak sa tiež prikláňam k názoru, že deti je dobré mať a asi to budeš časom ľutovať, ak už teraz nad tým uvažuješ. Skús si premyslieť, či by si to zvládla neskôr aj sama v prípade rozchodu alebo sa poobzeraj po vhodnejšom otcovi...

kvetinka75
29. apr 2022

a kedy bola dobrá doba? Každá doma má pozitívne aj negatívne ,,body,,. Deti sa rodili stále. Aj cez vojnu. Kto deti chce mať, nerieši aká je doba ale to, či ich zvládnu vychovať. Kedysi boli ľudia chudobnejší a mali viac detí. Teraz sme príliš zameraný na materiálne veci - byty, domy, autá, dovolenky. Kedysi ľudia začínali od nuly. Postupne sa zariaďovali, šetrili a kupovali. Teraz chcú mať mladí všetko hneď. Zariadené bývanie, auto a nie hocijaké, chodiť na dovolenky a pod. To aj niečo stojí. Ale vy, predpokladám už podmienky na dieťa máte vytvorené, tak by som nevidela v tom problém. Ludia s dvoma prijmami dieťa dokážu vychovať. Druhá vec je, či on je ochotný niečo so sebou spraviť, aby dieťa nevyrastalo v rodine nerváka.

ilovepizza
29. apr 2022

suhlasim s tym, co tu odznelo. najlepsie bude povedat narovinu muzovi, ze po dietati tuzis a nechat mu cas na spracovanie. nikdy nie je dobre ihned ziadat odpoved, ze ako to vidi, lebo ho to mozno prekvapi a nebude vediet reagovat.. a co sa majetkov tyka, ja by som to neriesila, nakolko ak by ste deti nemali, tak sami uvidite, kto sa ako k vam bude chovat/navstevovat, aky budete mat vztah a tomu by ste to odkazali. mozno naozaj medzi detmi muzovej sestry bude take zlaticko, co budete za “svoje” povazovat a tak.. ale inak nerozumiem aj tomu, ze kks este ste stale v plodnom obdobi a ste mladi, tak ako ti moze niekto povedat, ze si narokuje na vas majetok 🙈 to akoze ruky prec od takej osoby, ale jej deti toto mozno nepodedia. a pripadne vy mozte odkazat svoj majetok komukolvek, takze narokovat si moze, ale ked spisete volu, tak si moze trhnut akurat 😃

jazula
29. apr 2022

Bola som vo veľmi podobnej situácii (rozdiel bol, že ja som deti chcela vždy, partnerovi som to povedala snáď na druhom rande a on mlžil a vymáčkol sa, že deti nechce, snáď po 2 rokoch). Tiež z jeho strany bol problém, že mu v podstate malé deti vadili (dostával migrénu z tých tenkých hláskov 🙈), svet je zlý, doba je nevhodná, ľudí je priveľa, plus presvedčenie, že bude zlý otec. Mne pomohla korona - boli sme spolu oveľa častejšie ako predtým, veľa sa spolu rozprávali. Ja som mu vravela, že mi veľmi chýba napredovanie, niekam ten vzťah posunúť, že spoločné dieťa je pre mňa ten najväčší záväzok a puto, že každá doba má svoje nevýhody ale aj výhody a správny čas nie je na nič a nikdy…že je dobrý človek a preto podľa mňa vychová ďalšieho dobrého človeka. Plus že nechcem dieťa cez mŕtvoly (boli sme svedkami dlhého procesu, kým sa kamaráti dopracovali k dieťaťu), ale že sa jednoducho neviem zmieriť s tým, že sme to ani neskúsili. Že ho ľúbim a nebudem robiť zemetrasenie vzťahu kvôli dieťaťu, ale túžim mať s ním kompletnú rodinu. A že potrebujem dať prírode voľný priebeh a keď to nepojde, tak to nebudeme siliť. Nechala som to na ňom a jedného dňa sa jednoducho prestal chrániť. Najbližší menzes už neprišiel a práve chystáme oslavu prvých narodenín 😉. Rodila som ako 39ročná, partner je parádny otec, ktorý sa zapája odo dňa ako sme prišli domov z porodnice a v pondelok nastupuje na materskú (ja som sa už vrátila do práce), s malou sú najväčší parťáci.

kitycat
29. apr 2022

Tak vysvetli mi... Na uvod pises, ze ste sa rozhodli na vztahu bez deti.

A neskor pises, ze si mu povedala, ze ponzlej skusenosti ZATIAL deti nechces?

Kde je pravda? Ani ty sama nevies co chces, len preto, ze ti niekto povedal, ze ti dieta pasuje a ze by dedilinpribuzny si sa rozhodla, ze uz ho chces?

luccija
29. apr 2022

@kitycat nie, veď píše, že na začiatku vzťahu mala z niečoho traumu a už ju prekonala a zistila, že by chcela mať dieťa.
Autorka podľa mňa rozhodni ty.Niektori chlapi su takí, že ani ryba ani rak.On môže čakať aj 15 r ty nie.Myslim, že by Ťa to mrzelo nechať sa ucicikat slovami, že je ťažká doba, preludnen svet.Ak by si to spracovala, že on povie nie, tak by si dnes nezakladala príspevok.Dalsia vec je, že sa možno roky nepodarí.Takze by som si s ním sadla a na rovinu sa opýtala či plánuje dieťa.Nikto nevie čo si zažila a možno chlap v 30 tke len uvítal, že si ho netlačila.Nejake dedenie svagrinej deťom bolo treba zatrhnut hneď čo si to dovoľuje?veď ešte stále do 43-45 r môžete mať dieťa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre