Prednison a jeho účinky

alilka
8. apr 2017

Ahojte.chcem sa spytatm na vase skusenosti s tabletkami Prednison?na co ste ich presne brali a ake vysoke davky?nemali ste vedlajsie ucinky?priberanie,stazene dychanie,prejedanie,bolest klbov adt?.ja ich beriem 4ty mesiac a vedlajsie ucinky sa na mne ukazuju "jedna radost"..hlavne to priberanie,prejedanie a dychanie...Dakujem za rady..🙂

janka2501
8. apr 2017

Ahoj. Brala moja dcerka 10 mesiacov. Bola pribrata,velke zmeny nalad,velka chut do jedla,dychavicnost,a vysoky krvny tlak. Pozor na vznik cukrovky. Obmedzi sladke a jest mensie davky ale castejsie hlavne ovocie a zeleninu. Zacala na 40mg a postupne znizovali.
Otec zase mal 120 mg a vsetko toto mal tiez a aj cukrovku. Teraz je 2 rok bez liekov a zatial je v normale,okrem nalad.

zuzulik280
8. apr 2017

@janka2501 a preco to bralo vase babatko?

janka2501
8. apr 2017

Ma Nefroticky syndrom. Problemy s oblickami,a tu nasdzuju liecbu najprv prednisonm,ak sa nepodari liecba idu na rad dalsie lieky

gaaaa
8. apr 2017

@alilka U.mna..prejedanie.a.samozrejme.priberanie.a.odvtedy.nemôžem.dať.váhu.dolu:-(

tova
9. apr 2017

@janka2501 tak steroid jej tie oblicky asi uz len dorazi nemyslis? omg. Je to stereoid a dlhodobe pouzivanie moze mat silne veldlajsie ucinky. Aj pri ukonceni lieby sa musi postupne vysadzovat, ak nahle tak telo dostane sok.

janickadr
9. apr 2017

@tova Steroidy zvacsa pri nefrotickom syndrome oblicky zachranuju, a nie ich dorazaju. Zbehni si na 6 rokov na lekarsku fakultu a potom na 5 rokov na specializaciu v internej ci nefrologii a potom tu polemizuj nad detmi s nefrotickym syndromom a imunosupresivnou liecbou...

janka2501
9. apr 2017

@janickadr dakujem za vysvetlenie. Ja to neviem vysvetlit,hoci s tym bojujeme uz 2 rok 🙁. A ziadne dobre vyhlady nemane.

fidorka7
9. apr 2017

@alilka môj manžel to bral 16 rokov kvôli závažnému pľúcnemu ochoreniu, tiež mal zo dva roky 40mg apotom postupne znižoval až do vysadenia a najmä tie prvé roky pri vysokých dávkach to bolo dosť zlé - všetky nežiadúce účinky, plus je treba sledovať aj očné pozadie, vápnik atd
Mne ho chcela predpísať moja pluciarka na astmu, kedže som videla, čo to s ním robí, odmietla som a beriem teda tiež kortikosteroidy, ale len inhalačné /foster/.
Držím palce, niekedy to inak nejde, musí sa vydržať Bez prednisonu by tu asi môj muž už nebol, také boli výsledky i prognózy. Je to svinstvo, ale niekedy zachráni život.

zuzana_sterbova
9. apr 2017

ja som ich tiež užívala (ulcerozna kolitida) a pokym som ich brala všetko ok (čo sa týka zdr.stavu) až na tie vedlajsie účinky. NO potom sme ich vysadili a prešla som na biologickú liečbu. Pred prvým pôrodm som musela ukončiť liečbu a odvtedy neviem že mam problemy 🙂

janickadr
9. apr 2017

@janka2501 Ten moj prispevok bol k tomu "uzasnemu" prispevku nad mojim, nie bezprostredne smerovany k tebe. Lebo ty robis to, co mozes, teda veris lekarom a tomu, ze kortikoidy dcerke a jej nefrotickemu syndromu pomozu a zaberu, a ak nie tie, tak ich kombinacia s inou imunosupresivnou liecbou. Niekedy je to diagnoza na cely zivot, niekedy skor "prechodna", ktora tak ako prisla, tak aj odide, hoci vzdy je relativne zavazna. A dufam, ze vy budete tej druhy pripad... 🙂

janka2501
9. apr 2017

@janickadr
Zial sme ta na cely zivot. Ma dg:NS-IgM nefropatia a je kortikorezistentna. Berie uz cyklosporin. Kortikoidy brala 10 mesiacov,postupne jej znizovali az vysadili. Caka nas boj,zatial sa drzi. Aj ten cyklosporin zabral az po 10 mesiacoch uzivania

kikus48
9. apr 2017

Treba mysliet aj na kostne zdravie a pri tak dlhodobom lieceni uzivat vapnik a d vitamin.

mistinka20bb
13. júl 2017

Ahojte kočky, prosim vas nezostal niekomu PREDNISON aj ked iba 2 tabletky moc by ste mi pomohli, ja viem, ze to nepatri do tejto diskusie, ale skusam "stastie" vopred moc dakujem

alilka
autor
13. júl 2017

@mistinka20bb a načo sú tí len 2tabletky?

mistinka20bb
13. júl 2017

@alilka lebo ja uz nejake mam ale este potrebujem, ale to, ze som napisala 2, to bolo len ako priklad, lebo niekto sa neozve, ked nema cely blister 🙂 ak mate urcite sa dohodneme, kludne mi napiste do posty. dakujem

alilka
autor
13. júl 2017

@mistinka20bb no ako ja mám ale zatiaľ si ich nechávam žiaľ neviem či ich ešte nebudem potrebovať 😑 a dr?

lauren223
10. jún 2021

@alilka ja ich beriem asi tak 2 mesiace najprv po 3 tabletky teraz 2 a postupne sa to bude znizovat... A tiez mam velky apetit velmi vela jem a priberam,,,,takziez unava a na tvari acne

evrlina
8. okt 2023

@fidorka7 presne tak...aj my máme skúsenosti, že bez neho by tu otec už nebol... tiež na pľúca

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre