Prečo nemôžem po potrate otehotnieť?

melisagrundzova
24. mar 2021

Pošte mi poradyt preco po potrate nemozem otehotnet

andreatytler
24. mar 2021

@melisagrundzova Je mi luto ze si potratila ale skus napisat viac o svojom probleme.
Co bolo dovodom potratu (ak to vies). Tvoj vek, Ako dlho sa snazite. Co vsetko ste bez uspechov vyskusali. Proste cely svoj pribeh... vtedy sa tu najdu zeny, ktore to mali podobne a poradia.

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@andreatytler som 21 rocna mam us jednu ceru 4 rocnu...no po 4 rokoch som otehotnela bola som uz 3 mesiace začala som krvacať... šla som g lekarovi tam my dali tabletky no zacala som este horšie krvacať....a tak sa to aj stalo ze som nevedela kedi a kde som pottratila robila som si tehotenski test zial ukazalo my jedna palicka tak som šla nsspet g lekarovi a povedali my smutnu spravu ze som potratila ..... 😔 a presli to us 4 mesiace snazim sa otehotniet nedari sa my vubec neviem aki mam teraz problem... a neviem preco sa my MSS zmenila mam len 2 dni neviem sa skim otom poradit nesom doma na sk ale som v gb dakuejm 😊

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@andreatytler po potrate sa my zmenila aj MSS mam.len 2 dni... snazim sa otehotniet z priatelom neviem ake mam probeli teraz po potrate niemozem sa dostavit g lekarovi niesom doma na slovensko ale som v anglicku mam strašne bolesty križov ....

andreatytler
24. mar 2021

@melisagrundzova Doktor nepovedal co bol dovod potratu ked si bola na kontrole? Tie bolesti krizov mas stale alebo len pocas menstruacie? Neviem veru preco sa vam nedari.... s potratom nema ziadne skusenosti. Je mozne ze tvoje telo potrebuje dlhsiu dobu sa zahojit a pripravit na nove tehotenstvo. Ani s tym kratkym mss nemam skusenosti.
Poradim ti ale aby si si vyhladla podobne temy co tu uz su napisane. Zadaj si do kolonky hladat heslo: "tehotenstvo po potrate" alebo "velmi kratka menstruacia po potrate" a mozno tu uz taky problem niekto riesil a najdes svoju odpoved. Ak nie, zaloz novu temu ale nazov temy zadaj "nedari sa mi otehotniet po potrate" alebo "poradte ako znovu otehotniet po potrate"... lebo ked zadas nazov temy "ahoj"... nic to ludom nehovori. Potom v tej novo zalozenej teme napis vsetko podrobne a opytaj sa zien ci maju podobne skusenosti.

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@andreatytler dakujem za otpoved doktor nie povedal my ziadne dvovody preco som potratila a tie bolesty krizov mam stale aj pocas mesturaciji

halabolka
24. mar 2021

@andreatytler je to troll. Staci si precitat par viet a vsimnut si, ako zamerne robi gramaticke chyby, narocky je kazde i/y v kazdom slove naopak. Nikto nemoze byt taky hlupy, aby namiesto predlozky “k” pisal “g”.

konikkon
24. mar 2021

Ahojte, aj ja sa pridávam a verím, že tu nájdem radu alebo podobnú skúsenosť.

Jún 2020 - otehotnela som bez problémov na druhý cyklus snaženia
Október 2020 - vyvolany potrat v 23tt pre VVCH, hneď kyretaz
November 2020 - opäť kyretaz kvôli do čisteniu
Po 2 týždňoch som dostala MS.
December 2020 - prekonala som Covid

V januári lekár povedal, že som zdravotne ok, sliznica dorastla, dokonca videl na Sone prasknuté vajíčko a žlté teliesko a ovulácia teda prebehla. Od januára sa teda snažíme a zatiaľ neúspešne. Cyklus mam stale rozhadzany 23 až 28 dní. Dokonca jeden mesiac bol len 19 dnovy so spinenim.

Prosím poraďte. Je možné, že telo po takýchto zásahoch potrebuje dlhší čas na spamatanie sa. Môže sa rozhadzany cyklus stále dávať do poriadku? Je to uz pol roka. Pred tym som mávala cyklus pravidelný 24, 25 dní.

Lekár to zatiaľ nechce riešiť hormonálnou liečbou, keďže podľa neho som zdravá. Ale viete, nechcem strácať čas a želám si cim skôr otehotnieť. Co by som mohla robiť, ako tomu pomôcť, ako to urýchliť. Snažíme sa vždy celý mesiac každé 2 dni, počas plodných dní aj každý deň. Ďakujem.

veronikaszabova
24. mar 2021

@halabolka presne, hned podla gramatiky je vidiet, ze si niekto robi srandu 🤦

jajka71
24. mar 2021

@melisagrundzova skus kontaktovať gynekologická poradňu online, vyhľadať na googli ako ti radili nieje zle, ale lepšie ak poradí gynekológ, keď nemáš možnosť navštíviť lekára pripadne napísať mu, niektorí lekári majú na stránke aj emailový kontakt, možno aj ten tvoj, ktorý najlepšie pozná tvoj zdravotný stav.

andreatytler
24. mar 2021

@halabolka Mozne to je, ale ja si skor myslim ze autorka nevie dobre po slovensky kedze asi rozprava inou recou.
A k tomu v jej prispevkoch nie je ani za mak vysmechu a ani sa nesnazi vytahovat z ludi intimne detaily. Ak by to aj troll bol, tak mi to nevadi.
Vzdy je sanca ze je to skutocna zena ktora ma problem a tak to risknem a porozpravam sa s nou.

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@veronikaszabova to ziadna sranda nieje.... chcela som sa znekim tu poradit o mojom probleme z mojim tehotestvom

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@andreatytler ďakujem vam pekene ... ze ste na mojeje strane ludia si mislia ze klamem... ale chcem sa tu zniekim poradit o intimnim vecich a ludia si tu vimislaju ze si zvas tu robim srandu...... neje to pravda neviem pisat slovenski original som v zahranici rospravam inu rec

123andy123
24. mar 2021

@melisagrundzova 4 mesiace snazenia nie dlho, hlavne po potrate. Nezufaj, tvoje telo asi vie ze potrebuje este cas na oddych po potrate. Chod k Dr nech pozrie ci mas ovulaciu.

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@veronikaszabova gramatiku ...?? Neviem dobre po slovenski rospravam inou recou som vo zahranici tak skus sa citin v mojej kozi ako ja bi som moc chcela mat dieta a nienozem mat snazim sa nedari sa my a mislim si ci to nejee dvovod potrat... potratila som 3 mes....bola som g lekarovi a ne spravili my tam ani kiret nic pivedal ze neje to nutne mam bolesti krizov od vted dobe co som potratila tak precitaj si aspon čo pisem ze si ne robim stoho srandu a gramatiku zahot.... pisem rozuminitelne a ne robim si tu zvas srandy 😔

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@123andy123 niesom doma na slovensko som v anglicku lekar my ne povedal nic ani po potrate mi neurobili kiret nic povedal ze to neje nutne... po potrate preslo 5 mesiace.... a niemozem uz otehotniet MSS sa mi zmenila na2 dni nemam pravidelnu MSS neviem uz fakt čo poradte my nieco 😔😔😔

melisagrundzova
autor
24. mar 2021

@halabolka vismievas sa my ..??? No mas pravdu neviem gramatiku lebo rospravam uz dlho inu rec moja

melisagrundzova
autor
25. mar 2021

@veronikaszabova ziadna sranda to nieje

123andy123
25. mar 2021

@melisagrundzova skus alchemilkový čaj, mne pomohol upravit cyklus. Hlavne ziadny stres.

melisagrundzova
autor
25. mar 2021

@123andy123
@123andy123 čo obsahuje ten čaj.. pomaha k tehotenstvu ??

123andy123
25. mar 2021

@melisagrundzova https://www.otehotnenie.sk/herbar/alchemilka-ob...
si precitaj tento clanok a ano pomaha k tehotenstvu

melisagrundzova
autor
25. mar 2021

@123andy123 kde si ho mam kupit ked som v anglivku 🤷‍♀️

melisagrundzova
autor
25. mar 2021

@123andy123 dakujem ty velmi pekne si zlata 😊 skusim si objednat ten čaj.... a chcem sa opitať ako ho mam uzivat ?? Kazdi den mam pit ?

andreatytler
25. mar 2021

@melisagrundzova Netrap sa. Chodi sem na forum aj dost vela ludi co si vymyslaju problemy a zakladaju falosne diskusie… ale tiez sem chodia ludia, co sa len vysmievaju a kritizuju. Treba to ignorovat.
Pozri si starsie diskusie na podobnu temu ako je tvoja… je tu vela zien co ma podobny problem…
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/nedari-sa-mi-otehotniet-po-potrate-v-2-trimestri-3/
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/po-kolkych-mesiacoch-po-potrate-ste-otehotneli/
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/otehotnenie-po-spontannom-potrate/
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/tehotna-po-potrate-ake-su-sance/

Alchemilku si mozes kupit cez internet… skus:
https://www.indigo-herbs.co.uk/shop/buy/ladys-m...
https://www.etsy.com/uk/listing/220952909/ladys...

Chod za doktorom koli tym bolestiam chrbta. Mozes mat zapal obliciek.
A skus nestresovat koli problemom s otehotnenim. Si velmi mladucka a zatial skusate len velmi kratko. Neplodnost je tusim az ked sa par neuspesne snazi viac ako 6 mesiacov.
Vzdy mozes skusit zajst do nejakeho centra asistovanej reprodukcie... tam vas (teba aj partnera) podrobne vysetria a navrhnu ako dalej postupovat.
Vela stastia

sense
25. mar 2021

@melisagrundzova tiež žijem väčšiu polovicu života mimo Svk a rozprávam inou rečou ale teda takú hroznú gramatiku nemám....bud si sa ju v škole naučila alebo nie...

A po potrate potrebuje telo čas na zostavenie, takže 4 mesiace až taká dlhá doba nie je.... Ak máš po potrate bolesti tak smer lekar aj v Anglicku sú lekári... Alebo Emergency ak je veľmi zle

melisagrundzova
autor
25. mar 2021

@sense je taky problem že po potrate mam bolesťy krizov... stale... po potrate sa mi aj zmenila mesturacija mam len 2 dni neviem prečo...

sense
26. mar 2021

@melisagrundzova tak chod k lekarovi...ak v anglicku su

ninyart
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka_lentilka
21. apr 2022

@konikkon ahoj. Teda ak smiem tykať. Sme na tom úplne rovnako. Potratila som MA v 17tt. Bola nutná kyretaž. Tiez sa snažíme a stále nič. Mne už lekár dal aj duphaston lebo som začala už aj týždeň pred ms špinit. Cykly mam rovnako rozhádzané ako ty. Ja už neviem čo to mam s telom. Na ultrazvuku povedal, že vajíčka sú aj dominantný. No stále nič 😔

konikkon
21. apr 2022

@mimka_lentilka ahoj, no ako pozerám na dátum, kedy som písala ten komentár, už som bola v Tom čase tehotná a ani som to ešte netušila. Už mám skoro 5 mesačnú krásnu dcérku. A vyšlo to zrovna v tom rozhadzanom cykle. Nuž, jedine sme sa intenzívne snažili a podarilo sa. Držím palce aby sa aj vám čím skôr podarilo.

mimka_lentilka
22. apr 2022

@konikkon juj tak to gratulujem 🥰 no ja niekedy zabúdam , že je rok 2022🙈tiež mam doma 2 ročnú dcerku. Včera som mala.termin pôrodu synčeka 😪 mam pocit , že od potratu ide všetko dolu.vodou. Vtĺkam si do hlavy, že aj tak to finančne nedáme. A chystám.sa pomaly do prace. Je mi ľúto, že dcerku musím dať takú maličkú do škôlky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre