Pravdepodobnosť tehotenstva počas kojenia

tinaslukaskom
21. nov 2017

Ahojte kočky... Čo myslíte,aká je pravdepodobnosť otehotnenia v období kojenia? Ja kojím už takmer rok, ms som dostala počas roka len dva krát. Je jednoduchšie otehotnieť v tomto období? Viete niečo o tom? 🙂 ďakujem...

lucisko23
21. nov 2017

Viem o tom tolko,ze mam o 11 mesiacov mladsiu sestru 🙂 kedysi sa na to dost zeny spoliehali,rovnako ako moja mama. Ona vtedy menzes este ani nemala a otehotnela,ked som mala sotva 3 mesiace.

janickacrazy
21. nov 2017

@tinaslukaskom No je to dosť individuálne, niektoré ženy otehotnejú aj v období dojčenia bez problému, iné nie. Poznám dve, ktoré otehu neplánovane hned po šestonedelí a to bol fakt dosť prúser. Ved skúsiť možeš a uvidíš, či sa zadarí alebo nie. Ja osobne by som otehu až po skončení dojčenia, lebo byť tehotná a kojiť zároven je dosť vyčerpávajúce.

hankaop
21. nov 2017

Ak ste maotehotnietaj ked slabsi,mozete normalne otehotniet. Ja som stihla mat naozaj slaby menzes 2x a uz sme spravili druhe dieta. Pritom dojcim na poziadanie. Rovnako su na tom v mojom maminy v okoli

eli321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdena12345
21. nov 2017

u nas sa zadarilo cca ked som rok kojila, ale este sme az tak nechceli aby s azadarilo🙂 , ms som ani poriadne nemala, len raz zaspinilo, co som ani neriesila...
Na to, ze o prve sme sa trosku posnazili, tak to druhe islo velmi rychlo.
Svagrina tiez tak, ale mala mimomaternicove... a teraz znova cakaju akurat ked bude mat prve 2 roky. Takze tiez rychlo a to sa o prve snazili fakt dlho, uz aj umele vybavovali.

stanulienkat
21. nov 2017

Kojenie nesluzi ako antikoncepcia. Je tu na MK milion tem o tomto.

zuzu003
21. nov 2017

Je to individualne a nezistis, kym neskusis🙂 My sme sa rok neuspesne snazili o druhe a podarilo sa az 2 mesiace po odstaveni prveho, ked som prestala dojcit.

0silvia0
21. nov 2017

@tinaslukaskom ja som prvého syna odstavila ako 18 mesačného a počas kojenia som vôbec nemala ms a otehotnieť som chcela. Otehotnela som až po úplnom odstavení presne ako píše @zuzu003

pininka
21. nov 2017

Ja mam kamosku co bola plne kojacia, menzes este nemala a dokonca si dala tabletku po a aj tak ostala tehotna. Urcite to nesluzi ako antikoncepcia, navyse moj doktor mi vravel ,ze 6 mesiacov po porode sa da ovela lahsie otehotniet ako ked si nerodila.

radka288
21. nov 2017

ja som kojila takmer dvojrocneho ked som otehotnela s druhym.

zltalienka
21. nov 2017

@tinaslukaskom no myslím, že presné % tu nikto nedá. Ale ak chceš otehotnieť, v prvom rade je potrebné mať ovuláciu a potom dostatočne dlhú lutealnu fázu, aby sa oplodnene vajíčko stihlo uchytiť.

ajko2011
21. nov 2017

Dojčenie nie je antikoncepcia. 🙂

myjusiatko
21. nov 2017

Sledujem si bazalnu teplotu odkedy som dostala ms po porode (v 8m dcerky). 5 cyklov som mala lutealnu fazu 4-5 dni a otehotniet sa nam neporadilo. Tento cyklus uz som 8 dni po ovulacii a cakam, co sa z toho vyklube.

V kazdom pripade je to strasne individualne. Niektore zeny koja uz len raz denne a nic a niektore koja plne a su tehotne hned. Neda sa pausalizovat ani trosku.

stepanka274
21. nov 2017

Ja som pri dojceni po pol roku otehotnela. Ale my sme chceli po sebe deticky.

zltalienka
21. nov 2017

@myjusiatko mne sa podarilo otehotnieť pri dĺžke lut. fázy 10 dní v predposlednom cykle. V poslednom už samozrejme dĺžka lut. fázy nie je známa, keďže som už bola tehotná. Potom daj vedieť ako to dopadlo.

myjusiatko
21. nov 2017

@zltalienka dam urcite. Lebo je to zvlastne, ze kazdy mesiac ako hodinky a teraz toto. 🙂 na teste mam asi ducha, ale pockam na poriadnu ciarku alebo ms.

zltalienka
21. nov 2017

@myjusiatko 4-5 dní LF je málo. Min. 10 dní, optimálne 12-14 dní na to, aby sa stihlo embryo uchytiť.

myjusiatko
21. nov 2017

@zltalienka ja to viem. Ale dnes som uz 8 dni a zatial noc a nevyzera to, ze by sa nieco chystalo. A na teste ten duch. 🙂

zltalienka
21. nov 2017

@myjusiatko vyzerá to nádejne 😉 prajem aby to vyšlo.

jany149
21. nov 2017

@tinaslukaskom ja som otehotnela bez problémov (našťastie) ešte som kojila do cca 11-12tyzdna tehu..

myjusiatko
21. nov 2017

@zltalienka dakujem. 🙂

ankare
21. nov 2017

Dojcenie nie je antikoncepcia.

snehulienka82
9. mar 2018

@0silvia0 ako ste to zvladli? Ja kojim moju 23 mesacnu, neustale cez denaj v noci. Samozrejme uz aj papa normalne, ale furt len cici-cici. O druhe sa pokusame 4 mesiace. Bojim sa, aby smesms stihli druhe, teda aj sa narodilo do 3 rokoch malej, aby somsom sa nemusela vratit do prace...

silesias
9. mar 2018

Ja som tak otehotnela. Dcérka mala 8mesisciv, menzes som nemala. Už pri dcérke sme mali problém nám vraveli že jedine umelé oplodnenie takže bola taký zázrak keďže sa podarila prirodzene, že som znovu tehu som zistila až keď som bola v 11tt. Dovtedy som 2x krvácala - som myslela že menzes a potom už mi bolo zle, urobila som test a keď som došla k dr už som bola v 13tt 😂

snehulienka82
9. mar 2018

@silesias parada! Gratulujem

janickacrazy
9. mar 2018

@snehulienka82 a nechceš už malú odstaviť? lebo u niektorých žien to tak je, že nemôžu otehu, pokiaľ koja, samozrejme nie u všetkých

snehulienka82
9. mar 2018

@janickacrazy koncom marca bude mat 2roky, chcela som este vyckat cez zimu kvoli chorobam.nejak ju budem musiet odstavit, ale vobec si to neviem predstavit, ze ako to bude, pretoze ona tak zaspava, ze cuca a aj ked sa zobudi, hned sa chcena prisat a ked som aj niekedy unavena v noci a poviem nie, tak je hned vreskot. Mas nejaky napad?

snehulienka82
9. mar 2018

@janickacrazy gynekolog mi radil, ze ak sa do pol roka nepodari, treba odstavit

janickacrazy
9. mar 2018

@snehulienka82 nuž sú na to finty kadejaké, napr. že malá bude spať s ockom a ty pojdeš spať do inej miestnosti na pár dní, možno bude vreskot 2-3 noci , ale ju to prejde, neboj

snehulienka82
9. mar 2018

@janickacrazy no, nas tato sa asi zblazni... on je hotovy z toho, kedze mala place

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre