Pravdepodobnosť otehotnenia pri nepravidelnom cykle

7. jún 2020

Ahojte,
Už nejaký ten rok sa snažíme o bábätko. Vyšetrenia typu hormonálny profil, spermiogram, priechodnosť vajcovodov, ... máme za sebou. Cyklus mám veľmi nepravidelný. Posledný cyklus bol 28 dní. Tento cyklus /aktuálne mám 28DC a stále bez ovulácie/ - dnes ale pozitívny ovulačný test (meriam BT tak určite viem, že ovu ešte nebola. Trošku ma desí, že ovulácia prebehne veľmi neskoro a tým pádom pár dni pred predpokladanou MS. Chcem sa preto opýtať, otehotnela ste niektorá takto pár dni pred ms, respektíve počas ovulácie, ktorá bola počas ms?
Ďakujem

barus26
7. jún 2020

ty keď budeš mat ovulaciu až teraz, tak sa to posunie aj termín ms minimálne o 10-14 dni. Teda podľa toho akú dlhu mávaš fázu medzi ovulaciu a menštruáciou. Ja som mala ovulaciu na 28 deň cyklu a teda menstrucia potom mala prísť na 43 deň cyklu, ale neprišla. Otehotnela som

autor
7. jún 2020

@barus26 áno tak by to malo byť. Ja mám však cyklus veľmi veľmi nepravidelný a mám veľmi krátku lutealnu fázu. Minuly cyklus 10 dní, inokedy len 5,6 dní. Preto neviem kedy ms očakávať a či je vôbec takto možné otehotnieť

barus26
7. jún 2020

ja mám tiež veľmi nepravidelný cyklus. Raz som mala 43 dňový a raz aj 78 dňový... No podarilo sa

autor
7. jún 2020

@barus26 ja som mala najdlhší 43 dní. Tento cyklus som veľmi zvedavá - Dnes 28DC a pozitívny ovulačný test. Neviem ani kedy očakávať ms keďže LF mám rôzne dlhu každý cyklus. Toto naše ženské telo je samá záhada 🤷‍♀️

nanka3
7. jún 2020

je jedno v ktory den cyklu dojde k ovulacii, ale dolezita je ista dlzka LF, taktiez pocas cyklu sa meni aj vyska sliznice maternice a ta je par dni pred ms dost vysoka a prekrvena a uhniezdenie oplodneneho vajicka nie je mozne

autor
7. jún 2020

@nanka3 áno, tomu rozumiem. Ale ako hovorím LF mám od 4 do 10-11 dní - každý cyklus inak.

barus26
7. jún 2020

to tiež nie ale úplne ok. LF by mala byt vždy rovnaká. a keď aj nie tak aby to bolo rozdiel 2 dni možno ale nie tak veľa. Treba popracovať aj na tej LF aby sa predĺžila lebo takto sa ti nemá ako zahniezdiť vajíčko...

autor
7. jún 2020

@barus26 áno, viem, že to je problém. Prípravky ako inofolic, gynex, vitex, duphaston, a iné mi ale cyklus riadneeee rozhádzali. Rok, kým som akosi “neriešila” neúspešne snaženie som mala cyklus 28/30 dní a ovu približne na 15-16ty deň. Ako som začala neúspech riešiť s doktorom, nasadil duphaston a odvtedy tieto výkyvy ... a už to trvá cca 6-7 cyklov

barus26
7. jún 2020

viem o com hovoríš ... tiež som mávala cykly hala bala.. ale treba to nejako riesit. Prečo ti doktor napr nedá clostil+pregnyl aby bola ovu skôr a potom nenasadí progesteron aby sa predĺžila LF? je veľa možnosti.. my sme sa snažili 2,5 roka viem o com hovorím

ckatka
7. jún 2020

Skus Clarycalm od Doterry. Mne krásne vyrovnal všetky hormóny a upratal lutealnu fázu. Ja som v druhej polke cyklu furt spinila...A potom už nie. Aj som otehotnela. Mazala som brucho clarycalmom a jedla aj s mužom kolagén od Werbey. Už som to tu dakde písala. Mne to.zafungovalo po 2 mesiacoch.

autor
7. jún 2020

@barus26 na laparke som bola tesne pred koronou ... dohodli sme sa, že lieky budeme skúšať až potom, ako budeme vedieť výsledky operácie. Odvtedy - teda od marca sa všetko stoplo a až teraz pôjdem k lekárovi, keď sa to všetko akosi aspoň trošku ukľudnilo. Snažíme sa 1 rok a 6-7 mesiacov

nanka3
7. jún 2020

podla mna tu lutealnu treba riesit s dr, zrejme mas malo progesteronu, lebo 4 dni LF su ozaj velmi malo...,

miimss
23. jún 2020

Ahojte, tiež mam nepravidelný cyklus od 30 do 34dni. Posledný cyklus som mala 30 dňový ale asi bez ovu keďže nemala som žiadne bolesti. Chcem sa spýtať ci je šanca otehotnieť keď som na 10DC mala folikul 14mm a Dr. povedal že ešte mam niekoľko dní do ovu. Na 14DC sme mali styk a 16DC čiže včera som mala strasne bolesti ľavého vaječníka asi to bolo uvoľnenie čiže ovulácia prebehla teraz v noci... Myslíte že je tam nejaká šanca? OVU nemam potvrdenu testami ani meraním teploty len tou bolesťou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre