Potrebujem vypočuť a povzbudiť, snaha o bábätko

gerbera35
21. jún 2018

Ahojte babule, viem ze tychto tem tu je uz neurekom ale predsa to tu otvaram a znovu sa pytam. Je tu zienka ktora ma syndrom PCO podstupila konizaciu a teraz uziva alebo uzivala inofolic aby mohla mat vytuzene babetko?? Takto som na tom ja a po pravde som zufala mam uz 28 a stale nase vytuze babetko neni. Kazdy mesiac mam uz paranoju ze mi nieco je aj ked neni. Prosim vas mali ste priznaky teh.par dni po ovul.alebo az po vynechani mrchy?

kaitlin3
21. jún 2018

PCO nemám a ani som nepodstúpila konizáciu, ale chcela by som ťa povzbudiť, aby si sa nikdy nevzdávala a uvidíš, že raz to príde 🙂 naozaj treba veriť, aj keď sa možno zdá, že to nikdy nepríde. Ja som v 24 rokoch otehotnela a zároveň aj prišla o bábo a pravý vajíčkovod, čím sa mi znížila šanca na otehotnenie a zvýšila šanca na ďalšie mimomaternicové... začala som si viac všímať moje telo, cyklus, zdravie a začala som sa zaujímať aj o alternatívnejšie metódy, ktoré by mohli dopomôcť k otehotneniu a prišlo to, síce ešte je dlhá a ťažká cesta predomnou, ale verím, že to všetko dobre dopadne 🙂 aj u teba 🙂 držím palce 🙂

pininka
21. jún 2018

Tiez ta chcem povzbudit. Ja mam tiez cysty, aj hormonalny profil nebol nic moc a napriek tomu som 4krat otehotnela okrem jedneho vzdy na prvy sup. Az pri tretom som zistila,ze vysledky z hematologie nic moc, mnohe markery poukazuju na potrat, nastastie som mala len jeden. Keby som to vsetko vedela predtym,urcite ma to ovplyvni a ktovie ako dlho by sme sa snazili. Drzim palce

gerbera35
autor
21. jún 2018

Naozaj moc dakujem. A zaroven mi je moc luto ze si prisla o babetko. Po pravde obdivujem zeny ktore pridu o babetko ale aj tak sa nevzdaju. Ja take nieco povedat nemozem. V mojom zivote hraje velku ulohu psychyka s tohoto vsetkeho. Striedavo sa zvdam a znovu zacnem bojovat a zase to vzdam a zasa bonujem. Je to uz dlho co som chcela babenko ale najprv mi povedali ze mam PCO a potom mi 2 krat robili ko uzaciu . Lekar mi povedal ze mam uzivat inofolic a mame sa snazit lebo po 30 uz mozem mat problem a mam riziko vzniku rakoviny krcka.. keby som sa mohla o tom aspon porozpravat. Preto som napisala sem citala som tu asi vsetky diskusie a pochopila som ze ze niesom sama co sa trapi. Priatel ma sice vypocuhe ale niekedy mam pocit ze mu s tym idem uz na nervy. Ale on ani netusi co to pre mna znamena mat babo. Bojim sa toho ze nakonie skoncim zostarnem a zomriem uplne sama . Naozaj prepac ze tu takto pisem ale toto su tie moje depky. Dnws som si robila test a bol negativny. Robila som si aj ovulacnu a vysiel ze som ovulaciu mala az na 33 den a zm3skala som ju .

pininka
21. jún 2018

@gerbera35 neviem ci by som sa vo vasom pripade neobratila uz na centrum asistovanej reprodukcie. Ide aj o vek aj o pridruzene problemy. Mozu ta tam spravne nasmerovat a hlavne nebudes stracat cas. Ja viem ze je to o drzku. Ja som potratila to prve, ale druhe tehu som si odtrpela,co som sa tak bala, ako to bude. Maly zle spal,bol nervozny, este aj probelmy s dojcenim. Urcite sa treba hlavne ukludnit.

gerbera35
autor
21. jún 2018

Vsak ano stale sa snazim bojovat a byt kludna ale moje nalady su ako na hoskej drahe. Niekedy idem na nervy sama sebe😀 a ked sa mozem opytat ty ako si to mala s tym druhym tehu? Ako si na to prisla po kolkatich dnoch alebo si citila nieco alebo cista matematika??

gerbera35
autor
21. jún 2018

Babulky dakujem vam za vase slovaaa. Stale verim ze sa to podari ale niekedy sa smutok neda ovplivnit. Podla ovacnwho testu som mala ovulaciu pravde podobne v utorok a v nedelu sme sa s priatelom 2 krat za den milovali preto sa pytam ako ste to zistili. Ba test je este skoro vuem ale nemoxem cakat do meskajycej mrchy kedze mne mrcha chodi hocikedy .

kaitlin3
21. jún 2018

@gerbera35 och a zabudla som dodať, že ti vlastne boli jednovaječné dvojičky, takže tie stavy čo som zažívala potom, tie Vianoce a hlavne ľutujem môjho muža, že si tými mojimi stavmi musel prejsť, kedy sa zo šťastnej novomanželky stala úplná depresívna troska, čo plakala pri pohľade na bábätká a samozrejme, že vtedy bol asi najväčší baby boom okolo 🙂 A jasné, každý má zlé a dobré dni, prídu obdobia, kedy si myslíš, že toto je konečná a už to inak nebude, ale dôležité je začať znovu bojovať 🙂 neviem či si skúšala aj merať bazálnu teplotu, mne tie ovulačné testy veľmi nefungovali, aj doktorka mi to povrdila ovuláciu, že už prebehla v jeden deň a testy mi ju ukázali až tri dni po... neviem ako to funguje presne, ale bazálna teplota mi pomohla 🙂 aj alchemilkový čaj, cviky Ľudmily Mojžišovej, obklady s ricínovým olejom (toto bolo asi najlepšie, plánujem s tým pokračovať celý život) a aj taká majská "automasáž" a iné veci.. neviem či tento mix alebo to bola náhoda, že sa tie dve čiarky na teste ukázali 🙂 a ešte čo sa týka partnerov, ja som si myslela, že som v tom tiež viacmenej sama, muž ma veľmi nechápal, to stresovanie a tie testy všetky, ani som ho tým potom nechcela zaťažovať, viem, že sú super chápaví a empatickí muži, čo toto so svojimi partnerkami všetko zdieľajú, ten stres, strach a obavy, či niekedy, ale myslím, že väčšina tie veci jednoducho veľmi riešiť nechce alebo si to nepripúšťa tak ako my ženy

kaitlin3
21. jún 2018

@gerbera35 noo my sme sa snažili asi každý deň vrámci asi tak cca 5 dní okolo ovulácie, tak ani neviem, kedy sme presne, ale vraj najväčšia šanca je 2-3 pred ovuláciou, tak podľa mňa ste to mohli "vychytať" 🙂 držím palce 🙂 ale to teraz v utorok?

miricici
21. jún 2018

@gerbera35 tiež ťa chcem povzbudiť,ja som po konizacii spred 3 rokov,potom mi v roku 2016 odstraňovali cystu z vaječníka - endometrioza zistená,minuly rok kyret kvôli zhoršenej cytológii-histológia našťastie OK no a teraz som v 10tt tehotenstva pričom som februárovú cytológiu mala s nálezom LSIl...ale moja Dr.mi prízvukovala že ak ešte chceme jedno dieťa tak je najvyšší čas lebo je dosť možné že pri týchto mojich nálezoch čoskoro prídem o maternicu...no a už keď sme ani nedúfali sa zadarilo.Máme už síce 6-ročnú dcérku ale chcela som pre ňu súrodenca...28 som mala keď som zostala tehotná s dcérkou.Nezúfaj,psychika fakt robí svoje,skús to trocha vypustiť z hlavy a uvidíš že to pôjde,silno držím palce😉🍀

gerbera35
autor
21. jún 2018

@kaitlin3 sak prave ze aj ja sa bojim ze ked uz sa nam aj podari tak o to prideme alebo mi povedia ze mi basli dalsi nalwz ze maternica musi ist von. Na kontrolu po konizacii mam ist v septembri ale povedal ze dufa ze uz pridem tehotna. No a ano tento ytorok by som podla testov mala mat ovulku. A aposledi sme sexovali v nedelu. Neviem ci sme ro vycytali ale musim pockat. Ale zas dalsie sklamanie dalsia depbka mi teda moc napomocna asi nebude. Kedy si mozem spravit test?? Kedze neviem kedy mi ma prist mrcha. Urcite pride ked som mala ovulku ale kedy to ani boh netusi.

gerbera35
autor
21. jún 2018

@miricici drzim palecky nwch si zdrava a nech aj babenko je v poriadku. Naozaj asi neni nic horsie ako ked zena ma problem zo spodkom . Joj baby ani neviete ako mi toto padlo vhod ze ste mi odpisali.

kaitlin3
21. jún 2018

@gerbera35 ja by som si urobila až najskôr o týždeň v nedeľu alebo aj neskôr, keďže ten test tuším ukáže že do dvoch dní by mala nastať ovulácia tak odvtedy mohla byť aj vo štvrtok 🙂 držím palce

gerbera35
autor
21. jún 2018

@kaitlin3 no praveze to bol taky ten podobny ako tehotensky ocikas a ukazu sa len dve palicky alebo jedna. A bud ta bud taj je sil nejsia alebo ta druha alwbo rovnalo alebo tam je len jedna . A ked je hedna tak podla toho papiera neni obulka a ked je ta prva slabsia ako ta druha tak to vraj znameba konciaca . Tak ja neviem comu verit. Aj by som ti napisala ako sa vola ten test ale nepamatam si a ja som teraz v praci.

janynyna
21. jún 2018

Ahoj ja by som ta chcela tiez povzbudit. Sice som nemala problem ako ty ale ja som zase po operacii maternice. Mala som jeden velky myom a na operaciu som isla s tym,ze mi moze byt odstranena maternica. Kedze som bola bezdetna tak lekar mi slubil,ze sa bude snazit odstranit len ten myom. Ako som sa dozvedela po operacii dost som ho potrapila ale podarilo sa maternicu zachranit. Teraz som v 27 tt a to sa nam zo zaciatku tiez nedarilo. Tak treba len verit a mysliet pozitivne. Ja viem teraz sa mi lahko o tom rozprava. Ja som mala tiez dni ktore som preplakala. Budem drzat palce nech sa cim skor zadari. A mozno sa uz aj ☺☺☺

gerbera35
autor
21. jún 2018

@janynyna dakujem budem sa snazit verit. A mozno ako hovoris sa aj zadarilo no dam vediet a tebe blahozelam a tiez drzim palce aby bolo vsetko v poriadku. A ty ako si to zistila ze si?

janynyna
21. jún 2018

@gerbera35 Dakujem ☺☺☺
No ja som v to ani nedufala,lebo prvy den mrchy som trosku spinila ale ked sa mrcha neukazla ani po tyzdni tak som si spravila test. Inac ja som nemala vobec ziadne priznaky co sa tyka rannych nevolnosti alebo chuti. Jedine co mi vadilo boli parfemi. A sprchovat som sa mohla len s panskym sprchacom 😂😂😂

ross137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre