Pomohol vám Clostyl k otehotneniu?

jana260191
18. sep 2020

Ahojte beriem prvý cyklus clostyl jednu tabletku ráno. Foliky pekne narástli ale neptaskli mi a som už zúfalá.. Mam obavy ze co bude ďalej ci mi niečo pomôže aby k budúcemu cyklu praskli. Čítala som ze sa dava pregnyl ale strašne sa bojím ci mi vôbec aj ten pregnyl zaberie 😪 je tu niekto kto mal podobne skúsenosti? Neviem ale rozmýšľam ci nie je lepšie navštíviť už nejaké centrum 😒

hederamonstera
18. sep 2020

Ja som jeden cyklus takto riesila, spravili sa mi dva folikuly, pichla som si (uz neviem ako sa to vola) na ich prasknutie...a nic...tak som to znova neskusala, nechcem sa prehormonovat
Ako dlho sa snazite?

marvin1234
18. sep 2020

@jana260191 ja som brala v juni, folikuly mi ani nesledoval, podľa BT ovulácia ani nebola a som 14 tt 🤷 takže mne na prvý šup. Predtým 2 roky bez ms a bez ovulácie.

jana260191
autor
18. sep 2020

@hederamonstera ahoj snažíme sa už rok. Síce sme sa nesnažili až tak úplne na 100 percent lebo ja som po liečbe chemoterapiou ( mala som rakovinu lymfatických uzlín) a odporúčali mi počkať 2 roky po liečbe. No teraz sme sa naplno začali snažiť asi v marci tuším. Bola som od mája sledovaná sonom vždy po menzese ako rastu foliky ale nebolo to bohviečo na ľavom vaječníku som mala vždy malé. Pravý bol v pohode takže sa to striedalo raz ok raz nie. No mam pocit ze som asi ovulaciu mala len dva krát za ten čas myslím ze mi asi nikdy dobre nepraskli tie folikuly. Iba jeden krát čo som bola na sone mi potvrdil ze fokik praskol. Potom povedal ze teda mi dá clostyl pýtala som sa ale ci ho môžem brat keďže som si prešla takým ochorením povedal ze to je iba krátkodobá hormonálna liečba. Mala som potom prísť 12-13 DC potom čo som brala clostyl ale to bola sobota nedeľa tak ma objednali na 14dc to som už mala na pravom vaječníku pekný folikul a povedal ze sa mame snažiť o dva dni som mala prísť tak v stredu som bola a už tam videl za tým jedným ešte jeden tiež veľký povedal ze to už je tesne pred prasknutim aj som mu hovorila ze mi chcel dávať pregnyl na prasknutie ale povedal ze to je zbytočné že to praskne samé. A dnes som bola znovu a už mi povedal ze je to pasé. Ten jeden ze ešte možno praskne ale neverím tomu 😪

jana260191
autor
18. sep 2020

@marvin1234 tak to je super ze sa za darilo aspoň si mi trosku vliala nádeje že možno snáď druhý cyklus sa podarí ale mam strašný strach z toho ze nie

jana260191
autor
18. sep 2020

@jana260191 a gratulujem 🙂🙂

hederamonstera
18. sep 2020

@jana260191 tak kludne chod do CAR 🙂 popripade, dalsi cyklus, nech ti gynekolog predpise ten pregnyl...tvoj partner ma spraveny spermiogram?

hederamonstera
18. sep 2020

@jana260191 a nemaj strach, posnaz sa troska uvolnit 🙂 nie su to preteky, ktorej sa skor podari 🙂

marvin1234
18. sep 2020

@jana260191 ďakujem, presne to som tým chcela povedať, že šanca je vždy a že hoci sa sledujeme ako sa dá, čo chápem, tak príroda to zvládne a niekedy keď si clovek povie že uf tak tento mesiac asi nič, o dva týždne zistí, že sa mýlil 🙂

nelllinkinka
18. sep 2020

Ahoj ja mám 2 deti vďaka klostilu ,ale vždy sa podarilo na 2 cyklus.Ak ti teraz folikuly nepraskli tak ti dá budúci mesiac pregnyl.Neboj ,držím prsty.🙂

jana260191
autor
18. sep 2020

@hederamonstera ďakujem za povzbudenie... Neviem ešte asi skúsim jeden cyklus ale nech mi dá aj ten pregnyl. Lebo fakt nie je mi to také prirodzene keď sa ma aj partner pýta ze kedy mam ovulku a neviem co proste ten sex mi nepríde taky v pohode. Je to také akoby nútené a úplne vidím ze si to ani neuzivame. Partner bol teraz minulý mesiac na spermiograme a všetko má ok

jana260191
autor
18. sep 2020

@nelllinkinka tak to je super ďakujem duuufam že už nebude Dr špekulovať a dá mi ten pregnyl dnes mi hovoril ze ešte budeme musieť niečo do liečby pridať tak snáď sa už postasti🙂 a tebe dávali aj pregnyl ci len clostil si mala?

mata1001
18. sep 2020

Pred 11rokmi v auguste nasadeny clostilbegyt plus dalsie dva lieky( no nazov si uz nepamatam) a zac.decembra //

zuzkacik4
18. sep 2020

Ano, aj mne hned prvy cyklus zabral 🙂

nelllinkinka
18. sep 2020

@jana260191 ja som mala len clostyl,ale veľa žien má naordinovaný aj pregnyl.Je to bežný postup.Uvidis o chvíľu sa budeš tešiť z bruška🙂

jana260191
autor
18. sep 2020

@nelllinkinka ďakujem si zlata 😊 možno mi ovulka prebehne až niekedy teraz lebo ja mávam dlhšie cykly. Minulý mesiac som mala 33 dnovy cyklus ale teda neviem keď už sú veľké tie folikuly ci z toho niečo bude a aj to ma trosku hnevá že každý deň sa teraz snažíme už 6 dní vkuse 😁 tak zas neviem ci to je vôbec dobre keďže som sa dočítala že nie je dobrý matroš od partnera 😁 ale tak snáď.... 😊

marvin1234
18. sep 2020

@jana260191 neboj sa, moj dr vravel snazte sa aj kazdy den ak je chut. A tak aj bolo a matros zjavne fungoval 😁

jana260191
autor
18. sep 2020

@marvin1234 😁 to môj chlap už je tiež taky osprosteny z toho ze mi dnes ráno hovoril v aute že nevie ci je to dobre lebo on si to tak ráta že každý druhý deň aby sme spolu spali a teraz že ktovie ci ma kvalitné no ja som sa tak začala na ňom rehotat 😂 nikdy ani vo sne by mi nenapadlo ze môj chlap bude nad takýmito vecami niekedy rozmýšľať a ešte si to aj počítať 😂 ale tak aj on už chce strašne mat svoje mimco pri sebe. A asi aj preto som ja taka zúfalá potom z toho keď jeho vidím ako moc chce. 🙂

marvin1234
18. sep 2020

@jana260191 uplne ti rozumiem, môj veľmi chcel a keďže som vedela, že problém je vo mne, občas mi bolo kadejako. Ale teda musím povedať, že nikdy ani náznakom nedal najavo že by to bral tak, že kvôli mne to trvá.

milka1988
18. sep 2020

@jana260191 Aj mne predpísala dr clostil ale keď som prečítala letáčik a vedľajšie účinky... našla som na mk tému skús si prečítať- nahrada clostil...za fytosoju. Funguje to rovnako len je to prírodné a nie taky sajrajt ako je clostil...Mne narástli skôr, ovulka prišla skôr (16dc predtým 20-21dc) a netrebalo nič pichať. žiadne vedľajšie účinky. Akurát treba viac piť tekutiny. Fakt prečítaj si fóra o fytosoji....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre