Pomohlo vám schudnutie k tehotenstvu?

ddd333
21. mar 2021

Pekný deň ženy , zaujímal by má váš názor.
1- Pomohlo Vám schudnutie k tehotenstvu?

2- pomohlo Vám schudnutie k upraveniu menzesu ?

3- čo znamená veta “treba sa snažiť pravidelne , aspoň rok “
( koľko je to pravidelne ? Každý 2/3 deň ? Alebo čo tá veta znamená ?)

Ďakujem !

sunshine_18
21. mar 2021

@ddd333 1.vela obeznym ženám sa pomohlo otehotnieť po schudnutí... Váha vplýva aj na cyklus ženy...ano znamená to každé 2-3 dní a hlavne v období plodných dní čiže ovulácie

jarnajar
21. mar 2021

1,2 odporúča sa, no nakoniec som otehotnela s nadváhou, čiže osobnú skúsenosť nemám. Raz po vyše roku, raz okamžite.
3 Myslí sa aspoň 2x týždenne.

ddd333
autor
21. mar 2021

@sunshine_18 vďaka

ddd333
autor
21. mar 2021

@jarnajar vďaka

dmk_1
22. mar 2021

Ked som este nebola tehotna, cvicenie mi pomohlo minimalne k tomu, aby som nemala take hrozne bolesti pri ms. Posledne roky som pribrala postupne 15 kil a prejavilo sa to aj horsimi bolestami. Zacala som aktivne kardio 2x 3x za tyzden a bolesti boli slabsie. Cyklus mam uz dlho pravidelny, takze tam nebol vplyv.
Co sa tyka tehotenstva, ako vravim ja nadvaha 15 kg, sedava robota, partner detto cca 15 kg naviac, no on narozdiel odo mna urobi denne asi 100 krokov (z pracovne do kuchyne). No nie o tom, hned, ako som po novom roku zacala online program, voila.. Som v 11tt. Myslim, ze pohyb dost pomohol, hned prvy cyklus, minuly rok sa nam nedarilo.
Na zaciatku som schudla asi 1,5kg kvoli tomu, ze som upravila stravu, nevraciam, ale zase nemam taky apetit. Odvtedy som pribrala 0,1kg a drzim sa kazdy den na rovnakej vahe. Kazdy den mam prechadzku (peso z roboty) cez vikend cvicim lahsie cviky z fitshakera.
Nemusis zo zaciatku cvicit 3x tyzdenne 55 minut ako blazon, na youtube je kopa 20 min cviceni, co budu mat svoj ucinok, pokial si necvicila, tak kazdy novy pohyb telo prekvapi a ani sa nenazdas akou rychlostou pridu vysledky (nielen kozmeticke, ale aj tie fyzicke, menej unavy atd)
K snazeniu som pocula x prikladov o tom, aky obrovsky podiel ma vypustit to "snazenie" z hlavy a proste sa milovat s partnerom. Mas chut, milujte sa, nenut sa, ze dnes musime robit lasku, lebo treba.
Ked mas cas, chces planovat babo, cvic, uprav co mozes, popritom skusaj, vsetko sa ti neskor v dobrom vrati.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre