Polycystické vaječníky a snaha o dieťa

adrianaharvanova
15. jún 2020

Dobrý den
Mam 30 rokov a s priateľom žijeme 8r.a snažíme sa o babetko a nič sa nedarí. Mam syndróm politických vaječníkov ako to je vie s tomto otehotnieť alebo co mam robiť už som zúfalá

leniel
15. jún 2020

@adrianaharvanova polycystickych vajecnikov, nie?

ruzasipova
15. jún 2020

@leniel Ale ked toto tak pekne znie. A jeden je pritom urcite pravicovo a druhy lavicovo orientovany 🙂

leniel
15. jún 2020
leuchtturm
15. jún 2020

@ruzasipova a pretoze pravica s lavicou su silno rozhadane a nevedia dosiahnut konsenzus, nemoze zakladatelka temy otehotniet.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karhu
15. jún 2020

@adrianaharvanova mám takéto🙂 vaječníky, nám pomohlo až umelé oplodnenie

gladys_07
16. jún 2020

Ma to asi kazda 10. zena, ja tiez. Otehotniet byva problematicke, ale nie je nemozne. Treba to urcite riesit s lekarom/v CARe. Je tu inak aj skupina Syndrom PCOS

barus26
16. jún 2020

@adrianaharvanova mám polycysticke vajecniky a k tomu aj inzulinovu rezistenciu a zníženú funkciu štítnej zlazy.. a muž má zlu morfologiu spermii a podarilo sa nám úplne prirodzene po 2,5 roku

m_o_n_c_a_k
16. jún 2020

Moja švagriná mala tento problém. Po liečbe sa im podarilo prirodzene a majú zdravé mesačne bábätko.

adrianaharvanova
autor
16. jún 2020

@m_o_n_c_a_k dobrý večer a akú mala liečbu co nato brala ako dlho

m_o_n_c_a_k
17. jún 2020

@adrianaharvanova toto bohužiaľ neviem. Len viem, že pred rokom hovorila, že je už zdravá z tohto hľadiska a lekár jej povedal, že sa môžu snažiť. Chvíľku sa nedarilo, asi pár mesiacov a potom, že je tehotná. Ale čo jej dával neviem. Trvalo to u nej však pár rokov cca 6-7, kým mohli mať bábo.

barus26
17. jún 2020

@adrianaharvanova väčšinou ak nedochádza k ovulacii tak lekári predpisu clostiebegyt alebo letrozol, to je na dozrievanie folikulov a následne pichnu buď pregnyl alebo ovitrelle aby sa ten folikul uvolnil a praskol... a potom lekár naplánuje kedy sa máte snažiť a kedy mat sex, aby to bola počas ovulacie.. Alebo ak chceš prirodzene tak treba skúšať vitamíny a caje.. Napríklad čistý inozitol 100%, kyselinu listovu by si mala brat ale to nie je priamo doplnok na otehotnenie ale na správy vývoj bábätka takze by sa mal brat 3 mesiace pred snažením, pripadne čo sa týka čajov tak piť alchemilku a malinik. Jeden pohár maliniku ráno a jeden pohár alchemilky večer ale len do ovulácie ...

lucikee
22. jún 2020

@adrianaharvanova moja kamarátka mala toto isté... bola na operácii tuším v Trenčíne a hneď
asi po 3 mesiacoch po operácii otehotnela, teraz má krásne dievčatko 🙂

adrianaharvanova
autor
22. jún 2020

@lucikee ak sa môžem opitat akú operáciu jej robili a kde Trenčíne dakujem

bambi9
30. jún 2020

@adrianaharvanova aj ja mam pco a 2 zdrave deti... brala som aj clostylbegyt a podarilo sa po jeho vysadeni na dovolenke... a pri 2. som otehu ovela rychlejsie....nasadila.som si na par mesiacov Inofolic(najdes aj temu o tom) a potom sme.sa.zacali snazit a hned som.otehu..ani som neverila tak skoro.. treba brat vyssiu davku..a pomaha..je to v lekarni predajne.

adrianaharvanova
autor
30. jún 2020

@bambi9 ako sa volajú tie tabletky ako ich treba brať. Lebo ja mam aj nepravidelnú mes.

bambi9
1. júl 2020

@adrianaharvanova ved som napisala..brala som Inofolic..je to vyzivovy doplnok..berie sa nepretrzite..nie podla mens... 2 sacky denne do vody a vypit.

mamanikolaja
1. júl 2020

Ahoj,ja som mala tiez aj zastavenu MS v 30 a v 33 sa nam prirodzene neplanovane podarilo babatko,po 5 rokoch cakame dalsie ;) liecbu ako taku som nepodstupovala,chodila som k liecitelovi(povodne koli chrbtici),masaze+prirodne kvapky a ms naskocila...neskor uprava stravy a pravidelny pohyb(tym sa myslim upravila inzulinova rezistencia).Po porode MS normalne(teda skoro),ale to hovoril aj gyn.On doporucil OP a oplodnenie nasledne(hormonalna liecba predtym a samotny zakrok potom).Drzim vam palce 🙂

adrianaharvanova
autor
1. júl 2020

@mamanikolaja ďakujem pekne

gaska44
9. sep 2020

@adrianaharvanova ahoj trosku opozdene pisem ale zaklad je strava. Ziadny cukor, ale ze fakt ziadny. A pohyb. A odporucam aj nejakeho liecitela ako to tu bolo spominane. PCOS je komplexna choroba, cize to ze do teba da doktor nejaky hormon je sice fajn, ale to nelieci. Navyse treba si uvedomit ze ciel nie je otehotniet ale vynosit zdrave babatko.
Ja som trpela pcos od puberty a teraz som v 8. Mesiaci. Ale pred tehotenstvom som sa musela dat cela dokopy...ako psychicky tak fyzicky. Mala som PPP, takze najprv som vyhladala psychologicku. Zacala som zdravo jest, uplne vylucila cukor, robila hormonalnu jogu, chodila sa saunovat, cvicila, snazila sa vyhybat stresu, a ako doplnok som pouzivala inofolic, zinok, magnezium a omega 3. A otehotnela som prirodzene. Chce to ale cas. No stoji to za to. Na tuto diagnozu nemas 1 zaruceny recept. No byt tebou, fakt odporucam takuto dlhsiu cestu liecenia ako siahnut "skratkach". Hormony, IFV su riesenie ale pokial tvoje telo nefunguje spravne, tak babatko nedonosis alebo bude tehotenstvo rizikove.

zusinka111
21. jún 2022

Ahojte 🙂 mám ten istý problém 😔 mám aj polysticke vaječníky snažíme sa tiež o bábätko a nič 😔som us zúfalá prosím poraďte mi kto stim má viac skúseností cha by som ísť na umele oplodnenie ......
Nikdy som na seba nemála chĺpky ako terás na tvári je to hrozné us to psychický nezvládam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre