Podarilo sa vám otehotnieť po Anopyrine?

jone228
1. jan 2022

Ahojte, nedarí sa mi otehotnieť už 2 a pol roka. V centre nic nezistili, až ma môj gynekolog poslal na hematologiu a tam zistili vrodeny trombofilny stav, poruchu zrážanlivosti krvi. Môže mať práve toto vplyv na otehotnenie? Doktorka mi predpísala anopyrin, mám ho brať dlhodobo. Na kontrolu ma objednala až v auguste. Vraj po ňom zvykli ženy otehotnieť. Beriem ho uz 4.mesiac, ale asi to je kratko este. Máte niektorá skúsenosť?? Ďakujem za každú radu.

andrea_prestastna
1. jan 2022

@jone228 viac kamoskam to pomohlo, ja berem anopyrin 150mg denne od zaciatku tehu a este par tyzdnov budem, potom ored porodom vysadim aby som nevykrvacala, Drz sa , pomoze ti to uvidis ale nestresuj

butterfly333
1. jan 2022

Ja mam tiež trombofiliu vrodenú beriem aspirin protekt no zatiaľ 4r a žiadne tehu.

petkasaurus
2. jan 2022

Zalezi aj aky trombofilny stav.. Ja mam leiden a na ten ze anopyrin neucinkuje, hematolog mi povedal..

jone228
autor
2. jan 2022

@petkasaurus toto mam napisane v sprave tak neviem

hermionia
2. jan 2022

@jone228 áno, tiež mám nachylnost k tvorbe krvných zrazenín a po otehotnení je to veľmi nebezpečné, keďže sa môžu upchať vytvárajúce sa cievky k plodu a nebudú vyzivovat plod. Pomohlo mi to, chodila som po otehotnení na pravidelné kontroly na hematologiu a dr mi namiesto anopyrinu dala injekcie na riedenie krvi po potvrdení tehotenstva. Ale na začiatku je dobré brať lieky. Držím palce nech sa zadari a čoskoro nájdete na teste dve čiarky. 😉

jone228
autor
2. jan 2022

@hermionia dakujem, tak mozno prestat sa az tak srresovat a dat tomu cas, mozno je to na dlhsie v mojom pripade.

petkasaurus
2. jan 2022

@jone228 ja mam len ten leiden, vidim, ze ty mas toho viac :( na to ostatné co tam mas je asi ten anopyrin, netusim.. Moj hematolog dava pacientkam s mojou diagnozou na skusku pichat clexane, aby sa zadarilo a ze niektorym sa tak postastilo.. Nech ti to vyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre