Pochopenie môjho cyklu

simca35
14. okt 2020

Ahojte mám otázku v piatok som bola na folikulometrii 14dc mala som dva folikuly 16mm a 13mm v nedeľu večer som si pichla ovitrele aby praskol folikul. Včera(utorok) 18dc som bola na IUI. Avšak nedeľu od nejakej 4tej poobede do večera ma bolelo podbruško aj kríže, v pondelok ešte doobeda a po tom to prestalo. Bol to znak ovu? Alebo že folikuly narástli? Je šanca je Vajko počkalo do utorka? Ďakujem za odpoveď.

clori
14. okt 2020

@simca35 ahoj, nie som lekar, len podla vlastnych skusenosti napisem. folikul rastie cca 2mm za den. zrely je pri velkosti 20-24mm (ovu ale moze byt aj pri 25mm, vacsi priemer uz zvyknu lekari hodnotit ako cystu, ale nemusi to tak byt). ovitrellom je mozne nacasovat ovulaciu. ak je folikul vhodnej velkosti, od pichnutia ovitrellu dochadza k ovulacii do 36 hodin. ty si mala ale 2 dominantne folikuly. teraz len cisto moj laicky nazor... v nedelu tie bolesti mohli znamenat prasknutie toho vacsieho folikulu (v piatok mal 16mm, v nedelu mohol mat 20mm, co sa povazuje uz za zrely folikul). ten druhy vsak pokojne mohol prasknut az v utorok po IUI. a vajicko je oplodnenia schopne cca 12-24 hodin po ovulacii. takze je to este v norme 🙂

simca35
autor
14. okt 2020

@clori ďakujem za odpoveď. Takže mám ešte šancu. Už som bola nastavená, že no nič pôjdem aj druhý cyklus to vyskúšať. Takže nádej tam ešte je🍀🍀🍀ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre