Prajem pekný deň, kedže na tejto platforme je ozaj vela bab idem si sem pro radu od "starších", zkušenejších.
S priatelom plánujeme bábätko, naše prvé. A mňa by veľmi zaujímala jedna vec. Kedže to bude moje prvé, ako budem vedieť kedy kde a čo keď už bude bábo na svete. Myslím to tak, napríklad, kedy mu môžem dať akú stravu, kedy sa učí malé chodiť, mluviť atd. Jednoducho mi ide o to aby som tomu malému neublížila mojou nevedomosťou.
Ďakujem pekne.
O vsetkom sa mozes poradit s odbornikmi-pediater, fyzioterapeut. Pripadne si nieco nastudovat na internete
Knihy sú fajn a pediatrička ťa určite nasmeruje len si treba zvoliť takú ktorá má fajn praktiky
Mnohé mamičky navštevujú napríklad aj predpôrodné kurzy, ktorých súčasťou je aj príprava na starostlivosť o dieťa.
Hlavne treba mať na pamäti, že každé dieťa je trochu iné a všetky tie tabuľky a odporúčania sú orientačne... Najdôležitejšia je láska a trpezlivosť. 😉
Ahoj. Ja som mala podobné pocity a obavy. Ale úplne ti stačí zaujímať sa a riešiť veci, ktoré sú pre teba aktuálne. Keď som bola v 1. trimestri, riešila som 1. trimester. Čítala som články a radila som sa s inými mamičkami a lekárom. Keď sa blížil pôrod, riešila som iba to. Keď vychádzali prvé zúbky, tak som neriešila škôlku :D Nič sa neboj a postupne nasávaj informácie o tom, čo sa teba a bábätka týka teraz, ostatné príde prirodzene potom. 😊 A ako píše baba vyššie - pediater, mamičky v rodine, kamarátky, internet, knihy..
tam môžeš čerpať kopu informácií.
Dnes už je toľko informácií, že si len stačí vybrať. Prvé rady dostaneš u pediatra na začiatku sa tam chodí často. Potom podľa potreby vyhľadáš informácie.
Knihy, detský lekár, môže ti dať brožúrky kde je to po mesiacoch, takisto internet
teraz je aspoň internet, ale kedysi sme nemali ani ten a veru že som mala problém čo dať malému jesť - či môže už , alebo ešte počkať aby som mu náhodou neublížila.....
A neboj sa, už od prvej prehliadky v tehotenstve budeš stále usmerňovaná lekárom. V pôrodnici ti vysvetlia, ako prebaľovať, kŕmiť, kúpať. Aj to, že sa máš po prepustení z pôrodnice s bábätkom hlásiť u pediatra. Ten vás bude pravidelne objednávať na kontroly, očkovania. Usmerní ťa, ak sa bude treba objednať k špecialistovi. S ním sa môžeš poradiť, čo a ako.
Dosť predbiehaš. Najprv tehotenstvo a potom krok za krokom. Dnes je kopec dostupných informácií na webe.
babatko sa neuci chodit, to sa da naucit mozno po uraze. Chodenie je tzv akvizicia... a neboj sa, rad budes mat az az. Aj ti polezu hore krkom 🙂 kamaratky, babky, neznami... k tomu ti povolanejsi ako napriklad lekar a pod.... mozes si kupit knizku, dat sa do terminovky a pod
Knihy,rodina,kamosky,mamky okolo,pediater (caste prehliadky)...
Tiez som mala tieto otazky. Ale vsetko prislo nejako automaticky. Co nie tak som sa pytala dr na poradni. Alebo citala na internete alebo v knihach. Pripadne sa radila s maminkami rovesnikov.
Ja som mala od 3. mesiaca dulu. Raz za mesiac sme sa stretli, učila ma rôzne veci, skúšala som kúpať bábiku atd. Bola potom so mnou pri oboch pôrodoch v pôrodnici a ešte prišla na kontrolu v šestonedelí.
Mne to veľmi pomohlo.
Vsetko mas na internete...btw svadbu planujete? Koho priezvisko dostane?
Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.
Lebo si kúpiš knihy,budeš mať kamarátky,ktoré už majú deti alebo ti to jednoducho povie dr,ktorá sa na poradňu bude pýtať. Zacni skôr knihami,keď už budeš tehotná.