Plantárna fascitida a plánované tehotenstvo

bejusicek
15. jan 2022

Dobry deň zienky 😊 chcem sa opýtať, či ste niektorá z vás liečili plantarnu fascitidu a boli pripadne tehotné alebo plánovali otehu… pre tých čo nevedia: plantarna fascitida je zapal šľachy (fascie) v chodidle ktorá sa ťahá od päty do prsty.. ja sa s stan pasujem a plánujeme druhé babo a veru je to na dlhšie lakte a toľko čakať nechceme… razove vlny mi zatiaľ nepomáhajú nejak to nereaguje tak sa presúvam do rúk fyzio… len ma zaujíma či je tu niekto taký ako ja a či ste sa toho zbavili s pomocou fyzio… viem, že musím pracovať aj s celým telom len že ak ste to mali aj v tehu keď už ste mali bruško že ako sa to chovalo a či ste počas tehu neustále cvičili a chodili k fyzio? Ďakujem krásne za odpovede je to taká špeci otázka tak som zvedavá či niekto vôbec bude reagovať 😄

mariejenka
15. jan 2022

@bejusicek ahoj, nemam osobnú skúsenosť s tymto. Pracujem ale ako fyzioterapeut,a preto a ti odporúčam začať cvičiť, chodiť na masáže a fyzioterapeut nech ťa naučiť strečing cviky, lebo aj v tehotenstve sa môže vyskytnúť tento jav,alebo nedajbože varixy kedy masáž sa neodporúča. Čiže začni liečiť šľachu, babo sa moze podariť do mesiaca splodiť ♥️ ale môže to aj trvat, cize neodkladaj liečbu,a ani bábo. Držím palce, skóre uzdravenie.

bejusicek
autor
15. jan 2022

@mariejenka ďakujem krásne 😊 mala som tretiu razovu vlnu (priamo program na fasciu) ale keďže nejak sa to nezlepšuje (zlepšenie kúsok je len pri natahovani) tak na piatok som rovno už objednaná k fyzio a teda už to budem riešiť s ňou… a uvidíme čo ďalej a v prípade že by sa mi podarilo otehu tak budem cely čas zrejme všetko riešiť s fyzio… lebo bolesť je to poriadna akoby som na niečom stala…

bejusicek
autor
15. jan 2022

@mariejenka teraz som si to po sebe prečítala že ako demo som to napísala 😄 som rada, že si pochopila vôbec podstatu 😄😄🙈

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre