Plánovanie bábätka a budúcnosť

bloomzuzana
15. jún 2024

Chcela by som sa Vás opýtať na názor. S priateľom plánujeme dieťa, ale jeho predstava je úplne iná. Nechápe že o dieťa sa musí starať aj otec a nie len mama. Jeho predstava je taká že príde z práce a pôjde niečo von porobiť a bude snami 2 hodiny denne .skoro každy druhý víkend pôjde k rodičom lebo tam má včely plus im pomôcť a bude treba aj doma robit plus doma ..a nedeľu že bude somnou aj tomu neverím úplne podľa mňa len Max pol dňa. A včely bude mať aj u nás ale musia byť aj v jeho rodnom domove proste musia lebo on bude smutný ... A nechápe že aj ja budem keď nebude somnou ... Neviem ako ho mam presvedčiť že keď príde dieťa že najdôležitejšia som ja a dieťa...nie včely ...keď ich nebude mať bude smutný , keď nebudú tam kde on vyrastal že tam není veľa včiel že nebude mať kto opelovat kvety atď.... Neviem si pomôcť skúšala som po dobrotky aj po zlotky a nepomohlo. Podľa neho bude dosť s dieťaťom nedeľu. ..cez tyden bude v robote niečo porobi večer snim bude a sobotu bude buď doma niečo robiť alebo pôjde skoro každy druhý týžden 200 km k jeho rodičom ku včelám a k nim. Ale ja si takto neviem predstaviť žiť lebo to je potom len otec snim bude koľko denne 2 hodiny plus nedeľa mne to príde veľmi malinko. Podľa mňa jeho Ego trpí že nebudeme bývať pri jeho rodičov tam kde on býval ale ja nechcem az mi niekto diktuje život chcem bývať sama snim . A moja mama nám občas pomôže. Keďže k nej to bude bližšie. A keď som mu povedala že aj ja si nájdem teda koniecek keď on bude smutný že nebudu každý týždeň včely tak nech si nájdem a ja taká tak nedeľu nebudem doma to nebudeme spolu vôbec a on nechápe neviem čo mám robiť. Ďakujem za váš názor.

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@bloomzuzana ešte k tomu o rok sa chceme zobrať máme skoro 30 rokov obaja. S neviem po svadbe čo bude keď teraz nechápe takéto základné veci.

anajka266
15. jún 2024

@bloomzuzana vysnívaný muž...nuž plánujte ďalej, vidieť je,že každý to má už naplánované po svojom
...on svoj vlastný svet ...a ty svet "dieťa a ja"(bez otecka)

really8
15. jún 2024

@bloomzuzana neviem aku radu tu cakas. Chces pocut ze ked sa narodi meni nazor?

zooeynka
15. jún 2024

Hlavne neotehotni lebo si v riti. Budes v poradi on, jeho rodina, vcely, jeho dieta a potom ty a tvoje poziadavky. Ved si najdi takeho, pre ktoreho budes priorita.

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

Viem že občas tam pôjde k rodičom až o 3 týždne keď budú chladné mesiace atď keď nebude sa treba toľko starať o tie včely atď ... Ale zasa bude doma niečo robiť ....lenže letné mesiace atď neviem čo bude

bessie12
15. jún 2024

@bloomzuzana s takýmto mužom by som neplánovala ani len svadbu a nie to este dieťa.

laurita285
15. jún 2024

Bože môj, to ti tak tikajú biologické hodinky že chceš s takýmto čurákom dieťa? :D žasnem 😀

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@laurita285 no skoro 30 😅 ale ako povedal niekedy pôjde k rodičom kazde 3 týždne a k včelám ...len proste viem že cez zimu bude viac isto aj sobotu s dieťaťom ale takto neviem si to predstaviť ...občas isto aj v týždni dlhšie bude snim ale neviem no

zooeynka
15. jún 2024

Co by si chcela pocut? Ako ho zazracne zmenit aby mal na prvom mieste teba? To musi mat ten muz v sebe....tvoj to nema. Uz dopredu vies ake veci ti na nom bytostne prekazaju a ajtak planujes dieta? To, na ktore budes viac-menej sama lebo vcielky maju prednoss? No good luck....

laurita285
15. jún 2024

@bloomzuzana ved ale načo ho ty obhajuješ pred nami :D nám všetkým je tu jasné že to je čurák len ty to nevidíš lebo si zaľúbená resp sa obávaš 30tky :D :D :D

laurita285
15. jún 2024

@bloomzuzana inak a v zime nepotrebuje robiť pre včelinenky nové rámiky a chystať iné blbosti pre včely? 😀 😀

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@laurita285 no to bude robiť isto 😅😅😅

laurita285
15. jún 2024

@bloomzuzana ešte môžeš porodiť včelu, to by bodlo (doslova) do vašej rodiny najviac :D

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@laurita285 to by sa mu asi páčilo 🤣🤣🤣

bessie12
15. jún 2024

@bloomzuzana ja uz mam 30tku na krku a deti ešte nemám. Tiez mi tikaju bio hodiny, ale neponáhľam sa s tým. Všetko má svoj čas. Tá 30tka nie je až taka zla. Je to len číslo.

bororka
15. jún 2024

@bloomzuzana si mladá. Obaja ste. Super, že sa viete o tom aspoň porozprávať a vieš na čom si. Ak čakáš zázrak, skús to a uvidíš. Ale priprav sa hlavne ty na možné sklamanie a jeho naplnené sľuby.
Popravde, ja si neviem predstaviť vytvoriť si rodinu s takýmto mužom. Ak by mi toto nejaký chlap povedal, rovno by išiel za včielkami. Od istého veku som začala hľadať otca pre svoje dieťa a nie dieťa. Prvé roky s dieťaťom ti dajú zabrať a aj vášmu vzťahu. Hľadaj muža, pri ktorom cítiš istotu a ktorý nepozerá na seba ale na vás. Taký neutečie už len pri predstave 🤦
Môj muž trávi všetok svoj voľný čas s malou. Preňho je naša rodina priorita. Držím palce nech dostaneš čo hľadáš ❤️

petamich
15. jún 2024

a to nemozes ist k tym jeho rodicom s nim aj s dietatom? 🙂 aj spolu budete, aj sami dvaja mozete byt, aj dieta bude so starymi rodicmi

ja budem tak trochu oportunista - teraz akoze ty ocakavas, ze statutom otec sa ma vzdat partner vsetkych zalub, nema ani na zahrade robit, idealne aby bol s tebou a dietatom 24/7? to tiez nie je uplne zdrava poziadavka, tak ako on je extremista, tak si aj ty 🤷‍♀️

januska12323
15. jún 2024

Počúvaj ma ty si chceš zobrať za muža veľké dieťa alebo chlapa?

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@petamich to je pravda len ja keď poviem o koníčku že teda tiež budem preč hneď je oheň na streche že nebudeme vôbec spolu už ....áno môžem ísť snim ale nepôjde to tiež vždy aj mne bude treba doma porobiť ...a to že budeme sami práveže vôbec lebo on aj teraz keď chodí k rodičom od rána do večera Robi takže tam čas byť sami spolu okrem nedele neexistuje ...možno fakt tie dve hodinky

barka1
15. jún 2024

@bloomzuzana co to znamená "aj doma porobit" v jeho a tvojom podani? Mám pocit, že ludia kvoli tejto vete zabudaju žit...
Je to jasné - prichodom dieťata sa stanete rodinou, ktora by mala fungovat spolu a tiez trávit spolu čas. Ked to tak nie je, buď to musi vyhovovat obom, alebo bude jeden dost nešťastný a rodina sa rozpadne.

lienka.7
15. jún 2024

@bloomzuzana precitala som len po jeho predstava.... no tam sa vase predstavy sa zjavne rozchádzajú, cize pouvazuj nad tým, či je vôbec správne s takýmto človekom dieta plánovať.
Detto priateľ... no keď už nie manžel, aby si tu nedoplatok ako ine ženy, bez príjmu, zobrajuce o 20€ lebo maku žiť predsa z rodicaku 👎🤦‍♀️

petamich
15. jún 2024

@bloomzuzana niekto ma mozno iny nazor ale vztah je o kazdodennych kompromisoch 🥴 raz ty a raz ja, ano aj u nas to obcas vyzera ako striedava starostlivost ale ked ja chcem mat cas na seba a na svoje aktivity a manzel tiez, tak su skratka dni, kedy sme spolu malo vsetci traja, nemozem ocakavat, rovnako ako on nemoze ocakavat, ze budeme stale spolu kazdu volnu chvilu, samozrejme takto to mame my, niekto to samozrejme moze mat inak

vy dvaja ale evidentne mate diametralne odlisne predstavy a mozno aj nezlucitelne

hederamonstera
15. jún 2024

Ked ti nebude vadit, ze budes na dieta stale sama a prides o svoju slobodu, pricom jemu sa zivot nezmeni, chod do toho.

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@barka1 v jeho podaní buď niečo okolo včiel alebo kosiť trávnik alebo stále niečo robiť vonku lebo mi na rovinu povedal že on vnútri byť nemôže jeho taha stále niečo robiť na záhrade atď a čo som si všimla on si stále nájde niečo 😅 každý deň ...a áno občas aj nič nerobí a je somnou keď už som nervna moc že dajme tomu 2/3 dni v týždni po práci ..samozrejme keby sa staval dom alebo také niečo to by som chápala že nemôže sa starat o dieťa aj stavat atď

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@petamich ja som aj chcela po roku a pol keby malo dieťa ísť aspoň na 4 hodiny do práce večer od 16-20 nech sa oň stará od pondelka do piatka aspoň plus občas moja mama a s tým nesúhlasil dieťa má byť s matkou a hotovo, alebo potom keď budem v praci nebude somnou vôbec ...to je jedna vec a na druhú stranu ja musím chápať jeho koníčky včely a to že musi niečo stále robiť.

petamich
15. jún 2024

@bloomzuzana podla mna porovnavas neporovnatelne 🤷‍♀️ a uprimne obaja tak uplne nejavite zaujem najst sposob ako byt spolu - vcely a zahrada v poriadku nie su ale ist do prace na styri hodiny denne (kazdy den) v poriadku je? cudna logika

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@petamich no to som mu chcela dať na výber že keď môže on tak môžem aj ja ... A on že nie ..potom som povedala dobre tak ale keď budeš u včiel v záhrade tak aspoň sobotu dojdi skôr o tej 17;00 a to tiež nie ...takže neviem ako sa mám dohodnut zároveň ho veľmi ľúbim preto aj ustupujem

zooeynka
15. jún 2024

@bloomzuzana vcely su uslachtily konicek, ale nie na ukor rodiny. Ale neboj, casom si zvyknes ze budes kmitat na 100 percent a on doma nebude. To je dan za to, ze si zeny vyberaju za otcov svojich deti sebeckych muzov. Skvela volba, chod do toho ;) Opustit ho ajtak neopustis, tak neviem co tu riesime.

bloomzuzana
autor
15. jún 2024

@zooeynka len vieš hovorím si už som není najmladšia a koho si nájdem a osobne si myslím keby sa rozideme tak na druhý deň by bol na zoznamke ...raz sme mali také obdobie že sme sa rozišli a druhy deň bola zoznamka aj keď vraj si tam s nikým nepísal ani som nenašla správy ale chcel až ziarlim a vážim si ho

colsami
15. jún 2024

Precitala som si cele aj s komentarmi, vsetko bolo povedane. Ak nie si hlupa, sama vidis ze je to uplne scestne, a to este ani nie je dieta na svete a taketo ma "predstavy" 🙄

Ale podla odpovedi si ho stale obhajujes a cakas a ze niekto napise "neboj ako sa narodi babatko, bude nim ocareny, zabudne na vcely rodinu a svoj "staromladenecky zivot" a bude len s vami doma sediet".
Aj tak si spravis nakoniec svoje lebo velmi chces dieta. Len aby o par mesiacov ci rokov Ti neostalo to dieta na krku, a potom budes hovorit "to ten nepodareny chlap po narodeni dietata...".

Edit: Posledny Tvoj koment hovori za vsetko. "Nie som najmladsia koho si najdem". Super dovody urobit si dieta s chlapom (momentalne) na to uplne nevhodnym. Najlepsia cesta zbabrat si zivot.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre