Pcos a užívanie vitexu

rsimoneees
22. sep 2020

Ahojte baby , prosím vás máte skúsenosť s týmto Vitexom? Predtým som užívala vitex ale tinkturu. Brala som ho len do ovulácie ale píšu ze tieto tabletky sa majú brat cely cyklus.
Užívali ste tabletky cely cyklus alebo len do ovu ?

marticka85po
22. sep 2020

@rsimoneees tiez mam PCOS, vitex uzivam vzdy cely cyklus,niekedy vysadzam na 3-4dni pocas MS, uz takmer 3roky.skvela vec na PMS.odporucam

rsimoneees
autor
22. sep 2020

@marticka85po a aj máš ovuláciu ? Ja chcem hlavne nech mi to upraví aj cyklus aj ovu .

123369
22. sep 2020

@marticka85po môžem sa spýtať,na čo je to dobré? Na otehotnenie? Alebo na čo, tiež mám pcos a pms katastrofálne, idem sa zblázniť.Dakujem.

marticka85po
23. sep 2020

@rsimoneees mavam aj ovulaciu ale cykly niekedy pekne 30dnovy a niekedy,50,90dnovy.

marticka85po
23. sep 2020

@123369 vitex je prirodna nahrada progesteronu a takisto znizuje hladinu prolaktinu. Pomoze ti v pripade ze mas kratku lutealnu fazu.ja som mavala 9dnovu a ked som zacala uzivat tak sa mi pekne natiahla na ukazkovych 14dni.

123369
23. sep 2020

@marticka85po no absolútne neviem čo je to lutealna fáza,ale ďakujem, myslela som, či to nemierni stres pri pms.Lebo vtedy je to somnou hrozné.

rsimoneees
autor
23. sep 2020

@123369 lutealna fáza je obdovie po “ovulácii”

marticka85po
23. sep 2020

@123369 u mna zabralo na PMS.mavala som silne migreny pred MS,bolesti prs a nalady ako na hojdacke,agresivna,stale nervozna a aj depresivna. Vitex mi na toto velmi dobre zabral

zuba1987
24. sep 2020

@marticka85po ahoj a ako si ho brala? cely cyklus co po ovulacii? kolko to trvalo? ja mam lf iba 7-9 dni, pred porodom som mala 11 a otehu som hned, teraz sa nedari.

rsimoneees
autor
24. sep 2020

@zuba1987 ak máš krátku LF, tak by sa mal po ovu brat na predĺženie LF 🙂

zuba1987
24. sep 2020

@rsimoneees dakujem 👍

hykjam
24. sep 2020

Dievčatá ak sa snažíte aj o bábo, tak odporúčam kúpiť si na miesto vitexu AGNUCASTON + FEMI kvapky 😊 snažili sme sa dva roky, po mesiaci keď som pridala tieto dve veci, tak sa nám podarilo 😊 (možno náhoda)

rsimoneees
autor
24. sep 2020

@hykjam gratulujem ☺️Keď mi nevyjde táto kombinácia , tak potom vyskúšam tie kvapky 🙂) nechcem brat milión vitamínov naraz 😃🙈

marticka85po
24. sep 2020

@zuba1987 beriem ho dlhodobo cely cyklus,obcas vynecham par dni.mam endometriozu takze mne pomaha. Predlzenie LF nastalo po cca.3mesiacoch uzivania s tym,ze som brala dvojitu davku kazdy den a potom som uzivala uz iba jednu denne. Pokial ho beriem pravidelne tak lutealka peknych 14dni,akonahle vysadim na tyzden dva,zasa som dalsi cyklus na cisle 9.

zuba1987
25. sep 2020

@marticka85po dakujem pekne za info. Objednavam a od buduceho mesiaca nasadim. 😊

lorry
29. dec 2023

Ahojte dievcata viete mi poradit ? Zacala som uzivat vitex po 5 dnoch od uzivania som mala ovulaciu presne neviem kedy len priblizne viem kedy ma pichalo 3 dni do vajecnika.Bola som na sone a doktorka povedala ze ovulaciu som mala.Co som sa cudovala lebo ja nemavam sama menzes ani ovulaciu len par rokov co sa mi to obcas stane ze mam ovulku a menzes.Len menzes neprisiel po ovulacii test som si robila negativny aj krv mi brala nie som tehotna.Povedala mi ze ked chcem ze mi pichne agolutin na vyvolanie menzesu.Mozno bola chyba ze som po ovulacii tyzden prestala uzivat vitex brucho ma velmi boli na menzes a nic.Bojim sa ist na injekciu ked uzivam vitex neviem ci je to vhodne ked sa pise ze sa to nema s hornonmy uzivat.Bojim sa aby sa nespravila cysta ked som po ovulacii neodkrvacala .Neviem co robit mam ist na injekciu alebo dalej uzivat vitex?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre