PCO, ochlpenie a tehotenstvo

simuska255
22. mar 2021

Zdravím baby.. Chcela by som sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosti z PCO? Bola som u svojho gynekológa keďže už pár rokov mám problém s menštruáciou ktorá mi vôbec nechodila. Dnes mi dal lieky na vyvolanie menštruácie Norethisteron 2krat denne jednu tabletu po dobu 10 dní. potom vysadiť čakať na MS a počas MS ísť na krv- Hormonálny profil. Keďže už dávnejšie mam diagnostikované PCO s tým že mám viac mužských hormónov čo je aj vidieť na ochlpení. Chcem sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosti s tehotenstvom pri takej diagnóze? či sa dá otehotnieť prípadne akú liečbu ste mali?. A či to ide prirodzenou cestou.. Budem rada za vaše odpovede. ak niekto ma skúsenosti. Ďakujem Vám

bebotka
22. mar 2021

Určite to ide prirodzene, len je otázka, že za ako dlho. Niekto má pco a otehotnie bez problemov, iná sa zas môže pokúšať roky a dieťa nemá. ja mám pco a bol to bez na dlhé trate. mám deti prirodzene, ale prvé po 12 rokoch manželstva.

simuska255
autor
22. mar 2021

A
@bebotka Bola to asi dlhá a zložitá liečba :/ aspon viem čo ma čaká

123369
22. mar 2021

@simuska255 ja mám pco,a nikdy som liečená nebola, celý čas ( cca 12 rokov)som užívala hak ,aby som vôbec mala ms, keď som si robila pauzu tak som ms nemala aj pól roka. Išla som na vyvolavacku a naspäť nasadila hak.Ked sme sa s manželom rozhodli pre bábo, spýtala som sa dr.co mi odporúča. Ešte počas užívania hak som si mala nasadiť kyselinu listovú,a po vysadení som hneď začala užívať inofolic. Otehotnela som hneď v prvý mesiac. Aj som čítala, že keď sa vysadí hak,maternica je celá " naštartovana " plodiť. Aj tak bolo. Čiže žiadne čistenie po užívaní hak,ale ísť na to hneď ☺️

miirka123
23. mar 2021

@simuska255 u mna to s hak nefungovalo my sme otehotneli na prvé KET v CAR. Skôr ako sme navštívili centrum sme sa snažili 2 roky. Je to individuálne niekomu sa podarí hneď niekomu nie, niekomu stačí doplniť vitaminy, zmeniť stravu a pohyb a podobne

simuska255
autor
24. mar 2021

ja sa toho obavam ci to pojde.. kedze k tomu mam este jeden problem a tym je cukrovka.. cchem verit tomu ze sa to podari.. ale doktor mi hed povedal zebude velky problem .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre