Ovulačný test - skúsenosti

starbuck
14. apr 2017

Ahojte. Som tu nová a budem vam vďačná za rady 🙂
Snažíme sa o bábätko a mam trochu strach, kedže mam za sebou jeden spontánny potrat.
Tento mesiac som si 8 dni robila OT a ani raz mi neukázalo podľa návodu, ze je test pozitívny (čiže dve rovnako silne čiarky).
Podľa menstruacneho kalendára by som však mala byt 2 dni po ovulácii. Boli ma celé brucho, cítim pichanie (jemne) v maternici a bolia ma kríze a vaječníky. Je to normálne? Moze to byt tehotenstvo?

lilyianka
14. apr 2017

@starbuck 2 dni po ovulacii priznaky tehotenstva??? Nechapem..

Nie kazdy mesiac musis ovulovat...mohla si mat prave anovulacny cyklus

starbuck
autor
14. apr 2017

@lilyianka ako často býva anovulacny cyklus?
Neviem ci su to príznaky tehotenstva.. len opisujem ako mi je.

lilyianka
14. apr 2017

@starbuck neda sa povedat ako casto...ale raz za cas sa vyskytnut moze...

Este raz...2 dni po ovulacii nemozes mat priznaky tehu...je to nerealne...

dasaa
14. apr 2017

Rob si Ovulacne testy po skončený menstriacie tak začni Napr od 8- ho dňa až kým ti neukážu testy dva silne //.za jeden den si rob často ske nezabudni ze pred testovaním nesmieš piť bodu 2 hodinky

starbuck
autor
15. apr 2017

Robila som to presne tak, no nikdy mi neukázal 2 čiarky rovnako silnej farby.

dasaa
15. apr 2017

@starbuck ak mas fotku tak ju tu daj

starbuck
autor
16. apr 2017

Nemám bohužiaľ.

dasaa
16. apr 2017

@starbuck nevadí skús pokračovať v tom a uvidis ci sa ti úkazu //

katkari
16. okt 2017

Ahojte, myslite ze je pozitivny alebo negativny ovu test?

annie89
17. dec 2017

Kočky, taká otázka... robím si ovulačné testy každý deň vždy v rovnakú hodinu. Podľa výpočtov by som už dávno mala mať ovuláciu a možno už aj po nej, no všetky testy mi ukazujú len ducha (kontrolná čiarka silná, ta moja slabucka)... Ani jeden nevyšiel v prospech úspešnej ovulácie. Stretli ste sa už s tým?

semisa
18. dec 2017

@annie89 ano ja mam to iste ... mam asi anovulavne cykly 😐

zarka2011
1. aug 2018

Vie mi niekto poradit je to pozitívne alebo negatívne

blableblu
12. sep 2018

@zarka2011 ten zelený sa už pomaličky blíži mal by každý deň silnieť pripájam moje na ukazku

mussillova98
14. jan 2019

Dobry deň chcela by som sa poradiť . Ovulacne testy mi vyšli takto,myslite si že sa nám podarilo počať babo ? 😊🤰🏼

nikk3y
1. apr 2019

Ahojte dúfam že mi niekto poradí riadila som sa tento týždeň podla OT ... lenže ten 30.3 má C silnejsiu a T slabšiu tak som sa riadila podla letáku a tam bolo ze Lh nezvýšená tak ja trz neviem ked tie dva dni potom uz mám len skoro jeden prúžok 🤔🤗🙂

blableblu
3. apr 2019

@nikk3y pravdepodobne si mala ešte silnejší pred tým 30. 4

blableblu
3. apr 2019

@nikk3y inak z vlastnej skúsenosti čerstvo ti môžem povedať ze ja som podľa ovulacnych testov nemohla otehotnieť skoro 7 mesiacov, vždy mi ukazovali ovulaciu a nič sa nestalo, až kým mi doktorka presne nevypocitala deň, a v tedy to vyšlo hneď na Prvy pokus ovulaciu mi vždy ukazovali na 17 stý až 18sty deň a doktorka mi ju vypočítal na 15 čiže sme sa vždy snažili už po nej

nikk3y
3. apr 2019

@blableblu dakujem za odpoved ... ja som s ovulacnymi len zacala ale asi sa poradim s doktorkou a nech aj mne vypocita 🙂 asi tak bude najlepsie

blableblu
3. apr 2019

@nikk3y no ja som sa ich narobila pre boha to bolo šialene to čakanie a stále dokola a ms pocit ze ideš na istotu a nič a nič stále nič ešte aj doktorka mi vravela ze nech sa na to nedrží lebo tam je to také divoké že keď ti vide pozitívny TK do 48 hodín príde ovulci čiže ja by som ju mala až na 20 DEn pomaly keď mi prvý vyšiel 18 deň, neviem u každého je to iné, u mňa to teda nefungovalo

mirca85
31. máj 2019

Ahojte , mam otázočku , môžete mi prosim poradiť ? Posledný den menštruácie sme to robili , dnes je to 14 den a nemala som este ovuláciu aj ovulacny testy mi to potvrdili , kazdy mesiac ovuláciu mam .

kaxi93
8. júl 2019

Ahojte rada by som sa poradila,
Pred tyzdnom som bola na folikulometriu a lekarka tam nevidela dom.folik. ale podla ovulacnych testov to narasta.

monika446
1. sep 2019

Ahojte 🙂 som po vysadeni antikoncepcie po 9 rokoch ... vysadila som 22.6.2019 len som spravila hlúposť a vysadila som ju v strede cyklu čiže som si rozblbla cyklus. S priateľom sa snažíme o bábo... snažím sa držať menstruacneho kalendara a podľa neho striehnut na ovu len nijako mi to nevychádzalo... teraz som si skusila robiť ovu testy že či to ukáže približne podla kalendara... ovu mi vychadza na nedelu čo je dnes 1.9.... ale zrejme bola v piatok a sobot... či? Ďakujem za poc...

dasaa
1. sep 2019

@monika446 podľa testov áno v piatok a sobotu.ale najsilnejší aspoň podľa fotky máš v sobotu

michaela329
1. sep 2019

@starbuck tie testy u mňa napríklad nefungujú, robila som si ich aj počas 3 cyklov, kedy som chodila na folikulimetriu a nikdy som nemala pozitívny 🤷‍♀️ aj keď gynekológ ovuláciu potvrdil. Ja veľa pijem, takže tie testy sú u mňa na figu. Teraz meriam bazálnu teplotu.

monika446
1. sep 2019

@dasaa ano len ten v sobotu som si robila o 15 poobede a ďalší večer o 20 a už palicka bola slaba tak teraz neviem ze ci som mala s piatka na sobotu?

monika446
1. sep 2019

@michaela329 práve že mi sedi ten test teda takmer lebo podla kalendara čo mam stiahnuty tak mi na dnes ukazalo ovu na 1.9 ... ale podla ovu testu som mala bud v piatok alebo v sobotu ... len by ma zaujímalo či sa daktorej podarilo podľa toho tehu...

michaela329
1. sep 2019

@monika446 reagovala som všeobecne, nech niekto nemá depky, keď je ako ja a má negativne 😄 Neviem, či sa niekomu odvedčilo, mne nepomohli ani tie folikulometrie. Tak teraz pre istotu "máme lásku" každý druhý deň. Keďže ináč sme zdraví, len ja mám jeden nepriechodný vajcovod.

monika446
1. sep 2019

@michaela329 tak my sme snazilkovali každý den od konca ms až do dnes rana preto že priatel mi dnes odišiel na mesiac do zahranicia pracovne tak teraz to je obtiaznejsie... a ešte tým že už mám dcerku a že vraj po pôrode som slabo držala maternicu tak sa mi posunula trochu dozadu ... ako problémy som nemala niky žiadne jedine sem tam nijaka poloha zabolela... ale lekar mam odpalkoval aj ked som mu povedala že sa snažíme o babo tak iva že mam čakať kym sa mi upraví ms a snažiť sa a to bolo všetko...

monika446
1. sep 2019

@michaela329 ak sa môžem opýtať ty sa ako dlho snažíš tehu?

michaela329
1. sep 2019

@monika446 5 rokov, keby neodmietal manžel IVF, tak už som na umelom, boli sme aj v centre na vyšetreniach. V podstate asi ovulujem každý mesiac, mám vraj dobrú zásobu vajicok aj výstelku, len jednoducho ten jeden vajcovod zhrubol, tak nam to komplikuje. Muz mal spermiogram ako 20rocny. Je super, že už jedno máš, doktorom sa nedaj znechutiť, posunutú maternicu má aj kamarátka, ale jej odporučil cvičiť, druhé sa im podarilo po roku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre