Ovulačné testy a otehotnenie

midee
3. júl 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosti s otehotnením podľa ovulačných testov, resp. či sa Vám podarilo otehotnieť podľa nich. Dnes mi vyšiel konečne pozitívny, takže dúfam, že sa nám konečne zadarí. A ak sa tu nájdu také žienky, čo majú endometriozu, otehotneli ste spontánne, alebo umelým oplodnením? Je možnosť, že mi tá mrcha zasiahla aj vajcovody a že ak sa nám nezadarí do jesene, lekár má chce odporučiť na priefuk vajcovodov 😔. Ďakujem 💌

anjelicek26
3. júl 2022

Tak k priechodnosti vajcovodov tazko povedat, asi je rozumnejsie to zistit pred, ako riskovat mimomaternicove tehotenstvo, nie? Predsalen mrska spermia sa presmykne aj cez ten nauzsi bod, ale oplodnene vajicko je podstatne vacsie... Ovulacny mas pekne poztiivny, to znamena ovu o 12-48h, u mna vacsinou tych 36h, tak sa este aj zajtra radsej snazte, nielen dnes.

girl2524
3. júl 2022

@midee ja som otehotnela presne v mesiac kedy som si robila ovulacne testy, podla aplikácie mi to vychádzalo o tyzden skor a ovulacny testy ukazali presny den a v ten mesiac som otehotnela a snažili sme sa priebezne, den pred, v den pozitívneho testu a myslim si ze aj den po

midee
autor
3. júl 2022

@anjelicek26 no ja som minulý rok podstúpila laparoskopiu (cysta na vaječníku, mám veľa zrastov i ložísk endometriozy všade, dačo co sa dalo mi vybrali) mala som pol roka nastavenú hormonálnu liečbu a v podstate druhý cyklus sa teraz snažíme a doktor len povedal ze ak do septembra nič že ma odporučí do Martina do Heliosu a že je tá možnosť, že mám ložiská aj vo vajcovodoch ale o mimomaternicovom nič nespomenul, len že sa máme snažiť o bábo 🤷 no takže ideme skúšať dnes, zajtra uvidíme či sa podarí 🙂

midee
autor
3. júl 2022

@girl2524 no podľa aplikácie mne vôbec ovulácia nevychádza na tie dni co ukazuje a doktor tvrdil že ovulačné testy sú blbosť no ale ako správna zvedavá žena som ich musela vyskúšať😁, keďže ja vôbec neviem keď mám presne ovulaciu

girl2524
3. júl 2022

@midee ja som bola tiez oen zvedava ze kedy asi mam tu ovulaciu aj do buducna aby som asi cca vedela a akurat sa zadarilo😁

midee
autor
3. júl 2022

@girl2524 no tak to super tak snáď aj nám to vyjde takto, lebo predstava nejakého priefuku vajcovodov, popr. Umelé oplodnenie to nechcem podstupovať

girl2524
3. júl 2022

@midee ja som hlavne isla do toho s čistou hlavou, netlačili som na pílu ze teraz nutne musim otehotnieť. Dala som tomu v mojej mysli volny priebeh ze ked sa podari sa podari ked nie tak nie 🙂 uzivala som si zatial veci ktore uz ako tehotna nemozem, takze som vobec nebola sklamana ked som v dany mesiac neotehotnela

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre