Ovulačné testy

lucy3080
7. dec 2022

Ahojte znovu ja. Už som zúfalá. Robím si už 19 dni ovulacne testy. S muzom máme nechránený styk 3 mesiace lenže som nevedela kedy mám plodne dni tak som sa rozhodla že si budem robiť ovulacne testy. Ja vôbec neviem ktorý deň prebieha ovulacia keďže mi stále ukazuje viditeľne obydve čiarky a už 3x sa mi stalo že tá čiarka bola presne taká istá silná ako tá prvá . Vysetrenie u mojej gyn som už absolvovala a všetko mám v poriadku . Prikladám fotku prosím povecte mi ako sa mám z toho vysomarit . Prvý test mám deň po MS a do dnes ….

pabla99
7. dec 2022

@lucy3080 ahoj ovulačné testy ti vyjdú vždy pozitívne, len pozitívny ovulačný test sa považuje za ten, keď ti čiarka vyjde rovnako silná ako kontrolná čiarka. Pozrela som si tvoju fotku a podľa mna si ho mala pozitívny 30.11. (Ten deň s hviezdičkou). Snažiť by si sa mala v ten deň, ako ti vyjde pozitívny ovulačný test poprípade aj deň potom keďže môže prebehnúť 24 až 48 hodín od pozitívneho testu. No na tvojom mieste by som si urobila aj tehotenský test či sa náhodou nezdarilo 🤗🤗
Btw. Ešte aj ten 6.12. Sa mi zdá byt pozitívny.. radšej si správ aj ten tehotenský, buď si v tom alebo si mala ovu dva razy za mesiac… alebo žeby tie testy už ukazovali načisto bludy ? 🤣

lucy3080
autor
7. dec 2022

@pabla99 ahoj no mám tak isto z toho zmiešané pocity ako ty . Preto tam mám dve hviezdičky lebo dva testy som mala také že čiarky boli úplne rovnaké . A keď som si porovnávala aj testami čo pridávali dievcata na internet nemali také výrazne čiarky toľko dni po sebe . Niektorým bolo ledva vidieť . Viem že záleží možno aj od značky testu. Ale ja som prekvapená že už druhý krát mi takto vyšlo . A dnes ráno tiež síce nie úplne ale silnejšie ako vcera …. Asi si zo mňa robia už srandu 🤔

ninka99865
7. dec 2022

@lucy3080 nemáš pcos?

veronika3110
7. dec 2022

@lucy3080 škoda, že si od 5.12. netestovala viackrát... lebo už si videla, že tmavne.. takže určite aj 3x do dňa by som robila.. podľa mňa to bolo niekedy 5-6.. prípadne ako hovorí pabla, že 2 ovulácie za cyklus...
a tiež si použila dva druhy testov - nie sú náhodou rôznej citlivosti? ešte ked vravíš že teraz boli zase silnejšie, možno že si aj viac pila a moč bol viac zriedený...

inak ja teraz riešim niečo podobné, dnes som 38DC a včera som mala plodný hlien aj pozitívny test plus trošičku špinenia... o 4 negatívny test a o polnoci pozitívny a ráno zas menej silný... a to isté sa mi stalo pred 2 týždňami na 27DC - testy som nerobila, ale hlien a špinenie bolo také isté.. takže tiež som z toho debil :D

čiže asi dobudúcna.. keď vidíš že tmavne, testovať viackrát.. a ešte ti odporúčam appku Premom 🙂 vieš si tam tie testy nafotiť a apka ich sama vyhodnocuje a robí podľa toho predpoklady ovulácie a tak, pozri 🙂

ninka99865
7. dec 2022

Dve ovulky za cyklus sú možné pár hodín po sebe nie dni

lucy3080
autor
7. dec 2022

@ninka99865 nie , bola som nedávno u mojej gynekologicky všetko mám v poriadku .

majkak66
7. dec 2022

Ahojte pridávam sem moje ovulacne test posledný je teraz s večera ten predtým s rana a tie hore s každého dňa jeden myslíte že ovu prebehla dnes na základe tých testov príde vám ten s dnes rana pozitívny dnes to vychádza na 17DC pri mojom 30dnovom cykle to sedí ale nechcem sa tešiť predčasne doteraz som bola bez ovulácia každý mesiac som chodila na vyvolavčku dik za rada

ninka99865
7. dec 2022

@majkak66 vyzerá byt skoro pozitívny ten predposledný, ale testy ti nepovedia ci ovulacia aj reálne prebehla.. treba merať bt resp sono

majkak66
7. dec 2022

@ninka99865 ahoj bz meriame dnes ešte bola nízka ale doteraz boli testy len svetle nikdy neboli tmavšie

ninka99865
7. dec 2022

@majkak66 super meraj ďalej🙂

majkak66
7. dec 2022

Dúfam že zajtra uz vyskočí včera sme sex mali a dnes sme to ešte poistili tak snáď po 2 potratoch bude štastny koniec

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre