Ovulácia tesne pred menzesom

lucy107
15. aug 2015

Dievčatá prosím Vás mávate ovuláciu aj tesne pred menstruáciou? Lebo podľa hlienu to vypadá,že dva dni pred mám ovuláciu.Ale dokonca uz druhý krát tento od pislednej menštruácie.Prvý krát to bolo na 17-ty deň po menzese.Ďakujem za odpovede.

mimzy123
15. aug 2015

Ja som raz otehotnela tesne pred MS, takze mozne to je.

siska53
15. aug 2015

@lucy107 ja som.mala len som o tom nevedela. Takze mozes a mozes aj otehotniet..naz takto prekvapil nas maly..trosku skor ako sme chceli..aspon som.nemala cas riesit nejake plodne/neplodne dni.

erika04
15. aug 2015

@lucy107 ked mas pocas jedneho cyklu dvakrat obdobie plodneho hlienu, tak ovulacia nastala pocas toho druheho hlienoveho obdobia. Kludne to moze byt aj dva dni pred menstruaciou, aj ked v tom pripade to vyzera, ze sa ti menstruacia posunie na neskor

paskolinka
15. aug 2015

@lucy107 hlien ktorý vyzerá ako ovulacny sa môže vyskytnúť aj tesne pred ms ale nie je to ovulacia, stáva sa to dosť často a je to len dôsledok hormonálnych zmien pred ms.

lucia851
5. júl 2022

@lucy107ja mávam asi ovuláciu týždeň pred MS, a podla kalendára som už mala mat po ovulácii a zrovna dnes mam hlien

lucia851
5. júl 2022

@paskolinka aha to som nevedela

aknamorka22
5. júl 2022

V jeden cyklus je možné mať dve ovulácie ale tie prebehnú tesne po sebe. Nie je možné mať jednu ovuláciu a za týždeň zase ďalšiu. Odporúčam si naštudovať ako vlastne funguje menštruačný cyklus, kedy je folikularna fáza a kedy lutealna. Pokiaľ si memerias bazalku alebo inak nesledujem ovuláciu, je ťažké zistiť kedy presne ju máš. Najlepšie je kombinovať viacero metód. Napríklad merať bazalku a sledovať hlien. Stat sa ti mohlo to čo mne, že sa ti posunula ovulácia napríklad na 25dc kedy už pomaly očakávas MS a myslíš si, že si neplodna, nedáš si s mužom pozor a zrazu MS nepríde a máš 3 ročne dieťa :D :D

aknamorka22
5. júl 2022

@lucia851 ak by si mala ovuláciu a za týždeň MS tak máš krátku lutealnu fázu a nemôžeš otehotnieť lebo sa ti vajíčko nestihne zahniezdit do maternice. Od ovulácie musí byť lutealna fáza aspoň 10 dní 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre