Ovulácia prebehla, no folikul nepraskol

11. aug 2023

Ahojte, prosím, ako si mám toto vysvetliť ? Ako mohla prebehnúť ovu, keď folikul nepraskol ?

Tak mi to povedala dr.. Potom už riešila inú pacientku a ja som sa nedostala k otázke..

Znamená to len to že je už po ovu období, a že mi tam zostal, a bude z neho cysta ? Alebo môže prasknúť ďalší mesiac ?

Ďakujem

zojeva
11. aug 2023

Ovulacia prebehla ale folikul nepraskol ? Ovulacia prebieha tak, že folikul praskne, aby vajicko mohlo putovať, takže podľa mna ovulacia nemohla predsa prebehnúť, ale teda nie som lekárka….ale som zvedavá na odpovede aj iných žien teda 😁

nanka3
11. aug 2023

a dobre si rozumela, nepovedala, že folikul sa zväčšil, ale ovu neprebehla? Lebo ovulácia môže prebehnúť len vtedy, keď praskne folikul a vajíčko sa z neho uvoľní, je zachytené vajcovodom......

autor
11. aug 2023

bola tam zastupujúca dr , prišla som na folikulometriu a toto povedala. ovulácia prebehla ale folikul nepraskol - a ukázala mi ho na sone. následne som sa len spýtala, či teda naozaj nie je možnosť že som tento cyklus otehotnela, a ona že určite nie.
Preto nerozumiem, čo vlastne povedala. Potom už dvíhala telefón a mňa sestrička odprevadila von, nemala som teda možnosť sa spýtať na vysvetlenie.
Rozumiem ako funguje ženské telo a preto nerozumiem tomu, čo povedala :D

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judit47
11. aug 2023

Kamoska ma toto presne iste vajicke putuje ale praskne az neskora Ms nabehne normalne nic neukazuje ze je nieco ,,zle,,-snazili sa 5 mesiacov a nic az prisli na toto, dalsi mesiac prisla na daku injekciu kedy jej povedal dr ze dalsie 3 dni sa maju snazit. Maju dve deti na prvu supu po tejto injekci otehotnela s prvym dietatom a dva roky aj s druhym🙂

anjelicek26
11. aug 2023

Moze, mne to hovoril lekar...ze folikul Ma hruby obal a praskne len malo,vajicko skoci a dierka sa zasa uzavrie,tekutina nevytecie. Pretvori sa potom na zltkove teliesko ci co . Ovulacia potvrdena aj s krvi...na sone vyzera Ako klasicky folikul,Len minimalne mensi,Ako pred tym,ako mal skocit...nikdy som neskumala,ci to Tak moze byt,Ale ptekvapilo Ma to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre