Ovulácia a pravidelný cyklus

klamema
25. dec 2021

Zdravím chcem sa opýtať snažíme sa o bábo poslednú menštruáciu som malá 13.12, cyklus mám 29 dňový, chcem sa opýtať podľa kalendára mi ovoluciu ukazuje 28.12 ale ovolulačné testy sú negatívne,,, cyklus mavam pravidelný. Ďakujem za odpovede

sofiaj12323
25. dec 2021

Ja som mala celý cyklus ovulačné testy negatívne aj napriek tomu som ovuláciu mala... čiže na testy by som sa nespoliehala

klamema
autor
25. dec 2021

@sofiaj12323 aha ďakujem lebo mavam pravidelný menzes tak preto ma to tak prekvapilo a ovulaciu cítim keď ju mam

emalka
25. dec 2021

@klamema Kalendar vo vacsine appiek ti ovulaciu len odhadne na zaklade vseobecnych informacii o zenskom cykle. Ak nemas taku appku ktora sa vie ucit z tvojich dat, ci uz z pozit. testov alebo bazalnej teploty, tak to bude vzdy nepresne.
Ak cakas ovu okolo toho 28.12. tak dnes je este priskoro na pozit. test. Ovulacny test zachytava vyplavenie LH hormonu a cca do 24-36 hodin nastane ovulacia. Niektorym zenam sa to deje doobeda, inym poobede, niektorym ta ciarka postupne silnie, inym vobec. Ak testujes len doobeda a to vyplavenie nastane poobede, tak ovulacia prebehne ale test ju proste nezachyti. Na druhy den bude tmavsi ale nebude pozitivny.

noemikatka
25. dec 2021

@klamema tak sa riad podľa toho kedy ju cítiš a snažte sa každý druhý deň a malo by sa podariť 😊

sofiaj12323
25. dec 2021

@klamema my sme sa snazili o babatko a zakaždým som mala ovulacne testy negativne, hoci som citila, ze ju mam...bola som z toho sklamana a bála som sa, ze nie je nieco v poriadku. Doktor mi odporucil robit si testy v kombinacii s meranim BT. Teplotu som si merala.cca 3.mesiace krasne ukazovala ovulaciu a ostala som tehotna hoci som nevedela stale podla toho, kedy presne ovulacia prebieha...treba to viac sledovat tie cykly aby to clovek pochopil 🙂 ale na testy by som sa naozaj nespoliehala aby ste zbytocne neboli sklamana....ovulacne testy som mala pozitivne len v tehotenstve 🤣🤣🤣 ked som si zo srandy vyskusala testy urobit pocas tehotenstva 😅😅☺️😅

klamema
autor
25. dec 2021

@sofiaj12323 no prvé keď som čakala som ani tušenie nemala že sú nejaké ovuláčné testy, stýk sme mali hneď keď mi skončil menzes... Tak snáď to vide

emalka
25. dec 2021

@sofiaj12323 Tie negativne testu som mala aj ja, potom som kupila milion lacnych testov z Amazonu a testovala som dvakrat denne. Zvykla som merat len doobeda ale LH hladina narastla az poobede, takze jasne ze mi to uplne uslo 🤷‍♀️

sofiaj12323
25. dec 2021

@emalka ja som si robila strasne vela testov pocas dna po skončení ms v priebehu asi dvoch tyzdnov plus som merala BT, priznaky ovulacie som mala ale testy stale negativne a mala som rozne druhy testov tak neviem ci som mala taky rychly vzostup a pokles LH, ze som to nevedela zachytit alebo co ale stale boli negativne 🤦🤦🤦🤦a dodrziavala som vsetko ako trebalo a uz som sa stretla s tym, ze viacere mali takyto problém, ze mali testy neustale negativne

klamema
autor
26. dec 2021

@sofiaj12323 a podarilo sa vám otehotnieť?

sofiaj12323
26. dec 2021

@klamema ano za tri mesiace sa nam to podarilo 🙂 🙂 aj to tak, ze ani neviem poriadne ako a kedy 🤣 to, ze som tehotna som necakala vobec 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre