Ovulácia a pohlavný styk

13. feb 2021

Ahojte.. nesnazime sa tak dlho, preto prichadzam po radu. Podla aplikacie mám ovulovat dnes. Snazili sme sa obden, 9.2., 11.2., a dnes ráno 13.2. Podla ovulacneho testu, ktory som si robila na obed som tesne pred ovulkou, cize je mozne, ze sa vajicko uvolni az zajtra. Moja otazka je, ci sme sa podla vas trafili s tym snazenim.. ak az zajtra budem ovulovat, nevyjde nazmar dnesne snazenie? chceme este zajtra rano skusit mozno... podla Vas na to idem dobre? prikladam.ovu test z dnesneho dna. Prajem kazdej krasnu sobotu ☺

petamich
13. feb 2021

idete na to dobre 🙂 oni si tam na to vajicko pockaju, my napr. sme ovulaciu nesledovali, lekar nam kazal kazdy druhy den +- 4 dni okolo "ovulacie", ktoru mi ukazovala aplikacia a podarilo sa 🙂 nejak sme to neriesili a tiez sme nakoniec oplodnili tak, ze pred sme mali styk, kedze som ovulovala podstatne skor ako apka ukazovala = to bol styk, pre styk :D drzim paste!

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. feb 2021

@bambulienka25 mam stiahnutu taku celkom fajn apku, kde si 3. mesiac zapisujem BT a podla ovulacnych testov mi to uz vyhodilo priblizny datum, takze nespolieham sa uplne len na tu apku.. doteraz sme sa snazili len fakt v den ovulky alebo 2 dni pred, alebo nejak den po, kvoli praci nam to nevychadzalo ale teraz sa uz partnerovy trocha pomenila pracovna doba, takze mame viac casu na seba.. dufam ,ze z toho nieco bude. Niekde som citala ze spermie vydrzia 2 dni, niekto pisal 7 dni ale podla mna to sa tiez neda urcit s istotou..

autor
13. feb 2021

@petamich no tak sa snazime aj my, nie kazdy den nech sa mu stihnu aj stvorit spermie ale tak zajtra rano to este dame a uvidime co bude.. potom ma cakaju 2 tyzdne cakania 😀

rosalie1411
13. feb 2021

Ak si merias BT, daj sem aj graf.. Ale ten test ešte nie je pozitívny, takže ovulka kľudne môže byť aj neskor.. Snažte sa až pokým ti teplota nestupne a nebude sa držať 3 dní vyššie ako 6 predchádzajúcich dní.. 😊

sense
13. feb 2021

Ten priložený test ale nie je pozitívny... Ale idete na to celkom dobre len nerobte z toho výrobu dieťaťa lebo práve je ovulácia pretože psychika zohráva tiež veľkú úlohu... A kľudne sa môžte milovať aj cez tie dva týždne.... Nie vždy to vyjde na prvý raz.... Nech nie si sklamaná ak to náhodou nevyjde...

sandra151
13. feb 2021

Ovulačné testy treba robiť celý cyklus,každý jeden deň v rovnakú dobu a až potom sa dá vyhodnotiť kedy a či vôbec ovulácia prebehla. Takto to nefunguje že spravíš jeden a z neho to posúdiš.
Meranie teploty je fajn,to je najistejší spôsob ako to zistiť. Ale tiež treba merať v rovnakú dobu a poctivo aspoň tri cykly.
Snažiť sa stačí každý druhý deň počas plodných dní a pokiaľ nemáte zdravotný problém max do 1 roka by sa malo podariť.

dmk_1
13. feb 2021

Bolo to vravene uz velakrat, ale musim za seba povedat opat. Sledovali sme ovulaciu, trafili sme sa zakazdym, pouzivala som aplikacie, pocitala som si, kedy sa mame snazit a nic... Presli mesiace, jeden nestastny neuchyteny a bolestivy mesiac, dalsie mesiace.... Na Novy rok som sa na to vykaslala, vravela som si, bude kedy bude, zaplatila si online cvicenie, ze reku aspon sa vyrysujem, kym sa zadari... A sup, je 13. februar a ja mam na baby teste 2 silne kolajnice.

aktak22
14. feb 2021

To ze kazdy den sex nie je vhodny lebo sa "nestihnu stvorit " spermie je mytus 😊

hennyinnsbruck
14. feb 2021

Tomu testu ešte trochu chyba.. Ked je pozitívny môžte v ten deň a ešte obden alebo na druhý deň. Držím palce.. 🍀

frida1990
5. mar 2021

Bambulienka25 aký je prosím názov tej apky?

petty12
5. mar 2021

Nám pokus vyšiel na prvý krát a to podla tejto appky. Mali sme šťastie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre