Ovulácia a dozrievanie vajíčok

31. mar 2022

Máte niektorá problém s tým, že počas jedného cyklu vám dozrievajú dve vajíčka (v oboch vaječníkoch)? Dnes mi gynekologička pri prehliadke hovorila, že v ľavom vajíčko už uvoľnené a v pravom vidí ďalšie, ktoré sa o chvíľu uvoľní. To znamená, že mávam v priebehu jedného cyklu dve uvulácie, doktorka povedala, že zrejme krátko po sebe. Vaječníky sa majú pri uvolnovani vraj striedať, jedne mesiac ľavý, druhý pravý.. Mne pokiaľ pracujú oba naraz, tak potom oba naraz aj "oddychujú" , čo by aj sedelo keďže cyklus mávam úplne nepravidelný aj 50 dní. Mám dve deti, obe narodené aj napriek tomu, že som roky užívala antikoncepciou.. Môže byť toto dôvod? Stretla ste sa s tým niektorá? Ja tomu vôbec nerozumiem.

luccija
31. mar 2022

Takže si deti splodila cez antikoncepciu?
Keď už máš deti načo to riešiš?nie každý to má ako hodinky, že raz ľavý, raz pravý sú mesiace kedy môžeš mať viac x ovu ak byť bez...
Ja som bola u gynekológa a napriek veku 44r som mala vo vaječníku viac vajíčok

selena_luna
31. mar 2022

mojej sestre sa to stalo a boli z toho dvojcatka. teda nie je to take neobyvkle.

autor
31. mar 2022

@luccija načo to riešim? To, že mám deti neznamená, že nechcem vedieť ako funguje môj cyklus a čo od neho očakávať. Ako píšem užívala som antikoncepciu a napriek tomu mám dve deti, takže niekde je chyba a ja chcem vedieť, či chyba môže byť tu.

luccija
31. mar 2022

Tak asi Ta hormonálne tie lieky neudržia, keď sa Ti vyplaví vajicko napriek tomu, že beries atk

titla
31. mar 2022

Ano, taketo pripady sa stavaju. Preto sa rodia dvojvajecne dvojicky. Je to ojedinele, ale nie neslychane.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre