Otehotnenie po potrate

ludmila_bejby
5. mar 2023

Ahojte viete mi poradiť pred mesiacom som potratila. Stále sa snažíme o ďalšie. Tri deti som mala bez problémov a teraz štvrtý potrat. Viete mi poradiť ako rýchlo sa dá po potrate otehotniet.
Ďakujem

top_manazerka
5. mar 2023

Tri deti nestačia?

nika_val
5. mar 2023

A to že od potratu sa má dodržať nejaka doba aby ste sa mohli zase snažiť plus klasicke šestonedelie ti dr. nepovedala?
Snažit sa hneď takto je dosť nezodpovedné..

ludmila_bejby
autor
5. mar 2023

@nika_val doktor povedal že nemusíme na nič čakať že sa môžeme pokúšať hneď o bábätko

floki1994
5. mar 2023

@ludmila_bejby tak je dolezite v ktorom tyzdni..mala si kyret? Vyvolany porod? Alebo si sa vycistila sama? Odporuca sa pockat aspn 2-3 cykly kym sa zacnete snazit aby sa maternica zregenerovala...a dalsia podstatna vec je psychika! Citis sa na to tak skoro? Si pripravena na situaciu ze sa to.moze zopakovat? Zvladnes to potom psychicky? Na zaklade toho by som sa rozhodla..my sme cakali 3 cykly a nasledne to vyslo hned 🙂

nika_val
5. mar 2023

@ludmila_bejby zaujimave.. ja nie som vobec odborník ns toto.. ale mam bohužial aj ja potrat za sebou a vtedy ked som aj tu na MK čítavala tak všade sa písalo že po potrate je idealne niekolko mesiacov čakať..
Niektorí dr vravia mesiac, niektorí 3 mesiace, niektorí dokonca 6mesiacov.. ale že hneď sa môže ist na vec to som nepočula ešte
Veď predsa tvoja maternica si niečo zažila teraz, a hned sa šumnuť do toho....
Počkala si aspoň kym ti pride prva MS? Veď aj to telo sa musi chvilku zregenerovať..

ludmila_bejby
autor
5. mar 2023

@floki1994 ja sa na to cítim a pekne som sa vyčistila sama.

nika_val
5. mar 2023

@ludmila_bejby aj pri vyčistení sa sama sa odporúča počkať aspoň 1-2 cykly aby si maternica "oddychla" spamatala sa..

floki1994
5. mar 2023

@ludmila_bejby tak rob ako vies...ja by som do toho skor ako o 2-3 mesiace nesla a tak mi odporucali aj v nemocnici skuseni lekari..

sense
5. mar 2023

Maj nechránený sex a uvidíš... Niekto otehotnie rýchlo po potrate, niekto o pár mesiacov, rokov alebo už vobec

floki1994
5. mar 2023

@nika_val asi zbytocne nejake rady 🙂 autorka je rozhodnuta takze nechapem velmi zmysel diskusie 🙂 pytala som sa na to ci kyret alebo sama lebo lekar mi hovoril ze pri kyrete odporuca minimalne 3 mesiace pockat aby sa poriadne obnovila stielka maternice...pri samovycisteni vraj staci 1-2 MS lebo to ide rychlesie ...ale ano mne aj v nemocke prizvukovali ze pocas 6sto nedelia nie aby sa tam nezaniesla infekcia ..ale tak kazdy ako uzna za vhodne 🙂

anavixy
5. mar 2023

Tak dá sa aj hneď a niekomu sa nedá ani o pol roka. Však keď sa na to cítiš, ako píšeš, tak veselo do toho, len si uvedom, že čím skôr otehotnieš, tým viac hrozí, že znova potratíš, tak či sa cítiš aj na to…

petamich
5. mar 2023

@nika_val zalezi aj od toho v akom tyzdni potratila - ak skoro, tak odporucaju jeden cyklus alebo skutocne aj hned sa snazit (mnohi veria tomu, ze maternica po vycisteni je viac pripravena, ci je to pravda), ak vo vyssom tyzdni tak odporucaju aspom z mojich skusenosti (resp. mojho blizkeho okolia) aj 2-3 cykly

ale tak ked autorka chce 🤷‍♀️ a lekar jej to odobril, ja som potratila 2x v 6.tt - po 1. lekar kazal 1 cyklus, po 2. nas poslal po vysetreniach, takze sme vlastne cakali pomaly 6 mesiacov, kym nam prisli vysledky, vyslovene neodporucal sa snazit

nika_val
5. mar 2023

@floki1994
@petamich
Vien že je to individualne a neda sa jednotne povedat kolko je idealne čakať..
Ale predsa len po potrate nech už je akykolvek či z kyretom alebo bez je podla mojho nazou lepšie ppčkať kym sa aspon ta maternica ukludni, nebehne nornalne MS nie?
Ja som mala kyret v 7tt a vraveli mi že počkať celkovo so sexom samozrejme do prvej MS od zakroku a so snažením potom ešte 1 cyklus..
Ale viem že vela doktorov vraví inač jeden povie počkať 3 mesiace další až 6 ..

veselo_neveselo
5. mar 2023

Po samovolnom sa mozes snazit hned, po kyrete chcilu trva, pokial sa obnovi vystelka maternice, preto sa doporucuje par mesiacov cakat.
Ono po 3 detaochh, moze to ist aj rychlo, aj pomalsie, aspon vies, ze to ide 🙂 So stupajucim vekom to moze dlhsie trvat ako v 20tke, tak nepanikar.

atack
6. mar 2023

Ahojte dievčatá,chcela by som sa vás spýtať...moja posledná menštruácia po šestonedelí bola 19.2. stratili sme bábätko 😔 narodila sa nám malička mŕtva v 37tt sú od toho 2 mesiace a práve dnes sme to vyskúšali znova s tým ale že mám zase menštruáciu 🙈 sama tomu nerozumiem...a moja otázka znie pomôžem otehotnieť? Je tam aspoň minimálna šanca? Ďakujem krásne

floki1994
6. mar 2023

@atack ahoj docistila si sa po porode poriadne? Robili ti sono? Akoze ono MS moze byt rozhadzana ale zeby prisla po dvoch tyzdnoch je zvlastne... je silna ci take spinenie? Asi by som si zbehla k lekarke.. a snazila sa az ked skonci

atack
6. mar 2023

@floki1994 mala som ju extrémne silnú mala som ju 7 dní včera som mala iba trosku na vložka a vlastne včera sme to skúsili a dnes už na vložke záhadné nič nemám

floki1994
6. mar 2023

@atack ono to moze byt len nejake spinenie ak tam este nieco ostalo...mne tal ostal malinky kusok placenty a z toho som spinila.. potom sa mi to pri dalsom cykle uz uplne docistilo...akoze snazit sa.mozete si myslim ale ak sa bojis radsej si zbehni na gyn nech ti urobi este raz sono..potom budes kludnejsia 🙂

lucka010522
29. aug 2023

@petamich ahoj, prosím ta a zistili ti niečo na vyšetreniach? Tiež mám za sebou MA v 6tt.

petamich
29. aug 2023

@lucka010522 v zasade nic okrem nejakych hematologickych mutacii - u mna ale boli pricinou, takze mi lekar nasadil fraxiparine pri dalsom tehotenstve od pozitivneho testu, ci ten zabral, tazko povedat ale uz nam tu beha 2-rocny clovek 🙂

lucka010522
29. aug 2023

@petamich ďakujem a gratulujem ti😍. Na hematologiu idem tiež a keby som ostala tehu tak by som si určite pichalo preventívne kým mi krv nevyšetruje lebo termín mám až v novembri. Ešte si chcem dať štítnu vyšetriť lebo vraj to tiež môže byt problém. Ďakujem za odpoved 🙂.

petamich
29. aug 2023

@lucka010522 my sme tiez boli urolog, endokrinologia, hematologia, reprodukcna imunologia ato je tusim vsetko - nikde nastastie nic take nezistili, teda okrem tej hematologie a drzim paste 🤞🏻🤞🏻

lucka010522
29. aug 2023

@petamich dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre