Otehotnenie po kyrete a akútnom zápale maternice

dada767
2. sep 2023

Dobrý deň píšem sem o opäť z prosbou o vaše skúsenosti
Bola som v 7tt tehotenstva pred 3dňami som žiaľ potratila 😔 😔 po kyretaži som šla normálne domou, no v noci som dostala teplotu takže späť na pohotovosť kde mi následne dr po odobratí krvy zistila že mám akútny zápal maternice 😔😔 vôbec neviem kde a ako som to mohla dostať keďže mám v kuse jedného partnera už 9rokov mám pravidelnú hygienu samozrejme takže naozaj neviem kde sa to vo mne našlo 😔 na to mi dr na pohotovosťi predpísala ATB. Ktoré užívam. Partner nemá taktiež žiadne zdravotné problémy tohto tipu. Budem vďačná ak sa tu nájde nejaká žienka ktorá si možno týmto tiež prešla a potom otehotnela bez problémov a ďalších komplikácií a koľko jej to trvalo pokiaľ zasa otehotnela 😊 ... Mám za sebou jedno bez problémové tehotenstvo a 2 potrati 😔😔 už som naozaj zúfalá 😔😔😔😔😔

anavixy
2. sep 2023

Kde a ako si to mohla dostat? Zapal maternice nie je pohlavna choroba 🤷🏻‍♀️ vsak si potratila, pises ze pred 3 dnami, to znamena asi ze pred 3 dnami si zacala krvacat, ale embryo mohlo odumriet uz viac dni dozadu, rozkladat sa atd… nema s tym absolutne nic ani striedanie partnerov ani hygiena 😳 hlavne prosim ta dodrzte sexualnu abstinenciu, riadte sa pokynmi gynekologa a chrante sa kym to bude naozaj bezpecne!

dada767
autor
2. sep 2023

@anavixy neodumrelo hneď lebo v pondelok som bola na ultrazvuku kde bolo všetko ok srdiečko pekne bilo a z utorka na stredu som v noci utekala na pohotovosť takže dieťa v pondelok ešte žilo

dada767
autor
2. sep 2023

Písala som preto o tej hygiene a partneroch pretože som čítala na nete o tejto diagnóze že sa to môže dostať aj preto keď žena strieda partnerov alebo nemá pravidelnú hygienu

anavixy
2. sep 2023

@dada767 tak potom asi to ma suvis s kyretazou ako takou, plus teda rozklad, aj ked par hodinovy.. myslim ze to je “bezna” dg, ine by bolo keby je to znicoho nic 😏 kazdopadne, mrzi ma tvoja strata, drzim palce, nech sa rychlo vyliecis a nech to nabuduce vyjde 🍀

dada767
autor
2. sep 2023

@anavixy práveže nesúvisí to z kyretažou dr mi povedala že som to musela mať už v priebehu tehotenstva vraj už keď ma čistili sa im to nezdalo

dada767
autor
2. sep 2023

@anavixy ďakujem 😊 a verím že raz sa to podarí 😊

anavixy
2. sep 2023

@dada767 ahaa, tak chapem preco si to tak napisala, takze vlastne to mohol byt aj dovod potratu?

dada767
autor
2. sep 2023

@anavixy pravdepodobne áno 😔😔😔 samozrejme sa nepôjdeme hneď snažiť o ďalšie bábo aj keby som veľmi chcela viem že treba čakať nakoľko užívam ATB treba ich doužívať porobiť potrebné vyšetrenia či je už všetko ok a potom dúfam že sa zadarí a všetko pôjde dobre 😊

zuzana111984
2. sep 2023

@dada767 tak zápal mohli spôsobiť aj vírusy alebo baktérie, najčastejšie streptokoky, e-coli, mykoplazmy, chlamydie atď. ani nemusíš vedieť, že ich máš. Asi aj potrat nastal kvôli zápalu, hlavne preliečiť zápal, chvílu počkať, dať urobiť stery na všetko možné, aby sa to opäť nezopakovalo. A preliečiť aj chlapa, môže byť prenášačom.

baskustek
13. feb 2024

Ahoj, podarilo sa ti potom otehotnieť? Aké vyšetrenia si absolvovala? Mám niečo podobné, beriem aj atb..

dada767
autor
13. feb 2024

@baskustek ahoj tak brala som atb zápal ustúpil ... Len ja mám aj nepravidelnu menštruáciu začala som užívať alchemikovy čaj je veľa príspevkou o ňom tu na mk veľa žien písalo že sa im podarilo otehotnieť 😊 ... Zatiaľ sa mi menzes upravuje neuveriteľne 😊 pijem ho prvý cyklus zo začiatku ma z neho bolelo aj brucho na teraz v pohode už a menzes z mojich neuveriteľných niekedy aj mesiac som mávala a musela som chodiť na injekciu dnes mám 3den ms no vyzerá že mi končí lebo už mám úplne slabú 😊

baskustek
13. feb 2024

@dada767 o alchemilke viem, tiež ho práve popíjam, som týždeň po kyrete a ešte stále krvácam, tak dúfam, že pomôže. Mala som tiež nejaký zápal, crp až 150 a to mi vlastne spustilo ten potrat, prišli sme o bábätko v 15tt. O zápale som nevedela, nič ma nebolelo, len som od začiatku ale špinila, to sa podchytilo utrogestanom. Prišlo to náhle, v piatok zimnica, cez víkend vysoké teploty a v pondelok už som ležala na operačnom stole 😢 Tak teraz sa dávam dokopy, beriem atb, pijem alchemilku a dúfam, že čím skôr mi zase nabehne cyklus, nech sa zase môžeme snažiť..

terkenzie
19. aug 2024

@baskustek Dobry den, presne to iste zazivam teraz aj ja 😕 mozem sa opytat ako sa vam dari teraz? Vyslo snazenie?

baskustek
20. aug 2024

@terkenzie dobrý deň, zatiaľ nie, ale ideme na IUI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre