Otehotnenie cez Covid alebo tesne po

19. sep 2022

Ahojte, otehotneli ste tu niektora pocas toho ako ste boli chore na covid? Resp. v ten isty mesiac? Ak ano, ako to dopadlo? Ide o to, ze sme sa s muzom konecne odhodlali na dalsie dieta, chceli sme ist uz tento cyklus na to, lenze nas oboch chytil Covid... Este stale nie sme uplne fit a plodne dni zacinaju o par dni a ja neviem co robit. Citala som tu vela pribehov zien co takto potratili ale je mozne ze to bola len nahoda...dakujem

veronika3110
19. sep 2022

nemyslím si, že má vírusové ochorenie dýchacích ciest niečo spoločné s rozmnožovaním, resp. s tými orgánmi... podľa mňa sa nemáš čoho báť

petricka22
19. sep 2022

Ja som zapadla v prvej vlne kovidovej (pocas lockdownu 😀) asi v 5.-6. mesiaci som mala kovid. Mam zdrave a sikovne dieta.
Nikdy nemozes vediet, ci sa pocas celeho tehu nieco nestane. Vobec by som sa toho nebala a isla do toho…

semper888
19. sep 2022

Od 1.1.2022 do 24.1.2022 som mala covid a podľa testov som bola vysoko infekčná. 1.2.2022 som otehotnela a momentálne som v 36 tt 🙂

nevenka
19. sep 2022

Ja som otehotnela neplanovane tesne po covide, kaslala som ako tuberak asi 2 mesiace, uzivala som dokonca lieky na tlak a tyreostatika, kontraindikovane v tehotenstve. Tie mi potom vysadili. Aktualne som v 23tt., vsetko vyzera byt ok. Covid som mala potom este raz na prelome prveho a druheho trimestra a to bol masaker, ale tiez sme to dali, potom crevnu chripku, ze som grcala prvu ligu a teraz mam zase daku virozu, ledva zijem. Davam si Paralen a snazim sa v ramci moznosti sa postarat aj o seba aj 3 deti a stvrte v bruchu.
Ono je to bud alebo. Ci mas covid alebo nie, od lekara viem, ze covid tehotenstvo nijak neovplyvnuje, hlavne tieto varianty, jediny provlem mozu byt vysoke teploty.

simca35
19. sep 2022

Ja som dostala covid prvý deň cyklu, partner na druhy deň po mne, 10 dni sme boli K.O. potom už dobre. V to cykle som aj otehotnela. A to sme sa snažili 1,5roka bezvysledne. Žiaľ nedopadlo to dobre. Ale teraz sa vytesujeme už z dvojmesačnej princeznej😉

autor
19. sep 2022

@simca35 je mi luto ze to nedopadlo dobre. Ale presne toto ma trapi - citala som viacero ptibehov ze zeny s covidom otehotneli a hned nato potratili...

sszuzu8
20. sep 2022

Mňa len zarazilo - sex počas covidu? Aj keď obaja mate vírus mali by ste byť od seba skôr. Neviem príde mi hnusne keď som chorá a niekto je na mne nalepeny alebo opačne ak by som sa ja mala lepiť na chorého a to aj za podmienky ze sme obaja chori 🤮

bambulka814
20. sep 2022

Otehu som hneď po covide a narodila sa mi po bezproblémovom tehu krásna zdravá dcérka. Gynekologička mi vravela, že majú plnú ambulanciu tehotných po covide 🙂. Sedí to, toto leto sa narodilo rekordne veľa detí.

tajly
3. okt 2022

5.4. Ms, 6.4. covid a 4.5. pozitivny tehotensky test, aktualne som 26tt a vsetko je v poriadku 😊

sweetdreams1
3. okt 2022

@sszuzu8 zaujímavý postreh, ale tak hádam nebudu sexovať keď majú teplotu 39.2...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre