Otehotneli ste so syndrómom lepivych doštičiek?

zorkahorka
5. jan 2019

Po pôrode (po ivf) mi zistili syndróm lepivych doštičiek, doživotna beriem anopyrin. Nedávno som otehotnela,ale na atky v 7.tt prestalo biť srdiečko. Počula som o viacerých ženách, ktoré majú tento syndróm a potratili. Podarilo sa niekomu s anopyrin a syndrómom v pohode otehotnieť a aj porodiť? Dakujem

lety17
5. jan 2019

@zorkahorka ano,ale uz pred tehu plus cele tehu som musela brat namiesto anopyrinu fraxiparine

whatever1
5. jan 2019

@zorkahorka Anopyrinu by som sa nebala, vela zien ho uziva pocas tehotenstva. Ja som ho brala do 38tt. Najprv stacyl (preventívne) a po1trimestralnom screeningu anopyrin kvoli slabsim prietokom takze mne pomohol.

bajjka
5. jan 2019

@zorkahorka ja som v 4 mesiaci s anopyrinom zatiaľ všetko ok pred tým dva potraty

zorkahorka
autor
6. jan 2019

@lety17 mne nechali anopyrin i fraxik,lebo na konci prvého tehu som mala podozrenie na trombozu

marec2018
7. jan 2019

Toto by zaujimalo aj mna.Prisli mi výsledky z hema a mam ten syndrom a mutaciu Leiden.Ale chcela by som vediet ci niekto otehotnel prirodzene,lebo ja som otehotnela len po ivf zatial a v 9tyz.aj potratila.Pridajte sa baby ak ste tym presli.beriem stadapyrin ze lepsie na zaludok.beriem ho len 2tyzdne.

mia369
25. feb 2019

Ahojte, viete mi niekto poradiť? Zistili mi, že mám Syndróm lepivých trombocytov a Leiden mutáciu faktor V (heterozygot). Mám brať len Fraxiparine 0,4, bez Anopyrinu. Máte skúsenosti s takouto liečbou? Neviem, či bude stačiť len Fraxiparine, mám obavy. Mám za sebou 2 potraty, ale vtedy nevedeli o mojej mutácii ani o syndróme. A teraz som pred ďalším embryotransferom. Otehotnela som len po IVF. Ďakujem

alexsk
14. mar 2019

@marec2018 ahoj, ani nam sa nedari. Vraj ten syndrom sposobuje problem s otehotnenim. Mna hematologicka ale povzbudzovala pribehmi, ze po nasadeni liecby k nej prislo hned niekolko tehotnych zien. To tam vraj mala pripady, ze isli na ivf a zrazu sa podarilo prirodzene.

zorkahorka
autor
14. mar 2019

@alexsk my chceme absolvovat nase posledne tretie ivf a dr mi povedal, ze tento syndrom ma 85 percent zien, mnohe o tom ani nevedia. ale kedze ja mam liecbu a dokonca sa mi podarilo dvakrát otehotniet, z toho raz s tym, ze som o syndrome nevedela, tak by to mohlo vyjst

alexsk
15. mar 2019

@zorkahorka drzim palce, nech sa vam to uspesne podari. <3 My sme tiez tento tyzden navstivili centrum asistovanej reprodukcie, budu ma sledovat pri normalnom cykle bez stimulacie hormonami, ked tak skusit najprv IUI. Tak uvidime, som v strasnom strese uz len z toho, ze stale chybam v praci kvoli lekarom, tak neviem, ci to tento mesiac nenechame tak. 🙂 Chcem sa naladit, ze mam novu nadej a verit, ze sa to podari, tak hlavne musim najprv odstranit ten stres.

zorkahorka
autor
15. mar 2019

@alexsk tak držím palce! Ja som otehotnela počas pracovného nasadenia,ale potom som ostala radšej na rizikovom doma.bez stresov je to lepsie

katarina161
3. nov 2019

Aj mne povedali že doživotne a nie je to pravda. Porodila som synčeka a išla som na krvné testy a dopadli tak ze všetko ok. Žiadne lieky a o rok kontrola

ivonka121
16. jan 2021

Baby otehotneli ste ešte pred liečbou anopyrinu alebo až keď ste ho začali užívať?

katarina161
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
autor
17. jan 2021

@ivonka121 ano,s prvym synom.syndrom mi vlastne zistili az po porode.

petkasaurus
12. nov 2021

@marec2018 ahoj, mozem sa spytat, ci sa vam podarilo prirodzene pocat po nasadeni liecby? Mne zistili leiden v heterozygot a budúci mesiac si idem pichat injekcie.. Dakujem

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eli289
17. okt 2022

Ahojte! Je tu prosím niekto, kto má syndróm lepivých doštičiek III. typu? Nedávno som sa dozvedela túto podrobnosť. Lekárka mi to len zapísala do správy, vôbec sa k tomu nevyjadrila a ja som si to v správe všimla až doma. Je k tomu veľmi málo informácií, takže vôbec neviem, čo môžem očakávať. Potratila som už dvakrát 💔.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre