Otehotneli ste počas dojčenia?

erienka
27. feb 2014

Moja dcerka ma 9 mesiacov a dojcim na poziadanie. Je mozne napriek tomu otehotniet? Chcela by som totiz o nejaky cas (o pol roka az rok) znovu otehotniet, tak teraz neviem, ci dojcenie nebude prekazka, docitala som sa totiz, ze sanca je len nejakych 6 percent. Zatial si neviem ani predstavit, ako by som intenzitu dojcenia znizila, kedze mala nechce ani jest, chce len materske mlieko a aj v noci je na mne prakticky non stop "nacucnuta". Dakujem vopred za vase odpovede🙂

zuzi241
27. feb 2014

otehotnela som,nebolo to jednoduche,neslo to hned na prvy sup...prvy krat sa mi podarilo otehotniet po 6.mesiacoch,no skoncilo to predcasne....potom som otehotnela o 4 mesiace ale opat to neskoncilo dobre....chyba nebola v tom,ze som maleho stale dojcila,ale v niecom inom...teraz sa snazime dalej a este stale dojcim...ale poznam zeny,ktore pocas dojcenia otehotneli bez problemov.

dankariska
27. feb 2014

@erienka Ak dojcis a urcite aj prikrmujes jedlom, tak urcite mozes otehotniet. To uz nie je taka intenzita ako na zaciatku a mala nepije uz iba tvoje mlieko.

zuzi241
27. feb 2014

@erienka zatial malu kludne dojci na poziadanie,este je mala.casom to pochopi,u nas to bolo podobne,maly bol na mne asi vkuse...niekedy cim viac som sa snazila oducit ho,tak to bolo z jeho strany horsie...cize prestala som na neho tlacit a sam sa upokojil a podstatne sa to zlepsilo 🙂 teraz uz za mnou nebeha ako keby som bola magnet 🙂

lucianka222
27. feb 2014

Ahojky, no nám sa "to" podarilo, keď mal malý rok aj niečo, my sme sa nesnažili nasilu, ale nechali sme to na vyššiu moc, ani sme sa nebránili ďalšiemu tehotenstvu. Malý bol taký mliekoholik tiež bol stále na prsníku. A predsa sa to podarilo. Ja som MS nemala od pôrodu vôbec, takže som sa o tehotenstve dozvedela až keď som asi 4 dni objímala záchodovú misu. Pravdupovediac, už na prvý deň mi to bolo jasné 🙂 Ale na 4. som si urobila test a boli tak krásne // 🙂
Apropo malého som kojila ešte do jeho 15 mesiacov, nakoľko som sa strááášne bála odstavenia, no na moje veľké prekvapenie to prebehlo bez plaču a kriku... 🙂
Držím palce 🙂

adelakk
27. feb 2014

Ja som otehotnela pocas dojcenia.syn mal vtedy rok a tri mesiace.este som ani nemala menzes.prestala som o tri mesiace pretoze to uz bolo pre mna prilis bolestive lebo som mala velmi precitlivene bradavky

evening_star
27. feb 2014

Ja som otehotnela na prvý šup, malý bol ešte kojený a mal 15 mesiacov.

saurian
27. feb 2014

@erienka
ahoj aj ja som otehotnela pri dojceni, po prvom menzese, ked mal starsi 9-10 mes 😉

senta_sofia
27. feb 2014

@erienka ja som otehotnela, ale aj potratila... maly mal 21 mesiacov, tiez som dojcila na poziadanie a nechcel mi jest nic ine. vdaka tomuto neprijemnemu zazitku som sa vsak odhodlala k odstavovaniu, zacal v noci spavat a normalne jest 🙂)

dejka77
27. feb 2014

Ja som tak otehotnela, ale mala som uz menstruaciu. Pokial to planujes az o niekolko mesiacov tak je mozne, ze dovtedy ju budes mat a sanca na otehotnenie bude vacsia.

paula_1
27. feb 2014

ja som menstruaciu dostala ked mal maly 14 mesiacov a nadruhy cyklus som otehotnela. a som takzvana kontaktna dojciaca blazniva matka 😀 😀 😀

erienka
autor
28. feb 2014

@senta_sofia tak to mi je luto, co sa ti stalo. Ale ten potrat snad nesuvisi s kojenim, alebo...? Mimochodom, mas nejake tipy, ako sa ti podarilo odstavit? Zatial to este neplanujem, ale casom asi ano...

senta_sofia
28. feb 2014

@erienka to ti nikdy nikto nepovie, zastancovia dojcenia tvrdia, ze ak nie su problemy, dojcit mozes, ale vacsina doktorov kaze v tehotenstve odstavit, tak neviem, neriesim to radsej... ja som zacala odstavovanim od nocneho dojcenia, ked pytal, nedala som mu a ponukla som mu caj, po dvoch nociach sa uz radsej ani nezobudil a spal celu, hned na to som mu nedala rano, kedze mi nic nechcel jedavat, na moje prekvapenie zjedol cely jogurt, predtym som donho dostala tak 2 lyzicky, zjedol pekne aj desiatu a po par dnoch sme prekvapilo ostali na 2 dojceniach pred dennym spankom a vecernym, no a teraz uz sme len na jednom a su dni, ked uz si ani nespomenie a nema ani to jedno, mliecka uz mam tiez malo v porovnani s tym, na co bol zvyknuty a myslim, ze pri najblizsich dvoch ciarkach na teste skoncime aj s tym 🙂

lolitka25
28. feb 2014

otehotnela ked mal maly necelych 11 mesiacov, no zial aj potratila :(

evita_g
28. feb 2014

Ja som otehotnela pocas dojcenia dvakrat a na prvy sup 🙂 Prvykrat, ked som zistila, ze som tehotna, pokracovala som v dojceni a bohuzial som potratila ☹ Ked sa podarilo druhykrat, dojcit som radsej prestala, pre istotu. A mam doma krasnu druhu babu 🙂

natalia13
28. feb 2014

@erienka Ja som tiez dojčila a otehotnela som na prvy krat Dcerka mala asi 1,5 roka. Dojčila som na požiadanie nespočetne vela krat za den a noc. Ked som ostala tehotna mala to hned zistila - lebo mlieko bolo ine ale aj tak stale cucala. Dojčila som az do porodu vsetko bolo ok. Ked som sa vratila z porodnice asi dvakrat si dala a potom mi povedala ,,zle mas mliecko už nechcem a bolo,,

erienka
autor
28. feb 2014

@natalia13 zlate🙂

amisa
28. feb 2014

hehehehe..jasne ked mala mala presne rok.. 🙂 a dojcila som zhruba 5 krat denne, niekedy viac niekedy menej..ale pravda mala som uz menstruaciu aj ked taku nejaku , nepravidelnu..aj to len doslova par krat. Velky spolah na kojenie ako antikoncepciu nieje. Ja som kojila prvy trimester ale mala sla odstavit velmi lahucko a bola som rada, lebo druhe tehotenstvo bolo pre mna velmi narocne fyzicky. Dala som dcerke moznost ked som kojlla malho ak chce sa napit mliecka ci s prsnika ci z flasky ale uz jej nechutilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre