Otehotneli ste niekto po HyFoSy

17. máj 2023

Snazime sa uz dlhsie a nikdy som nemala pozitivny test..

Myslíte ze je sanca ze po prefuku (ak budu priechodne vajcovody) je vacsia sanca otehotniet?

melany444
17. máj 2023

Ja som bola na prefuku pred rokom ,všetko bolo v poriadku, mne to nepomohlo 🥲

gejb
17. máj 2023

Nemyslíš niečo iné? Lebo hyfosy nie je prefuk. Nepomôže ti otehotnieť, len sa zistí ci mas priechodné vajcovody ..

sono2
17. máj 2023

Nie. Ale zistila sa nepriechodnosť následne laparka. Ani to nepomohlo čiže ivf ako odmena som prirodzene otehotnela 18 mesiacov po pôrode, 6 mesiacov som mala ms, čo sa vrátila.

autor
17. máj 2023

@sono2 to otehotnenie je fakt nahoda…..

autor
17. máj 2023

@gejb Ano mam na mysli hyfosy s ultrazvukom. Tiez to vie “otvorit” vajecniky…

autor
17. máj 2023

@melany444 to ma mrzi :/ aky mas plan?

sono2
17. máj 2023

Mňa doktorka upozornila, že tehotenstvo môže vyliečiť, následne dojčenie, čas bez ms a kľudne môžem otehotnieť prirodzene, keď som už najmenej čakala, stalo sa.

gejb
17. máj 2023

Ja som to absolvovala pred 2 rokmi a toto počujem prvý krát

sono2
17. máj 2023

Okrem toho máš všetko v poriadku?

autor
17. máj 2023

@sono2 ano vsetko ok…

melany444
17. máj 2023

Mne to zisťovali laparoskopicky,takže som tam bola zbytocne,ale nevadí.🙂
My sa snažíme už skoro tri roky o prvé.
Takže už ani nemám veľa nádeje na plany.
Manžel sa lieči u urológa takže to je taka dlhá cesta. Modlím sa pompejsku novenu.
Snažím sa veriť ze sa môže niekdy stať zazrak to je môj plán 😉

autor
17. máj 2023

@gejb co konkretne? Aj doktori hovoria ze po hyfosy je dobra sanca na otehotnenie.. ci?

autor
17. máj 2023

@melany444 my dva… je to strasne. Ja uz tiez neverim 😩

melany444
17. máj 2023

Áno je to stasne..Pre mňa je to úplne tiež ze čiste zúfalstvo a smutok ale čo spravím? Už keď to musíme zažívať tak už aspoň nech nestratíme celkom nádej. Je to ťažká cesta. Ale nie si v tom sama je nás viacej zien ,spomeň si keď ti bude ťažko. Mne bolo veľmi ťažko aj po tej laparoskopii,štyri dierky v bruchu nič nezistili a vedľa mňa ležali dve rodičky s babatkami.

gejb
17. máj 2023

Mne nič také nepovedali, len ze ak chcem môžeme skúsiť hyfosy aby sme zistili ci nemám nepriechodny vajcovod a potom by sa robila laparka. Neviem ci vieš ako to prebieha, ale do dutín sa vstrekne kontrastna tekutina ktoru mudr. Na sone vidi a vie odsledovat kam sa až dostane. Keď sa zastaví pred vajcovodom a ďalej nejde je teda nepriechodny. Ak by sa vajcovod po tomto uvoľnil, je to skôr velka náhoda... mne mudr. Jasne povedal ze je to len diagnostika, nie odstránenie problému. A teda ešte doplním, ze mne zistili jeden nepriechodny...aj mi to ukázala na Sone .

melany444
17. máj 2023

Su aj také pribehy co som aj tu čítala, že ženy otehotneli z ničoho nic aj po 10r neplodnosti.
Viem ze je ti slabá útecha,ale aspoň niečo.
Ja sa utesujem ze nemôžeme predsa vedieť ci sa niekedy niečo v našej plodnosti v budúcnosti nezlepší k lepšiemu.

autor
17. máj 2023

@melany444 hrozne. Drzim ti silno palce aby sa to podarilo. Ja viem ze tu na konovi je nas vela, ale v mojom okoli kazdy tehotnie do 3 mesiacov :( tesim sa snimi ale som tak smutna za seba, ze oreco to nam nejde …. Ach

abbies
17. máj 2023

mne vyšlo, že mám neprechodné vajcovody. Prvé dieťa máme z IVF, druhé prirodzene. Mne vravel priamo lekár, že to nie je 100% pretože, ak žena nie je uspatá, môže dojsť ku "kŕču" a teda tekutina neprejde. Či je to pravda, netuším, ale asi hej, keďže mne neprešla a dieťa mám.

autor
17. máj 2023

@abbies aj ked sa budem snazit byt uvolnena? Tak to mozu zariadit svaly tak ze neprejde?

abbies
17. máj 2023

myslím, že to človek nevie vedome ovplyvniť

sono2
17. máj 2023

@gejb nevie to tak odsledovať. Aspoň mne povedal, že neviem proste kde je ta nepriechodnosť. Laparka je v podstate to isté len pod väčším tlakom a taktiež mi nepovedala Dr že kde je nepriechodnosť. Bolo len povedané, že valcovody nemajú zápal a je možné že pripadne tehu po ivf opraví chybu. Čo sa v mojom pripadne stalo.

veva24
17. máj 2023

Mne to robili spolu s odstránením polypov, zistili mi nepriechodný vajcovod. Po 2 mesiacoch od operácie som si našla 2 čiarky. Predtým sme sa snažili 15 mesiacov.

autor
17. máj 2023

@veva24 ale to si bola na laparoskopii ci?

veva24
17. máj 2023

primárne som mala tie polypy a že keď už budem v anestéze tak spravili aj prefuky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre