Oslabená jazva po sekcii a ďalšie tehotenstvo

11. mar 2022

Ahojte mam oslabenú jazvu 2mm po sekcii, mali ste nieco podobne a ďalšie tehotenstvo bolo v poriadku?

barus26
11. mar 2022

odpovedat ti neviem, ale len sa zamýšľam nad tým, že ja som otehotnela rok po sekcii teraz som 17tt a jazvu mi nikto nikdy nekontroloval. Tebe ju kedy kontrolovali alebo ako na to prišli?

andreagajewska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. mar 2022

@barus26 na preventivke klasika ultrazvuk.. tak neviem mozno vela žien ma oslabenú a ani o tom nevie
@andreagajewska vazne? Ja sa bojim velmi teda… ale ovplyvniť sa to neda, len dufam ze bude vsetko v poriadku; Dakujem😊

nikpa
11. mar 2022

@barus26 akože ti ju nikto nikdy nekontroloval? Nebola si na kontrole po šestonedeli alebo aspoň na klasickej preventívke u gynekológa? Tiež asi chodíš teraz na poradňu, na sone sa pozerá aj jazva... Duplom keď si otehotnela tak skoro po sekcii, spýtaj sa na to lekára pri najbližšej poradni pre istotu.

andreagajewska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chadkroeger
11. mar 2022

mne povedal gynekolog,že dalsie tehotenstvo najskôr az o 2 roky. Ale tak ja sa nikam neponahlam a už je to stvrty rok 😂

autor
11. mar 2022

@barus26 urcite ti ju kontrolovali ale ked ti nikto nic nepovedal tak je asi v pohodke 😊

autor
11. mar 2022

@andreagajewska Dakujem, tieto slova su ako balzam na dušu v dnešnej dobe😇
@chadkroeger to mam dodržané.. ale tak ozaj cim vacsi odstup tym lepsie 😌

barus26
11. mar 2022

@nikpa kontrolovali v nemocnici kým má prepustili, potom som bola aj na kontrole po sestonedeli ale robili ultrazvuk vždy len z dola. to vidia aj tak?

zuzanka560
20. mar 2022

Ja idem mať štvrtú sekciu, dr. mi meria jazvu vždy keď prídem do poradne. Jazva má 3 mm. Mám užívať 3x denne magnézium a prísny režim. Odstup od poslednej sekcie mám 7 rokov.

autor
21. mar 2022

@zuzanka560 tak to je v pohode, drzim prsty

zuzanka560
21. mar 2022

Ďakujem 😊. Inak čo je dobré na uskladnenie jazvy? Bábätko sa mi už pretocilo hlavičkou dole a tlačí na jazvu a tá dosť štípe 😥

autor
21. mar 2022

@zuzanka560 asi fakt len lezat.. uz velmi nepomoze nic podla mna

zuzanka560
21. mar 2022

Presne tak!

lucuku
1. okt 2023

@zuzanka560 ako si dopadla s tou tenkou jazvou? Jazva vydrzalacelé tehotenstvo?

gabik21
1. okt 2023

@lucuku mam v rodine gynekologicku, ta mi vravela ze oni to ani v nemocnici velmi nepozeraju pokial zena jazvu neciti tak je to ok, staci ze sa im trochu pohne ruka na sone a uz je vysledok nepresny

lucuku
1. okt 2023

@gabik21 chápem. Plánovali ste potom dalsie tehotenstvo? Alebo si uz bola aj tehotna?

gabik21
2. okt 2023

@lucuku mam uz 2 sekcie a jazvu mi vobec nepozerali kedze som ju vobec necitila

lucuku
2. okt 2023

@gabik21 ďakujem 😊

zuzanka560
2. okt 2023

@lucuku Áno, vydržala až do 38 tt. Mam zdravú Johanku 😍

stefania100
8. okt 2023

@zuzanka560 Mozem sa opytat, uzivanie magnezia malo pomoct jazve, ci? Dakujem.

zuzanka560
9. okt 2023

@stefania100 áno, pán prednosta v RK mi doporučil dávku 4x denne magnézium a maximálne sa fyzicky šetriť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre