Oplodnenie mimo ovulácie

janina1007
13. okt 2014

Ahojte... mozem otehotniet aj mimo ovulacie ( teda nie pred, ani pocas ale po ovulke )? mam PCO a nepravidelny cyklus takze ani neviem kedy mam ovulku... dietatku by sme sa velmi tesili... len ma zaujima ci sa to da aj takto... lebo vsade su vyzdvihovane iba plodne dni v case ovulky.. dakujem

eri28
13. okt 2014

myslim ze len cez ovulku sa da otehotniet, alebo par dni před kde spermie preziju, a v case ovulky sa to podari. Taka laicka odpověď.

monicka79
13. okt 2014

@janina1007 ja som otehotnela pár dní pred ms. Ak je nepravidelný cyklus, môžeš otehotnieť hocikedy

adeala
13. okt 2014

@janina1007 nie, nemožeš. Ale možeš mať ovuláciu v podstate kedykoľvek - takže možeš otehotnieť aj v iný den, než ten 14. pri pravidelnom cykle. Ale pri PCO často ovulácia ani nebýva. Toto treba riešiť s lekárom.

adeala
13. okt 2014

@monicka79 ak by si vtedy neotehotnela, tak by si menštruáciu do pár dní nemala, pretože ovuláciu si mala pár dní pred tebou očakávanou MS, ale realita by bola tak 10-14 dní po ovu. 😉

zuzimia
13. okt 2014

@janina1007
@adeala ma pravdu, ziadne otehotnenie mimo ovulky nie je mozne. Pri ovulacii sa uvolni vajicko pripravene na oplodnenie, mimo ovulky sa predsa nema co oplodnit.

katkaolejka
13. okt 2014

ale keď nevie, kedy je ovulka, pokojne sa môžu trafiť. Aj ja som otehotnela deň pred menzesom a bola som presvedčená, že už dávno mám po 😀 Začni si robiť ovulačné testy, nech zistíš, ako si na tom s cyklom. mne sa osvedčil GS Ovultest z lekárne, je spoľahlivý 😉

trgypadl
13. okt 2014

@janina1007 ahoj,u Teba je najdolezitejsie zistit ci u Teba vlastnee prebieha ovulacia.Tvoj lekar sa k tomu ako vyjadril,co Ti odporucil??lebo toto je take triafanie na slepo

lauritka
13. okt 2014

@katkaolejka no to by minula ale kopec testov, ak ma pco.. 🙂 a okrem toho pri pco je prave LH hormon zvysney, cize mozu vyjst aj falosne pozitivne.

jedine nasadit lieky a chodit na folikulometriu a nacasovany sexik. pripadne skusit inofolic..

janina1007
autor
13. okt 2014

@trgypadl ahoj... Brala som duphaston a teraz beriem inofolic... Lekarka ma poslala do CAR. Tak neviem co ma este caka. ☹

trgypadl
14. okt 2014

@janina1007 aha tam Ta poslala na specialne vysterenia??popisovala endometriozu iba na vajecniku??ak nechces takto verejne mozeme aj ip

monicka79
14. okt 2014

@adeala ja som ju aj dostala, len slabšiu. Robila som si test až ked som krvácala týždeň a vyšli mi dve čiarky. Bola som presvedčená že mám ms. Išla som k lekárovi, ktorý nič nevidel, až potom o týždeň, takže som mala posunutú ovuláciu o 10 dní približne. podľa sona bábatka to tak vychádzalo 😉 Samozrejme bez ovulácie sa otehotnieť nedá, to netvrdím ani ja, len nemusí ju mať každý v strede cyklu 🙂

brumka
14. okt 2014

@janina1007 jasom pri druhej otehotnela uplne nahodne a vytuzene sa nam nedarilo 8m. v ten meiac som si merala BT a zrovna pre d ovulkou 5-7 dni sme mali sex a potom uz voebec nie potm az dakedy tyzden po ovulke a moje nevolnosti a // ciarky hovorili za seba 🙂

adeala
14. okt 2014

@monicka79 nemusíš ju mať v strede cyklu, ale pár dní po ovulácií nemožeš dostať menštruáciu. Po ovulácií nasleduje luteálna fáza, ktorá vačšinou trvá 12-16 dní a klamala by som, ak by som povedala, že všetkým tým hormonálnym zmenám rozumiem, ale len uhniezdenie býva na 5-7 deň, ak by si dostala MS napr. po 3 dňoch od ovulácie (a pochybujem, že je až taká krátka luteálna fáza možná), tak by si nebola schopná otehotnieť, pretože by sa ti nemalo kam uhniezdiť vajíčko (pri menštruácií sa odlúči výstelka maternice, kam sa vajíčko normálne uhniezďuje). Luteálna fáza by mala mať minmálne 10 dní, aby si bola schopná otehotnieť, ak by si ju mala kratšiu, mala by si problém. Takže ak si špinila, určite to nebola menštruácia. A ak by si neotehotnela, tak by si za pár dní určite MS nedostala. 🙂 Mám PCO, tak musím študovať, aby som mohla otehotnieť. 😉

monicka79
14. okt 2014

@adeala toto všetko mi je jasné. To že som vtedy otehotnela bol pre mňa zázrak, tiež mám za sebou všeličo, aj nejaké tie zákroky, kedže momentálne sa snažíme 4 roky a nič. U gynekologa som častejšie ako na hodine klavíra. Moja menštruácia sa vždy začína 2-3 dni špinením. V tehotenstve som špinila celý mesiac, vačšinou baby špinia len pár dní. Tiež bol doktor trošku mimo zo mňa, ale to je na dlho. A sú ženy, ktoré krvácajú normálne, nie je to síce menštruácia, ale ked máš normálne krvácanie, nie len špinenie môžeš byť tehotná, poznám prípad že krvácala žena do 7 mesiaca pravidelne v čase ms.

adeala
14. okt 2014

@monicka79 toto všetko možné je 🙂 len hovorím, že ak by si vtedy do pár dní mala mať MS, tak by ti aj prišla, lebo by sa ti nestihlo uhniezdiť vajíčko.
Mohla si špiniť pri uhniezďovaní úplne v pohode. 😉

1angelika
24. okt 2014

@monicka79 ahoj, píses, ze si otehotnela tesne pred ms. chcem sa opytat..potom si tu menstruaciu este dostala ci uz vobec nie?

monicka79
24. okt 2014

@1angelika v čase, ked som mala dostať, tak prišlo špinenie. U mna nič zvláštne, tak som myslela že už každú chvíľu dostanem, ale len som stále špinila, tak som po týždni urobila test a boli dve čiarky. Mala som posunutú ovuláciu a viem že som takto pár dní pred ms otehotnela, lebo vtedy prišiel po dlhšej dobe manžel domov, takže skôr som ani otehotnieť nemohla 😀 To špinenie mi trvalo asi mesiac, dr. hovoril že niekedy to tak ženy majú.

1angelika
24. okt 2014

@monicka79 ďakujem za vysvetlenie 🙂)

ksisi
29. okt 2014

🙂

sonya79
6. nov 2014

ovulacia trva 18 hodin, t.j. ked praskne vajecnik a vyplavy sa vajicko a putuje cez vajcovood do maternice. len vtedy sa da otehotniet - pocas ovulky. kedy to presne je sa da tiez urcit - vypocet plodnych a neplodnych dni, mozes si o tom precitat na otehotniet-cyclotest.sk/planovanie-tehotenstva/plodne-dni.html. pises, ze mas nepravidelny cyklus, neviem co tym myslis, ale velmi malo zien ma presne 28dnovy cyklus - to je skor fama 🙂 Menst. cyklus je uz v podstate vyplavovanie neoplodneneho vajicka z minuleho cyklu.

moo
3. dec 2014

každá žena je iná a aj cykus môže byt iný... ja som mávla ovulku 15den ale tiež ked som otehotnela tak v ten cyklus som mala ovulku až 19den... záleží aj od toho či si zdravá prechladnuta a dokonca kamoška máva dve ovulky v jeden mesiac čo som netušila že to vôbec ide... teraz nemám židanu 😉 mám doma 2mesacného krasavca a dúfam že od menstruácie si na chvilku oddychnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre