Operácia varikokely

sjuzn_ka
13. okt 2017

Ahojte dievčatá. Po 3 zlých spermiogramoch môjmu mužovi zistili varikokelu. V centre nám ale urogológ odporúča ivf a tvrdí nám, že zmysel operovať varikokelu má len do 18r, vraj už potom to nemá žiadny zmysel a spermiogram sa vraj nezlepší. Sú tu ženy, ktoré mi to vyvrátia a dajú nádej, že sa spermiogram vďaka mikrochirurgickej operácii môže zlepšiť? Moc sa na to ivf necítim. ĎAKUJEM.

calava
13. okt 2017

@sjuzn_ka ahoj, mam podobný problém, po Opakovaných spg so záverom OAT gravis manželovi zistili incip. Varikokelu. Urológ, androlog a rovnako aj gynekológ povedali, že nevidia väčšiu sancu úpravy po operácii, takže sme memonetalne po Ivf Icsi a čakáme na vysledok

takaaa
13. okt 2017

Osobnu skusenost nemam, ale mam znamych, ktori mali tento problem. Muz mal vtedy okolo 32, dal sa operovat a teraz maju dve deticky prirodzene.

alaza
13. okt 2017

Ahoj my práve riešime to isté, pred dvomi dnami manželovi diagnostikovali varikokelu I.st., doktor ho hneď objednal na operáciu čo manžel automaticky zamietol...treba vedieť viacej názorov a nie hneď hrrr-brrr do operácie.. čo som si čítala recenzie nevyzerali zrovna optimisticky... takže asi budeme skúšať naďalej prirodzenou cestou...veď 1x sa to už podarilo, veríme, že aj druhý krát... Na spg mu diagnostikovali nízku pohyblivosť, avšak všetky ostatné ukazovatele ma v norme... dnes ide k inému lekárovi na konzultáciu....uvidíme

katkas1
13. okt 2017

Ano aj ja ti to mozem vyvratit...vdaka operacii a liecbe mame 2 deturence☺

sjuzn_ka
autor
13. okt 2017

My mame oligoasthenoazoospermia, cize uplne uplne zle. Muz ma 27r a jedina pricina moze byt len v tej varikokele (aj ked urolog hovori ze to nemusi byt pricina zleho spg).. ale z coho potom ineho? Jedna krcova zila vo vajku kolku skodu sposobuje! Ale tak vravim si, ze jedna jedina spermoska nam staci 🙏
@calava drzim palceky nech hnes prve icsi vam vyslo 🙏 ja by som do klasickeho ivf asi aj isla ale nam rovnako radia icsi. Davali ste si aj blizsie zistovat dna spermii?
@alaza tiez to muzovi zistili v centre? Lebo mne to pride, ze zistia pricinu a vobec nic s tym nejdu robit a aj tak posielaju na umele.
@katkas1 tak to ma tesi 🙏 a kde muzkovi robili operaciu? Citala som ze najlpesi sposob je mikrochirurgicky ale ten sa robi napr.v CR ale je to plne hradene poistovnou. Najradsej by sme sa isli niekam este s nejakym dobrym urologom poradit ze co mame urobit. Zienky nepoznate nejakeho?

calava
13. okt 2017

@sjuzn_ka my máme oligoastenoteratozoospermiu, takže ešte horšie.. Co sa týka tej varikokely, manžel, má úplne minimálne, takže to ani nemusí byť príčina. Tak sa vyjadril aj urológ, každopádne, ak nám ivf nevyjde, mam v plane navštíviť Dr koči ho v Prahe, nech sa vyjadrí aj on. Ale môj manžel by aj tak na operáciu nešiel, ani na tu mikro chirurgiu..tak neviem.. Inak Dr. V heliose mi povedal, že napriek tomu máme 80% pravdepodobnost úspechu, tak som zvedavá, za pár dní sa dozviem, ci sa nemylil

lal
13. okt 2017

Ahoj,moj nazor poznas 🙂 Este ti dlhujem odpoved na tvoju ip, registrujem, odpisem 🙂
Ja operaciu vrelo odporucam, to ze to nema zmysel je hlupost. Je to uplne banalna operacia trvajuca asi 20 minut, za smiesne peniaze, dokonca to preplaca poistovna a stratit nie je co. Ak to aj nepomoze, tak to neuskodi a clovek si moze povedat, ze spravil vsetko co sa dalo. My mame vdaka tomu dceru po 5 rokoch, bez ivf, uplne prirodzene, par mesiacov po operacii.

zibi
13. okt 2017

@sjuzn_ka určite choďte operovať ,naj mikroskopicky. Má veľkú šancu to zlepšiť.spermie potrebujú na zdravý vývoj istú teplotu.zilou ktorá tam je sa semenníky otepluju a tým pádom je zlá morfologia,veľa nepohyblivych...po operacii sa môže veľa zmeniť.ludske telo je nevyspytateľné a lekárska veda obmedzená... čo všetko sa podľa lekárov zdalo nemožné a predsa sa zmenilo..a stačí aj obmedzené množstvo len dobrý pohyb a zdravé spermie..ale aj to ide ovplyvnit

zibi
13. okt 2017

@calava inak mikroskopicky je rez v podbrušku ako je ochlpenie..žiadne bolesti nič..trochu citlivá rána a setrenie sa inak nic

sjuzn_ka
autor
14. okt 2017

@calava tak daj potom vediet ako si dopadla. Drzim palceky 😉 pozerala som si toho dr.kociho, vstupna konzultacia 5000kč. Ale clovek uz je ochotny aj tolko zaplatit... 👶

sjuzn_ka
autor
14. okt 2017

@lal ahoj. Ano tvoj nazor poznam 😉 kiez by sa to aj nam takto podarilo 😍 len mam stale otaznik nad tym. Jedna strana su ludia ktori vravia ze im to pomohlo a druha strana su ludia co vravia ze nepomohlo alebo lekari ze uz sa to v takomto veku neobnovi a je to bezvyznamne. A ty ako clovek bez lekarskeho vzdelania sa teraz mas rozhodnut 😨 Uz sme nad tym tak rozmyslali ze si dame teraz zmrazit spermie a isiel by potom na operaciu. Ak by ho lekar zle zoperoval, dopadla by operacia nahodou este horsie ako sme na tom teraz, tak budeme mat mrazacikov.

katkas1
14. okt 2017

@sjuzn_ka operaval nas prod. Kliment v martine

sjuzn_ka
autor
14. okt 2017

@katkas1 to bolo asi klasicky laparoskopicky ze?

sjuzn_ka
autor
14. okt 2017

@zibi tvoj muz ma tiez za sebou tuto operaciu?

katkas1
14. okt 2017

@sjuzn_ka ano klasicky a uplne v pohode to zvladol☺

calava
14. okt 2017

@sjuzn_ka áno ten koči je pomerne drahy, ale čo už na robíme. Ja mam osobne pocit, že mi to ivf nevyšlo, ale ešte mam dve blastocysty v mrázaku, to ma troska ukludnuje, aj keď som si vedomá, že tie spermie sú pri dg varikokela značne nekvalitné, ale ako som pisala, do operácie nepôjdeme, sú tam značne rizika... Ale je tu veľa veľa párov, ktorým operácia pomohla, tak uvidíš, snáď budete jedným z nich..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre